هراس آمریکا از افزایش بی بند و باری اخلاقی در بین نوجوانان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

هراس آمریکا از افزایش بی بند و باری اخلاقی در بین نوجوانان

پست توسط victory67 »

بنا بر تحقیقات محققان آمریکایی هر ساله حدود يک ميليون دختر نوجوان در آمريکا باردار مي‌شوند که بالاترين ميزان بارداري نوجوانان در جهان صنعتي به شمار مي‌رود.

به گزارش سرویس زنان جهان؛ هر سال 12 درصد زنان 15 تا 19 ساله (21 درصد از آنهايي که آميزش جنسي داشته‌اند) باردار مي‌شوند. 50 درصد اين بارداري‌ها به زايمان، 35 درصد به سقط جنين و حدود 14 درصد به سقط غيرعمد منتهي مي‌شوند.

بر اساس همین گزارش در طي سه دهۀ گذشته در آمریکا به تعداد نوجواناني که رابطۀ جنسي داشته‌اند، افزوده شده است. در نيمۀ دهۀ 50 فقط 27 درصد دختران تا 18 سالگي آميزش جنسي داشتند، و اين رقم در سال 1988 به 56 درصد - که يک‌چهارم آنها پانزده‌ساله بودند - رسيده است.

از نظر این پژوهشگران عوامل بسياري، از سن پايين بلوغ جنسي دختران تا تضعيف هنجارهاي فرهنگي، در اين روند مؤثر هستند.

این محققان خواستار این شدند که ازدواج به عنوان نهاد اجتماعي محکمي از نو بنا شود. زیرا همان‌طور که هنجارهاي فرهنگي مي‌توانند کنار گذاشته شده، حذف شده و منسوخ اعلام شوند، همان‌طور هم مي‌توانند بازسازي شوند.

محققان آمریکایی افزودند مشاوران ازدواج، درمانگران خانواده و آموزگاران زندگي خانوادگي مي‌توانند طرفداري از ازدواج را با تأکيد بر ضروريات ازدواج، حداقل به اندازه نيازهاي مراجعان‌شان، آغاز کنند. زیرا فشار مي‌تواند در جهتي باشد که از فريبندگي سبک‌هاي جايگزين زندگي و بي‌بند و باري جنسي بکاهد.

پژوهشگران با اعلام این که نظام اجتماعي در آمريکا رو به‌ ويراني پيش مي‌رود، سياست‌هاي دولتي را در اصلاح این وضعیت خواستار شدند.
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”