بروجردی:پيروي از سياست‌هاي آمريكا اروپا را متضرر مي‌كند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

بروجردی:پيروي از سياست‌هاي آمريكا اروپا را متضرر مي‌كند

پست توسط Sami 1993 »

بروجردي در ديدار با رئيس بنياد علم و سياست آلمان:
پيروي از سياست‌هاي آمريكا اروپا را متضرر مي‌كند
خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس پيروي كشورهاي اروپايي از سياست‌هاي آمريكا در قبال ايران را اشتباه دانست و گفت: كشورهاي اروپايي بايد بر اساس منافع ملي خود تصميم بگيرند چرا كه پيروي از سياست‌هاي آمريكا به ضرر خودشان خواهد بود.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، فولكر پرتس رئيس بنياد علم و سياست آلمان عصر امروز شنبه با علاءالدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفت‌وگو كرد.

در ابتداي اين ديدار بروجردي با اشاره به جايگاه مثبت آلمان در افكار عمومي مردم ايران، گفت:‌ پيشينه مثبت روابط دوجانبه ايران و آلمان باعث شده كه دولت و ملت ايران از توسعه و تعميق روابط در همه زمينه‌هاي فيمابين استقبال كنند.

وي پيروي كشورهاي اروپايي از سياست‌هاي آمريكا در قبال ايران را اشتباه دانست و افزود: كشورهاي اروپايي بايد بر اساس منافع ملي خود تصميم بگيرند و پيروي از سياست‌هاي آمريكا به ضرر خودشان خواهد بود.

رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس سياست جمهوري اسلامي ايران را حركت بسوي خود كفايي دانست و اظهار داشت: هوشمندي ملت ايران باعث شده است كه كشورمان در تمامي عرصه‌هاي علمي به پيشرفت و خودكفايي برسد، به نحوي كه تحريم‌ها هم هيچ‌گونه اثري نداشته است.

وي در پايان اطلاعات و اخبار نادرست از تحولات ايران را دليل اشتباه استراتژي غرب در قبال جمهوري اسلامي ايران خواند و گفت: مذاكره همراه با اعتماد دو طرف بهترين راه حل براي از ميان بردن سوء تفاهمات فيمابين است.

در ادامه اين ملاقات فولكر پرتس رئيس بنياد علم و سياست آلمان با بيان اينكه آلمان و ايران فرصت‌هاي زيادي را براي گفتگو از دست داده‌اند، افزود: همكاري‌هاي پارلماني نقش مؤثري در ايجاد شناخت و درك متقابل كشورها نسبت به يكديگر را بوجود مي‌آورد.

وي در پايان ضمن ابراز علاقه براي برداشتن گام‌هاي عملي در زمينه توافقات بين دو كشور، خواستار تقويت همكاري‌هاي فيمابين بنياد علم و سياست آلمان با مجلس شوراي اسلامي شد.
انتهاي پيام/ع
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”