بازخوانی تنها بمباران اتمی تاریخ

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 325
تاریخ عضویت: شنبه 13 شهریور 1389, 1:40 pm
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

بازخوانی تنها بمباران اتمی تاریخ

پست توسط امیر جمالی »

بازخواني تنها بمباران اتمي تاريخ؛
روزي كه 150000 نفر از مردم ژاپن تبخير شدند
خبرگزاري فارس: حوادث هيروشيما و ناكازاكي از جمله بزرگترين فجايع بشري است كه طي آن آمريكا براي اولين بار از بمب اتمي استفاده كرد و به اين شكل 150000 ژاپني بواسطه شدت انفجار ناشي از اين بمب‌ها تبخير شدند.

تصویر

به گزارش خبرگزاري فارس، ژوئل پنوشه، روزنامه نگار و محقق دانشگاهي درباره تنها بمباران اتمي تاريخ كه توسط آمريكا و عليه ژاپن صورت گرفت مطالب جالب و تامل برانگيزي را مطرح مي‌كند كه از نظر خوانندگان مي گذرد.

*انفجار بمب اتمي در هيروشيما

آلبر كامو در فرداي هيروشيما، در روزنامه مبارزه، 8 اوت 1945 مي نويسد: " تمدن ماشيني به آخرين مرحله توحش خود رسيده است. از اين پس و در آينده اي كمابيش نزديك مي بايستي بين خودكشي دسته جمعي و استفاده هوشمندانه از پيروزي هاي بشر، دست به انتخاب زد. "
شصتمين سالگرد هيروشيما و ناكازاكي در آمريكا در كمال احتياط برگزار شد، و در فرانسه نيز رسانه ها كمتر شهامت داشتند تا از تأويل رسمي چنين واقعه اي فاصله بگيرند و به حادثه اي بپردازند كه جهان را به اوج بربريتي سوق داد كه در تاريخ بشريت بي سابقه به نظر مي رسيد.
در سال 1991 يعني دقيقا در پايان جنگ سرد كه تعادل وحشت آميزي را حفظ كرده بود، جنگ اتمي جديدي آغاز شد. ولي اين جنگ در سكوت و با تباني جامعه بين المللي به راه افتاد.

* اورانيوم رقيق شده ماده‌اي كه محيط طبيعي را براي چند ميليارد سال آلوده مي سازد

اين جنگ اتمي جديد در واقع عليه كشورهاي بي دفاع به راه افتاد تا به بلند پروازي هاي استراتژيك آمريكا جامه عمل بپوشاند. و بايد دانست كه در كوران چنين جنگ هايي به شكل گسترده از سلاح هايي استفاده شد كه اورانيوم رقيق شده ناميده اند.
اورانيوم رقيق شده به عنوان زباله اتمي فوق العاده مسموم كننده است. اين زباله اتمي محيط طبيعي را براي چند ميليارد سال آلوده مي سازد و نزد مردماني كه در مجاورت اين ماده زندگي مي كنند انواع و اقسام سرطان، لوسمي، تخريب سيستم توليد نسل و تولد كودكان هيولايي و نتايج آن روي خصوصيات ارثي ژنتيك را موجب مي گردد كه غير قابل ترميم است.
به همان شكل كه آلودگي تحت تأثير آزمايشات اتمي و سوانحي نظير چرنوبيل، اورانيوم رقيق شده مرز مشخصي ندارد و مردم نيم كره شمالي از سال 1991 عناصر اكسيد اورانيوم را تنفس مي كنند. در عراق، در يوگسلاوي و در افغانستان...

* طاعون اتمي بعد از بمباران اتمي

در هيروشيما، سي روز پس از انفجار اوّلين بمب اتمي كه تمام شهر را به تل خاكستر بدل كرده و جهان را نيز در بهتي عظيم فرو برده بود، افرادي كه از جهنم آني جان سالم به در برده بودند، به شكل ديگري به حال مرگ افتادند. مرگي اسرارآميز، دهشتناك و ناشناخته كه هيچ اسمي نمي توانم براي آن پيدا كنم مگر طاعون اتمي. بدون هيچ دليل روشني مريض مي شوند. بي اشتهايي، ريزش مو، ظاهر شدن لكه هاي كبود روي اعضاي بدن و سپس خونريزي مي كنند، از دهان و بيني و گوش...

*تبخير شدن 150000ژاپني با 2 بمب اتمي آمريكايي

8 اوت 1945 روزنامه لوموند Le Monde تخريب كامل و آني هيروشيما را به عنوان "انقلاب علمي " قلمداد كرد. نابود ساختن دو شهر ژاپني و "بحالت تبخير در آمدن " ساكنين آنها(100000 در هيروشيما و 50000 در ناكازاكي) تا مدت ها به عنوان خشونتي ضروري براي پايان بخشيدن به جنگ جهاني دوّم معرفي مي شد. امروز حتي روزنامه "نوول ابسرواتر " Le Nouvel Observateur كه به محافل صنعتي وابسته است، اعتراف مي كند كه چنين جناياتي عليه بشريت بيهوده بوده است و مفهوم واقعي آن را بايد در منافع آمريكا جستجو كرد و به طور مشخص در خنثي ساختن اتحاد جماهير شوروي (كه به آمريكا قول داده بود عليه ژاپن وارد جنگ شود) و آغاز جنگ سرد. در واقع رئيس جمهور ترومن Truman از سوي سرويس هاي اطلاعاتي آگاه شده بود كه تسليم شدن ژاپن امري ست كه تحقق آن از چند روز فراتر نمي رود. انفجار دو بمب روي شهرهاي ژاپني فرصتي بود براي آزمايش كردن بمب اورانيوم و بمب پلوتونيوم در موقعيت واقعي و در عين حال نمايشي بود از قدرت مطلقه آمريكا در مقابل جهانيان.

* امروز حدود 300000 نفر در ژاپن هنوز از تأثيرات تشعشعات اتمي رنج مي برند

امروز حدود 300000 نفر در ژاپن هنوز از تأثيرات تشعشعات اتمي رنج مي برند و آن چه بيش از همه نديده گرفته شده، بعد رواني آن است. مقامات رسمي ژاپن تمايلي به طرح چنين مسائلي ندارند و "ايباكوشا " Ibakusha يعني افرادي كه تحت تأثير تشعشعات اتمي هستند گويي كه به جامعه ژاپني تعلق ندارند. در سال 1950 تعداد قربانيان بمباران اتمي در هيروشيما به دو برابر رسيد (200000) و در ناكازاكي به سه برابر افزايش پيدا كرد (140000). بمباران هاي "درسد " Dresde در 13 و 14 فوريه 1945 (135000) و يا توكيو در 10 مارس كه زير بمب هاي آتش زاي آمريكا به خاكستر تبديل شده بود بين 80000 تا 100000 كشته بر جاي گذاشت هيچ كدام توجيه نظامي نداشتند. با اين وجود تفاوت اين نوع بمباران ها با بمباران اتمي كه در 6 اوت 1945به وقوع پيوست، اين است كه تشعشعات اتمي هنوز پس از پايان جنگ قرباني مي گيرد.

*مردماني كه از حق وراثت محروم شدند

ايالات متحده آمريكا و متحدين نظامي اش با بمب و سلاح هاي كثيف چهار جنگ اتمي عليه كشورهايي كه مي خواستند تحت سلطه خود در آورند به راه انداختند . اين تسلط از راه پراكندن گردهاي معلق در هوا تحقق پذيرفت، اورانيوم رقيق شده به شكل دائمي مناطق گسترده اي را مسموم خواهد كرد و مردماني را كه در اين مناطق زندگي مي كنند از حق وراثت ژنتيك خود محروم خواهد ساخت و به اين ترتيب است كه حاكميت ايالات متحده آمريكا و يارانش تثبيت مي شود.


پیروز و سربلند باشید.
اللهم عجل لولیک الفرج
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: بازخوانی تنها بمباران اتمی تاریخ

پست توسط big-man »

بازهم ايران و جمهوري اسلامي را ضد جامعه ي بشري بخوانيد........


اين نمونه ي كوچكي از جنايات آمريكا و اسرائيلهاما نميدونم جرا بعضيا نميبيننش يا نمي خوان ببينن.
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”