سخنراني نماينده ايران در نشست بررسي حقوق بشر آمريكا امروز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

سخنراني نماينده ايران در نشست بررسي حقوق بشر آمريكا امروز

پست توسط Sami 1993 »

امروز در ژنو صورت مي‌گيرد؛
سخنراني نماينده ايران در نشست بررسي حقوق بشر آمريكا
خبرگزاري فارس: رئيس هيئت اعزامي ايران به شوراي حقوق بشر سازمان ملل گفت: ايران در نشست بررسي حقوق بشر آمريكا به عنوان سومين سخنران حضور داشته و توصيه‌‌هايي را در رابطه با نقض حقوق بشر آمريكا در اين نشست دارد كه آمريكا بايد آن‌ها را بررسي كرده و به شوراي حقوق بشر گزارش دهد.

تصویر
زهره الهيان رئيس هيئت اعزامي جمهوري اسلامي ايران به شوراي حقوق بشر سازمان ملل در ژنو در گفت‌وگو با خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس گفت:‌ گزارش بررسي وضعيت حقوق بشر آمريكا (UPR) امروز جمعه برگزار خواهد شد.
وي افزود: در اين نشست 98 كشور براي حضور و سخنراني ثبت نام كرده‌‌اند كه اكثر آنها كشورهاي درحال توسعه و منتقد وضعيت حقوق بشر در آمريكا هستند.
رئيس كميته حقوق بشر مجلس با اشاره به حضور و سخنراني نمايندگان هيئت اعزامي ايران در اين نشست، يادآور شد: ما به عنوان سومين سخنران حضور داشته و توصيه‌‌هايي را در رابطه با نقض حقوق بشر آمريكا در اين نشست خواهيم داشت كه آمريكا بايد آن‌ها را بررسي كرده و به شوراي حقوق بشر گزارش دهد.
الهيان ادامه داد: در شوراي حقوق بشر سازمان ملل توصيه در خصوص نقض حقوق بشر كشورها به معناي نقد سياست اين كشورها مي‌باشد و كه به موجب آن، كشورها بايد تغييرات اساسي را در وضعيت داخلي خود داشته باشند.
وي با اشاره به حضور 3 NGO از ايران در اين نشست، گفت: آنها پنل‌‌هايي را با كارشناسان و صاحب‌نظران كشورهاي مختلف برگزار كرده و نظرات خود را با آنها در ميان گذاشتند.
انتهاي پيام/ي
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”