وزارت خارجه آمريكا: آمريكايي‌ها قادر به درك محبوبيت ......

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

وزارت خارجه آمريكا: آمريكايي‌ها قادر به درك محبوبيت ......

پست توسط victory67 »

خبار ويژه كيهان؛
وزارت خارجه آمريكا: آمريكايي‌ها قادر به درك محبوبيت آيت‌الله خامنه‌اي نيستند
خبرگزاري فارس: سايت وزارت خارجه آمريكا تصريح كرد: محبوبيت آيت‌الله خامنه‌اي از همان دست مسائلي است كه آمريكايي‌ها قادر به درك آن نيستند.

تصویر
به گزارش گروه "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، روزنامه كيهان امروز شنبه اخبار ويژه‌اي را به شرح ذيل منتشر كرد؛

* وقتي جنگ‌سالار آمريكايي از درگيري با ايران پا پس مي‌كشد

وزير دفاع آمريكا كه سابقه دو جنگ شكست خورده در افغانستان و عراق را در كارنامه خود دارد، مي گويد: تهديد و حمله نظامي به ايران براي توقف برنامه هسته اي ايران كارايي ندارد.

رابرت گيتس كه در گفت وگو با مديران روزنامه وال استريت ژورنال شركت كرده بود، اظهار داشت: هرگونه حمله نظامي، به يكپارچگي و اتحاد مردم ايران و تعميق برنامه هسته اي ايران به سمت ساخت بمب اتمي منجر خواهد شد.

چنين تهديدي حداكثر مي تواند. 2 تا 3 سال برنامه توليد سلاح اتمي را به تأخير بيندازد و بنابراين نمي تواند راه حلي مؤثر و درازمدت باشد. حمله نظامي صرفاً مي تواند آنها را براي توليد سلاح هسته اي متحد كرده و به مخفي كاري بيشتر وادارد.

در صورت تهديد نظامي رهبران ايران مطلقاً متعهد خواهند شد كه سلاح اتمي توليد كنند.

گيتس همچنين گفته است: تنها راه حل درازمدت و پايدار اين است كه خود ايراني ها به اين نتيجه برسند كه ساخت جنگ افزار هسته اي به نفع آنها نيست. هر گزينه ديگري يك راه حل كوتاه مدت خواهد بود.

وارث جنگ هاي پرتلفات و شكست خورده افغانستان و عراق، در عين حال براي اينكه طفره رفتن خود از اقدام نظامي را توجيه كند و تحريم هاي اقتصادي را مؤثر جلوه دهد، مدعي شد: بر سر كارايي تحريم ها ميان رئيس جمهور و رهبري جمهوري اسلامي اختلاف افتاده و شواهد نشان مي دهد آيت الله خامنه اي كم كم در اين باره دچار ترديد شده كه احمدي نژاد درباره تأثير تحريم ها راست نمي گويد.

اين اظهارات گزافه كه قطعاً به قصد برداشتن بار سنگين مقابله با ايران از دوش پنتاگون و انداختن آن بر دوش وزارت خزانه داري و وزارت خارجه آمريكاست، در حالي است كه رهبر معظم انقلاب در ديدار مردم اصفهان، بر ناكارآمدي تهديد نظامي و تحريم اقتصادي تأكيد كردند و فرمودند: "جبهه دشمنان اسلام و انقلاب و ايران با جنگ و تهديد نظامي، حريف اين مردم نشدند و اكنون نيز كساني كه با تحريم به فكر به زانودرآوردن ملت ايران هستند، آب در هاون مي كوبند ".

آسمان و ريسمان كردن رابرت گيتس براي فرار از رويارويي با ايران و پررنگ كردن حربه كند تحريم در حالي است كه مايك مولن رئيس ستاد مشترك ارتش آمريكا اعلام كرد: اگرچه تحريم ها عليه رژيم ايران اثراتي گذاشته اما هيچ نشانه اي از كوتاه آمدن آنها از تداوم فعاليت هسته اي ديده نمي شود.

خبرگزاري رويتر هم در گزارشي نوشت: ايران با بي توجهي به فشارهاي غرب به برنامه هسته اي خود ادامه مي دهد و غرب سرانجام با شرايط ايران موافقت خواهد كرد.

رويتر مي نويسد: ايران هرچند با از سرگيري مذاكرات هسته اي موافقت كرده اما تحليلگران بر عدم تغيير رفتار هسته اي ايران تأكيد مي كنند.

رويتر مي افزايد: ايرانيان معتقدند كه فناوري هسته اي حق آنهاست و كسي نمي تواند آنها را از اين حق محروم كند. اين برنامه اكنون تبديل به اعتباري براي ايران شده است و هر چه زمان بيشتري مي گذرد، پيشرفت آنها هم بيشتر مي شود. محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران كه در زمان وي برنامه هاي هسته اي اوج پيدا كرد به واقع قهرمان اين ماجرامي باشد و به چالش درآوردن غرب باعث جمع شدن اقشار مردم با هم و اتحاد آن ها مي گردد.

يك ديپلمات غربي در همين زمينه مي گويد "با اين كه فشارهايي به ايران وارد مي شود اما ملت و دولت ايران هيچ دليلي براي تغيير سياست هسته اي خود نمي بينند " فيتز پاتريك كارشناس هسته اي مؤسسه سيپري سوئد مي گويد غرب سرانجام غني سازي اورانيوم از سوي ايران را خواهد پذيرفت. ايران آشكارا اعلام داشته است كه تنها مذاكرات بدون قيد و شرط را مي پذيرد.

همزمان با گزارش رويتر، گزارش 40 نفر از تحليلگران مؤسسه صلح آمريكا و مركز استيمسون پس از يك سال تحقيق و بررسي منتشر شد كه در آن تصريح شده: غرب و آمريكابراي حل چالش هسته اي با ايران، بايد غني سازي در اين كشور را به رسميت بشناسند.

در گزارش اين 40 تحليلگر آمريكايي آمده است: با وجود اعمال تحريم ها، موازنه اي ميان اين فشار و تلاش هاي ديپلماتيك ديده نمي شود و همين يافتن راه حل براي مناقشه هسته اي باايران را دشوارتر كرده است.

اين گزارش مي افزايد: ايالات متحده بايد در توقعات خود از ايران تجديدنظر كند و يكي از اين تجديدنظرها پذيرش حق غني سازي ايران در خاك خود است مشروط بر اينكه ايران پادمان هاي بين المللي را به اجرا بگذارد. اما تهديد نظامي متقابلاً به تقويت ديدگاهي در ايران مي شود كه خواستار دستيابي به سلاح هسته اي است. مذاكرات راهبردي با ايران مي تواند به تقويت نيروهاي عملگرا و پراگمات منجر شود.

دانيل برامبرگ از اعضاي مؤسسه آمريكايي معتقد است: سران هيچ يك از گروه ها و جناح ها حاضر نيستند مذاكره را تا زماني كه شرط توقف غني سازي در دستور كار آمريكا و غرب باشد، بپذيرند.

* جايزه كه علف خرس نيست! فحش بده!

در ادامه دلجويي سرويس هاي اطلاعاتي بيگانه از وطن فروشان فراري و تشويق ساير عوامل داخلي خود، اين بار، جايزه بين المللي آزادي مطبوعات سال 2010 به دستيار مهدي كروبي داده شد.

محمد داوري سردبير سايت سحام نيوز ارگان مهدي كروبي كه نقشي عمده در جعل دروغ هايي چون شكنجه و تجاوز در زندان هاي جمهوري اسلامي ايران داشت، برنده اين جايزه اعلام شده است.

اگرچه مبلغ اين جايزه مشخص نيست ولي احتمالا نبايد كمتر از ديگر جوايزي باشد كه برخي پادوهاي خارجي فتنه تقريبا هر هفته از اين نهاد و آن سازمان غربي دريافت مي كنند.

حجم اين جوايز اخيرا به حدي رسيده كه برخي از عوامل داخلي جريان فتنه مي گويند ظاهرا زندان رفتن و در به در شدن اگر براي آنها آب نداشته براي دوستان خارجي شان نان خوبي داشته است!

* باور كرده‌ايم كه ول معطليم

مرور وبلاگ ها و سايت هاي ضد انقلاب از سرخوردگي شديد اين طيف نسبت به سرانجام فتنه سبز حكايت مي كند.

سايت ضدانقلابي ايرانيان لابي ضمن مقايسه تحركات ضد انقلاب در سال گذشته و بي رمقي آنها طي چند ماه اخير نوشت: 2 ماه پيش كه براي اعتراض به حضور احمدي نژاد به نيويورك رفته بوديم، متاسفانه از سبزپوشان سال گذشته خبري نبود، آن هزاران نفري كه در حمايت از تظاهركنندگان داخل كشور سر از پا نمي شناختند، افسوس آن شور و هيجان خيلي زود فروكش كرد.

چرا؟ شايد پاسخ آنرا بتوان در مقايسه حرفهاي امسال اكبر گنجي با آنچه سال گذشته مي گفت پيدا كرد. او در هفته هاي اخير با سخنراني و مقالات متعددي كه نوشته، به چالشي جدي براي كليد داران حرم جنبش سبز تبديل گشته است. وي كه چند روز پيش پيروزي موسوي در انتخابات سال گذشته را زير علامت سوال برده بود اكنون در مقاله جديد خود يك گام جلوتر رفته و با رد رهبري موسوي و كروبي مي گويد كه اصلا چيزي به نام جنبش سبز وجود خارجي ندارد.

نويسنده اين سايت مي افزايد: اظهارات امروز گنجي را با نوشته ها و سخنراني هايش در سال گذشته مقايسه كنيد. آن زمان كه بهمراه سروش، كديور، مهاجراني و عبدالعلي بازرگان (هنوز نمي دانم كه ايشان چرا وارد اين داستان شد) اعلاميه صادر كرد و خواسته هاي حداقل جنبش سبز را به اطلاع رساند و مهاجراني جمع پنج نفره شان را اتاق فكري جنبش سبز معرفي كرد.

زماني كه اكبر گنجي به طرفداري از جنبش سبز به مخالفت با محسن مخملباف برخاست زيرا وي جرئت كرده و از تحريم هاي بين المللي عليه جمهوري اسلامي دفاع نموده بود.

گنجي سال گذشته دغدغه و نگراني اصلي اش اين بود كه مبادا "غيرخودي ها " خودشان را جلو انداخته و جنبش را صاحب شوند. آوردن پرچم به تظاهرات ممنوع بود و دباشي كه در كنار گنجي در اعتصاب غذاي نيويورك سخن مي گفت به هموطنان هشدار داد كه از ورود نامحرمان به حريم جنبش سبز جلوگيري كنند.

اما آن دوران گذشت و به همراه آن، توهم درباره سقوط دولت احمدي نژاد و پيروزي سبزپوشان نيز از بين رفت. منظورم آن يك سالي است كه ما تبعيديان قديمي به فسيل هاي سياسي تشبيه مي شديم كه بايد راه و روش مبارزه را از دوستان اصلاح طلب حكومتي بياموزيم. اما ما بخيل نبوديم و هنوز هم آرزو مي كنيم كه دوستان هر چه زودتر جاي رژيم را بگيرند.

اين نويسنده ضد انقلاب تصريح كرده است: به نظرم حباب هاي توهم درباره جنبش سبز تركيده است چون مبارزه با رژيم حساب و كتاب جدي تر و فراتر از موسوي و كروبي بايد داشته باشد. دوستان اصلاح طلب تازه از راه رسيده اند و بايد كلاهشان را بالاتر بگذارند.

در همين حال نويسنده وبلاگ سرزمين سبز هم از انفعال شديد موسوي انتقاد كرده و خطاب به او نوشته است: راستش الان يك ماه است كه ديگر از شما مصاحبه و مطلب درخور توجه نديده ايم.

آخرين بار هم كه حدود 2 هفته پيش با كروبي عزيز ديدار داشتيد، خيلي كوتاه و سربسته انتقاد كرديد كه درباره ميكروب سياسي بود من با اين نظر موافقم كه شما حق داريد از حق سكوت استفاده كنيد و مثلا راجع به مسايل سالهاي اول انقلاب چيزي نگوييد.

با اين نظر هم موافقم كه امثال نسرين ستوده آزاده دارند نقش رهبري جنبش سبز را در حال حاضر ايفا مي كنند. حركت آغاز شد و با بيانيه هاي تاريخي و ايستادگي شما بر حق ملت تداوم يافت.

ولي مهندس، از وقتي كه گفتيد تنها راه مبارزه حضور در خيابان و هزينه گزاف خيابان آمدن نيست، ما را نيز مجاب كرد كه دنبال راه ديگري بايد بود.

اما اين روزها كمتر سخن مي گوييد. بيانيه كه جاي خود، چرا ديگر مصاحبه نمي كنيد؟ چرا به ديدار خانواده ها نمي رويد؟ غير از ديدار با دكتر شكوري راد، مدتهاست كه خانم رهنورد را تنها مي بينيم در تداوم اين كار بزرگ، چرا سكوت را پيشه كرديد؟

اين اعتراض به موسوي در حالي است كه بنا بر اخبار موثق اغلب خانواده هاي افراد بازداشتي برخوردهاي تند و اعتراض آميزي با وي و كروبي و رهنورد داشته و ضمن اينكه آنها را مسببان اصلي ماجرا معرفي كرده اند، خواستار آن شده اند كه بر گرفتاريهايشان اضافه نكنند.

* آمريكايي‌ها قادر نيستند محبوبيت آيت‌الله خامنه‌اي را درك كنند

"آيت الله خامنه اي و بيت او همچنان در ايران محبوب هستند ".
سايت وزارت خارجه آمريكا اين مطلب را از قول يكي از عناصر مخالف مقيم آن كشور نوشت و تصريح كرد: اين محبوبيت از همان دست مسايلي است كه آمريكايي ها و از جمله مخالفان ايراني مقيم آمريكا قادر به درك آن نيستند.

"هومن مجد " پسر يك ديپلمات پيش از انقلاب كه در نيويورك اقامت دارد اگرچه ادعا كرد در انتخابات سال گذشته تقلب شده و در ايران آزادي وجود ندارد، اما تصريح مي كند: مردم با وجود بحث هاي سال گذشته بر سر انتخابات، از نظام حكومتي جمهوري اسلامي حمايت مي كنند و با وجود حوادث سال گذشته رهبري در ايران همچنان محبوب است.
انتهاي پيام/ك
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”