طراحی ماشین 4 کاره؛هواپیما،قایق و بالگرد+عکس

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 مهر 1388, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

طراحی ماشین 4 کاره؛هواپیما،قایق و بالگرد+عکس

پست توسط samsun »

یک طراح انگلیسی خوش‌ذوق خودرویی طراحی کرده که هیچ مانعی نمی‌تواند مانعاز حرکت آن شود. خودروی هالو می‌تواند به هواپیما، هلی‌کوپتر و قایق نیزتبدیل شود و به سادگی به بیشترین سرعت‌های ممکن دست یابد.

به گزارش [HIGHLIGHT=#f79646]آخرین نیوز   [HIGHLIGHT=#ff0000]نقل از خبرانلاین   تصویرطراحان تاکنون خودروهایی طراحی و ساخته‌اند که به قایق، هواپیما و حتی هلی‌کوپتر هم تبدیل می‌شوند؛ به این ترتیب چرا نتوان خودرویی ساخت کهبتواند به همه این وسایل تبدیل شود؟
همین سوال، فیلیپ پالی انگلیسی را به فکر طراحی خودروی مفهومی هالو انداخت. اما قبل از آنکه نگاه دقیق‌تری به این خودرو داشته باشید، بدانیدکه این خودرو مفهومی جداشونده دارای قسمتی مرکزی است که بدون تغییر باقیمی‌ماند و قسمت‌های دیگر به دور آن می‌چرخند. این بخش مرکزی به سادگی بهوصله‌ها و ابزارهای دیگر متصل می‌شود که به نوبه خود، ایده‌ای منحصربه‌فردو فوق‌العاده است.
تصویر
این خودرو که دارای چهار صندلی است، از موتوری ترکیبی بهره می‌برد ومی‌تواند به حداکثر سرعت 500 کیلومتر در ساعت برسد و تا 1127 کیلومتر نیازبه سوخت‌گیری نداشته باشد.
تصویر
شتاب این خودرو بسیار بالاست، به طوری که رسیدن از سرعت صفر به 100 کیلومتربرساعت آن فقط 2.3 ثانیه به طول می‌انجامد.
تصویر
در صورتی که وصله هالو 120 متصل شود، خودرو به یک هواپیمای جت تبدیل خواهد شد.
تصویر
هالو 120 دارای دو موتور توربوفن Pratt and Whitney TF30-P-100 است که هر کدام نیروی پیشران 76.9 کیلونیوتن را تولید می‌کنند.
تصویر
زمانی که این هواپیما در حالت پس‌سوز قرار بگیرد، قدرت رانش موتورها به112 کیلونیوتن می‌رسد. هواپیمای هالو می‌تواند به حداکثر سرعت 2 ماخ (2برابر سرعت صوت یا حدود 700 متر بر ثانیه)، برد 6هزار و 756 کیلومتر وبیشترین ارتفاع پروازی 66هزار پا (20هزار متری) دست پیدا کند.
تصویر
البته در روزهایی که صاحبان میلیاردر این خودرو عجله نداشته باشند،می‌توانند به سراغ وصله هالو 46 بروند و خودروی خود را به هلی‌کوپتر تبدیلکنند. دو صندلی جلوی این خودر در آن زمان جایگاه خلبانان خواهد بود و دراین حال مسافران می‌توانند به سادگی در عقب هلی‌کوپتر نشسته و از پروازلذت ببرند.
تصویر
در این حالت این هلی‌کوپتر می‌تواند به سرعت 185 نات، برد 833 کیلومتر و بیشترین ارتفاع پروازی 4هزار و 572 متری برسد.
تصویر
در نهایت زمانی که شما بخواهید از روی آب عبور کنید باید به سراغ وصلههالو 22 بروید. در این حالت دو موج‌شکن مخصوص این اطمینان را می‌دهند کهقایق شما هیچ‌گاه در حین حرکت دچار مشکل نخواهد شد.
تصویر
طراحی خاص این قایق ما را به یاد قایق مفهومی و لوکس Strand Craft 122می‌اندازد. بیشترین سرعت آن بین 55 تا 66 نات و برد قایق تا 2222 کیلومترپیش‌بینی شده است.
تصویر
پالی در این باره می‌گوید: «طراحی این خودرو با هدف گسترش مرزها برایکارخانه‌های خودروسازی است تا محدودیت‌ها در این زمینه کم‌رنگ‌تر شود. درطول دهه آینده تمایل برای ساخت این گونه خودروها افزایش پیدا خواهد کرد.در حالی که زیرساختارهای راه‌های جهانی محدودیت‌های زیادی در آینده خواهندداشت رقابت در عرصه هوایی بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت»
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 22 مهر 1389, 7:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: طراحی ماشین 4 کاره؛هواپیما،قایق و بالگرد+عکس

پست توسط saeedjiji »

اگر هم ساخته بشه میدونید چه قیمتی خواهد داشت؟!! ::sa
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”