**هند هم ایران را تحریم کرد!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دوشنبه 2 فروردین 1389, 6:45 pm
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

**هند هم ایران را تحریم کرد!!!

پست توسط wild-bear »

دیپلماسی ایرانی: در آستانه سفر باراک اوباما به هندوستان، این کشور نیز به جمع کشورهای تحریم کننده ایران پیوست. هند یکی از پایه‌های سیاست نگاه به شرق محسوب می‌شود و با این اقدام هند می‌توان گفت سیاست نگاه به شرق بیش از پیش به محاق می‌رود.

بانک دولتی هندوستان به شعب خارجی خود دستور داده است تا کلیه ی معاملات با اشخاص ایرانی را متوقف کنند . این بخشنامه به نوعی همراهی هندوستان با تحریم‌های اعمال شده از سوی ایالات متحده است. گفته شده که این بخشنامه به دلیل نگرانی این کشور از اعمال مجازات توسط ایالات متحده صادر شده است. باراک اوباما چند ماه پیش قانونی را امضا کرد که بر اساس آن شرکت‌هایی که با کمپانی‌های ایرانی وارد معامله شوند، مجازات خواهند شد و در نخستین مرحله از تجارت در خاک امریکا محروم می‌شوند.

همراهی هند با تحریم‌های ایالات متحده در حالی رخ می‌دهد که این کشور یکی از منتقدین و مخالفین جدی تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده خصوصا در حوزه انرژی بود ه است. هند در حوزه انرژی و نفت به ایران نیازمند است و در این حوزه منافع بسیاری برای خود تعریف کرده است و از این رو پیش از این بارها از تحریم‌های بی حد و حصر وضع شده از سوی ایالات متحده شکایت کرده بود.

وزیر انرژی هند چند پیش گفته بود: تحریم‌های مد نظر ایالات متحده می‌تواند شرکت‌های دولتی هند را که امیدوار به سرمایه گذاری در بخش انرژی و گازی ایران بودند تحت تاثیر قرار دهد. پس از تصویب تحریم‌های یکجابنه آمریکا نیز این کشور اعلام کرد که نگران تحریم‌های یک جانبه‌ای‌ست که می‌تواند بر اقتصاد این کشور تاثیر منفی داشته باشد. هند در حال حاضر سالانه 11 میلیارد دلار نفت خام از ایران دریافت می‌کند.

این در حالی است که چندی پیش روزنامه هندی ایندین اکسپرس با چاپ مطلبی در سایت اینترنتی خود ادعا کرده بود که وزارت امور خارجه این کشور طرحی در دست دارد که بر اساس آن به شرکت‌های هندی در مورد «شیوه‌های خلاقانه» تجارت با ایران برای دور زدن تحریم‌های سازمان ملل و امریکا توصیه‌هایی شده است. ظاهرا یکی از گزینه‌های پیشنهادی وزارت امور خارجه هند به شرکت‌های هندی طرف معامله با ایران، ثبت شرکت‌هایی با هویت‌های جدید و به گونه ای است که اسناد مالی آنها طبق قانون در دسترس امریکا و اتحادیه اروپا قرار نگیرد.

از سوی دیگر وزارت خزانه‌داری آمریکا ، ۳۷ شرکت مرتبط با کشتیرانی تجاری ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داد. گفته می‌شود این شرکت‌ها عمدتاً در آلمان مستقر بوده اند و ایالات متحده مدعی شده که این شرکت‌ها به عنوان پوششی برای فعالیت‌های شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی‌عمل می‌کردند.

در بیانیه‌ای که وزارت خزانه‌داری آمریکا در همین زمینه منتشر کرده آمده است،‌ایران فعالیت‌های خود را در پشت شبکه‌ای پیچیده از شرکت‌های کشتی‌رانی پنهان کرده است.وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین پنج ایرانی به نام‌های محمد طلایی، منصور اسلامی، احمد سرکندی،‌قاسم نبی‌پور و ناصر باطنی را به دلیل دست داشتن در هدایت این شرکت‌ها در کشورهای آلمان، جزیره مالت و قبرس در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

به نظر می‌رسد سفر اوباما به هند پیش از وقوع تاثیرات خود را گذاشته است. باید دید آیا سفر اوباما می‌تواند به همراهی بیشتر هند با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران منجر شود؟
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: شنبه 30 مرداد 1389, 12:44 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 263 بار
سپاس‌های دریافتی: 1222 بار
تماس:

Re: **هند هم ایران را تحریم کرد!!!

پست توسط !MOS »

کمک وزارت خارجه هند برای دور زدن تحریم ها

روزنامه هندی ایندین اکسپرس با چاپ مطلبی در سایت اینترنتی خود ادعا کرده است که وزارت امور خارجه این کشور طرحی در دست دارد که بر اساس آن به شرکت های هندی در مورد "شیوه های خلاقانه" تجارت با ایران برای دور زدن تحریم های سازمان ملل و آمریکا توصیه هایی شده است.

نویسنده این مطلب که روز سه شنبه سوم اوت (۱۲ مرداد) منتشر شده است، در گزارش خود خاطر نشان کرده است که تا بحال این "شفاف ترین" نشانه ای بوده که در آن دولت هند با وجود تحریم های بین المللی فراگیر علیه ایران، از علاقه خود برای ارتباط تجاری با ایران در زمینه های مختلف از جمله در حوزه انرژی خبر داده است.

البته در ابتدای این مطلب نوشته شده که هفته گذشته کمیته ای به ریاست یکی از مشاوران امنیت ملی هند تصمیم گرفته است که برای یافتن راهی جهت استفاده از موارد مستثنی شدن از تحریم های آمریکا در مورد ایران، با مقامات آمریکایی گفتگو کنند.

اما آنطور که نویسنده این مطلب نوشته تا مشخص شدن نتیجه این رایزنی ها، به شرکت های هندی طرف معامله با ایران، چندین راه مختلف برای در امان ماندن از اثرات مخرب تحریم های ایران توصیه شده است.

ظاهرا منبع ادعای این روزنامه در این مورد، مقاله ای است که در وزارت امور خارجه هند تحت عنوان "تحریم های بین المللی علیه ایران و چشم انداز روابط هند و ایران" منتشر شده است.

این مطلب در شرایطی در این روزنامه هندی منتشر می شود که مقام های آمریکایی چند روز پیش از سفر به کشورهای آسیایی برای تشویق این کشورها به همراهی کردن با آمریکا و اتحادیه اروپا در تنگ تر کردن حلقه تحریم ها علیه ایران سخن گفته بودند.

کنسرسیوم های مشترک بین المللی برای پنهان ماندن از تیررس تحریم ها

روزنامه ایندین اکسپرس از قول این کمیته در وزارت امور خارجه هند، یکی از این راهها را وارد شدن شرکت های هندی در کنسرسیوم هایی با شرکت هایی از روسیه، چین، و کویت عنوان کرده است تا از این طریق کار آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا در متهم کردن کشور یا شرکت به خصوصی در ارتباط با نقض تحریم ها علیه ایران دشوارتر شود.

در ماه ژوئن (خرداد ماه) سال جاری، اعضای شورای امنیت سازمان ملل به منظور وادار کردن جمهوری اسلامی به قبول خواست این شورا در خصوص توقف غنی سازی اورانیوم و همکاری گسترده و شفاف با آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه ای شامل تحریم های اقتصادی و مالی جدیدی را علیه ایران تصویب کردند.

در پی صدور این قطعنامه، شماری از کشورهای غربی، از جمله ایالات متحده، کانادا، استرالیا و اعضای اتحادیه اروپا، تحریم‌های اقتصادی و مالی جداگانه ای را علیه جمهوری اسلامی به اجرا گذاشته اند.

در چنین شرایطی است که به نظر می رسد بسیاری از شرکت های خارجی طرف معامله با ایران، در عمل باید بین ارتباط تجاری با ایران و تحریم‌های بین المللی یکی را انتخاب کنند.

اما شاید آنطور که از گزارش این روزنامه هندی بر می آید، اکنون راه سومی هم پیش پای برخی از شرکت هایی که بازار ایران برای آنها همچنان جذاب است، قرار دارد.

یکی دیگر از گزینه های پیشنهادی وزارت امور خارجه هند به شرکت های هندی طرف معامله با ایران، ثبت شرکت هایی با هویت های جدید و به گونه ای است که اسناد مالی آنها طبق قانون در دسترس آمریکا و اتحادیه اروپا قرار نگیرد.

رقابت با چین در تسخیر بازار انرژی ایران

روزنامه ایندین اکسپرس در ادامه این مطلب، دلیل اصلی هند برای حفظ ارتباطات تجاری خود با ایران را نیاز مبرم صنایع هند به تامین بی وقفه نفت خام و گاز از سوی ایران عنوان کرده، و از خلاء ایجاد شده در حوزه های نفت و گاز ایران پس از خروج شرکت های بین المللی از این کشور از سال ۲۰۰۷ ، به عنوان موقعیتی برای ورود شرکت های هندی به این حوزه ها در ایران یاد کرده است.

نویسنده "ایندین اکسپرس" معتقد است که چین پس از سخت تر شدن تحریم ها علیه ایران در سال ۲۰۰۷، آگاهانه تصمیم گرفت که حضور خود را در حوزه های نفت و گاز این کشور افزایش دهد.

اکنون به نظر می رسد هند نیز در تلاش است تا از این خلاء رقابتی به نفع خود استفاده کند.

در انتهای این مطلب به "شیوه های خلاقانه" دیگری برای کم اثر کردن جنبه های مخرب تحریم ها بر شرکت های هندی اشاره شده است.

از جمله می توان به استفاده از واحد پولی ریال و روپیه هند در انجام مبادلات تجاری دو جانبه، و ورود شرکت های هندی به حوزه های سرمایه گذاری که هنوز مورد تحریم آمریکا قرار نگرفته اند،مانند صنعت معدن، کودهای شیمیایی و صنایع غذایی و داروسازی اشاره کرد.
[External Link Removed for Guests]
:-) :-) :-D :-D
hikmat313.blogfa.com

 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: شنبه 30 مرداد 1389, 12:44 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 263 بار
سپاس‌های دریافتی: 1222 بار
تماس:

Re: **هند هم ایران را تحریم کرد!!!

پست توسط !MOS »

wild-bear نوشته شده:سلام و تشکر از توجه شما دوست عزیز...متاسفانه مطلبی که درج کردید مربوط به 3 ماه پیش است ولی این زحمت و دقت شمارا زیر سوال نمیبرد.باید قبول کرد دنیای نامردی شده هند هم از این قایده مستثنی نمیباشد.الان و طبق آخرین اخبار حرف و تهدات خودرا فراموش کرده است.بازهم ممنون مطلب جالبی بود. :razz: :razz: :razz:
.............................................
Mr.Amirhessam
شما که بی بی سی راقبول نداشتید..حال جای تعجب دارد که تشکر هم کرده اید... :grin: ::ns


دوست من . تصویرخواهش می کنم. تصویر
ببینید این مطلب شما از یک سایتی است که کمی گرایش سیاسی دارد.(به سبز ها=سایت مال صادق خرازی سفیر سابق ایران در سازمان ننگین دول است...)
در مورد حرفاش منبع نیاورده.بعدشم برای رد گم کردن وزیرشون بایدم این حرفا رو بزنه.الان جنگ جنگ اراده هاست.آمریکا ورسانه های غربی واذنابشون از عمد روی این جورمطالب مانور می دهند تا روی مردم تاثیر بزارند و اونا رو نا امید کنند.
دوست عزیز مطلب اصلی مال indian express است نه بی بی سی تصویر تصویر
hikmat313.blogfa.com

 
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 254
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 18 مرداد 1388, 10:12 pm
سپاس‌های ارسالی: 148 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: **هند هم ایران را تحریم کرد!!!

پست توسط MRSTAR »

از این به بعد فقط باید فیلم های کیلویی جینی رو ببینیم یاد فیلم های هندی بخیر .. :???: :???: :::P
زندگی همش زنگ تفریح نیست
ساعت بعد حساب داریم ...


[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: **هند هم ایران را تحریم کرد!!!

پست توسط Present »

  ,مگه تو ایران قانون کپی رایت رعایت میشه که بخوایم بگیم یاد فیلمهای هندی بخیر؟
همین الان هم فیلم از جا دنیا که بخوا ی با هر موضوع و نوعی میتونی تو خیابانهایی مثل چهارراه زند شیراز و ... پیدا کنی داخل دیگر شهرها هم که جای خود رو داره
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 254
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 18 مرداد 1388, 10:12 pm
سپاس‌های ارسالی: 148 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: **هند هم ایران را تحریم کرد!!!

پست توسط MRSTAR »

morteza_1234m دوست عزیز مزاح فرمودیم :???: :::P
زندگی همش زنگ تفریح نیست
ساعت بعد حساب داریم ...


[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”