قدرداني حزب الله از كمك‌هاي ايران به بازسازي ويرانه‌هاي جنگ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 119
تاریخ عضویت: شنبه 20 شهریور 1389, 12:29 pm
محل اقامت: مرکز انجمنهاي تخصصي
سپاس‌های ارسالی: 415 بار
سپاس‌های دریافتی: 344 بار

قدرداني حزب الله از كمك‌هاي ايران به بازسازي ويرانه‌هاي جنگ

پست توسط kimia 55 »

 [FONT=times new roman] خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: سياسي خارجي - ايران در جهان
   
 نماينده‌ي حزب الله لبنان در هيات ايراني بازسازي لبنان، از كمك‌هاي تهران براي بازسازي ويرانه‌هاي جنگ در اين كشور قدرداني كرد.  
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حسن حجازي در گفت‌وگو با شبكه‌ي خبري العالم با بيان اين كه اين كمك‌ها از ويژگي‌هايي چون سرعت و فراگيري برخوردارند، افزود: اهميت كمك‌هاي جمهوري اسلامي ايران به لبنان به لبناني‌ها بعد از جنگ اخير در سرعت عمل است به گونه‌اي كه بعد از گذشت چند روز از جنگ هيات ايراني به رياست معاون رييس‌جمهور ايران وارد لبنان شد و آمادگي اين كشور را براي ارائه‌ي تمامي امكانات جهت بازسازي ويرانه‌ها اعلام كرد.
وي گفت: اين كمك‌ها هم‌چنين از ويژگي فراگيري در تمامي بخش‌هاي آسيب ديده از جنگ از جمله ساختارهاي زير بنايي، موسسات آموزشي، بهداشتي و خدمات عمومي هم برخوردار است.
حجازي ادامه داد: از زمان توقف جنگ در سال 2006 هيات ايراني به اجراي نزديك به 2200 پروژه در لبنان در زمينه ترميم و بازسازي از جمله 141 مركز آموزش و تربيتي، 73 محل عبادي مانند مسجد، حسينيه و كليسا اقدام كرد.
اين هيات هم‌چنين به ساخت 844 جاده فرعي در 251 روستا به طول 383 كيلومتر در جنوب، منطقه القباع و ضاحيه و 27 جاده اصلي و اتوبان و مسير ترانزيت اقدام كرد، علاوه بر اين اقدامات طرف ايراني 380 پروژه را در شهرهاي مختلف در زمينه ساخت پارك‌ها، شبكه‌هاي آب‌رساني و آب شرب و غيره، 110 پروژه در بخش برق را راه‌اندازي كرد؛ هم‌چنين مولدهاي انرژي را براي روستاهاي جنوبي تهيه كرد.
نماينده‌ي حزب الله بيان كرد: تعداد زيادي از پل‌ها بازسازي شدند از جمله 14 پل اصلي كه مناطق مختلف لبنان را به هم مرتبط مي‌كنند؛ هم‌چنين 340 پل فرعي در ساير مناطق بازسازي شد. تاكنون 80 درصد از پروژه‌ها اجرايي شده و بخش اعظم هزينه‌ها هم از سوي جمهوري اسلامي ايران پرداخت شد.
او با اشاره به سفر احمدي‌نژاد به لبنان گفت: ملت لبنان در اين از سفر احمدي‌نژاد استقبال و از كمك‌هاي ايران به دولت و ملت لبنان تشكر خواهند كرد.
انتهاي پيام
بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”