آسمان بریتانیا خون گریست!(یا امام حسین)

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

آسمان بریتانیا خون گریست!(یا امام حسین)

پست توسط RAHVAR »

کانون گفتگوی قرآنی: روایات شیعه ودیگر فرق اسلامى بر این نکته همداستاناست که شهادت امام حسین علیه السلام در روز دهم محرم الحرام سال 61 هجرىصرفاً یک حادثه معمولى در تاریخ اسلام یا تاریخ بشرى نبود، بلکه مطابقروایات اسلامى این حادثه دردناک به عالم تکوین پیوند خورده است وزمینوآسمان وحور وساکنان بهشت بر این حادثه اندوهگین شدند وپیامبران از حضرتآدم ابوالبشر علیه السلام تا پیامبر خاتم صلى الله علیه وآله همگى در اینواقعه به اظهار همدردى پرداختند وسالها پیش از وقوع این حادثه جانسوزهرگاه نزد آنان از امام حسین علیه السلام یاد شده، یا از سرزمین کربلاگذشته اند، براى آن حضرت اشک ریخته اند. در زیر به برخى از شواهد این مطلباشاره مى کنیم:

• امام صادق علیه السلام خطاب به جد بزرگوارشانامام حسین علیه السلام عرضه مى دارند: وضمّنَ [الله] الارضَ ومن علیهادمَکَ وثارَک؛ وخداى متعال مسئولیت خون وخون خواهى تو را بر دوش زمینوزمینیان نهاده است.

• حضرت ابراهیم ـ علیه وعلى نبینا وآله صلواتالله ـ هنگامى که از سرزمین کربلا مى گذشت، از اسب به زمین افتاد وخون سرشبراى همراهى با خون سیدالشهدا علیه السلام جارى شد.

• حضرت مهدىعجل الله تعالى فرجه الشریف خطاب به جد بزرگوارشان عرضه مى دارند: ولطمتعلیک الحور العین؛ در مصیبت تو حوران بهشتى لطمه به [صورت وسینه] مى زدند.

•در حدیث شریف آمده است: نخستین کسى که در مدینه براى شهادت امام حسین علیهالسلام صدا به گریه وزارى بلند کرد «ام سلمه» همسر پیامبر صلى الله علیهوآله بود. آن حضرت شیشه اى محتوى مقدارى خاک به او دادند وفرمودند: جبرئیلبه من خبر داد وگفت: هرگاه از این خاک خون جوشید بدان که حسین کشته شدهاست. ام سلمه این خاک را نگاه داشت وپیش از شهادت امام حسین علیه السلامهر ساعت بدان مى نگریست. هنگامى که دید از آن خاک خون جوشید، فریاد زد:واحسیناه، وا ابن رسول الله! تمام زنان با شنیدن صداى او به گریه وزارىپرداختند ومدینه از بانگ گریه وناله پر شد.

• در برخى از احادیثتصریح شده است در روز عاشورا آسمان خون گریست. براى مثال حضرت زینب در روزعاشورا به مردم فرمودند: أو عَجِبتم أن مَطَرت السماءُ دماً؛ آیا از اینکه آسمان خون گریسته است شگفت زده شده اید؟

• در کتب عامه آمدهاست: لما قتل الحسین اسودّت السماء وظهرت الکواکب نهاراً حتى رأیت الجوزاءعند العصر وسقط التراب الأحمر؛ راوى مى گوید: هنگامى که [امام] حسین [علیهالسلام] به شهادت رسید آسمان تیره وتار شد وستاره ها در روز مشاهده شدندومن ستاره جوزا را هنگام عصر مشاهده کردم. هم چنین در آن روز خاک سرخ ازآسمان بر زمین پاشیده شد.

• مورخان آورده اند که در این روز در بیتالمقدس هر سنگ را که پشت و رو مى کردند، زیر آن خون تازه مى دیدند وپدیدهخورشید گرفتگى تا سه روز ادامه یافت.

روایت زیر مؤید این معناست:

زیدبنعمر کندى به نقل از ام حیان گفت: وقتى امام حسین علیه السلام به شهادترسید، تا سه روز خورشید گرفته بود وهر کس روغن به چهره اش مى مالید چهرهاش به جاى آن که خنک شود مى سوخت وهر سنگ را که در بیت المقدس پشت و رو مىکردند، زیر آن خون تازه مى دیدند.

 تصویر 
اینسند تاریخى نیز این حقیقت را تأیید مى کند. در صفحه 38 کتاب وقایع دورانانگلو ساکسون ( (THE ANGLO – SAXON CHRONICLEترجمه وویرایش میشل اسوانتون(SWANTON MICHAEL) ـ که در 1996 میلادى در انگلستان به چاپ رسیده و در سال1998 میلادى از سوى دانشگاه Exeter در ایالت نیویورک تجدید چاپ شده است ـچنین آمده است:
Here in Britain there was Bloodyrain, and milk and butter were turned to blood
معناى عبارت فوق چنین است:
در سال 685 میلادى این جا در بریتانیا آسمان خون بارید وهر جا شیر یا کره خوراکى بود تبدیل به خون شد یا رنگ آن سرخ گردید.

اگرزمان یاد شده (یعنى سال 685 میلادى) را به سال هجرى تبدیل کنیم، این زمانبا سال 61 هجرى قمرى مطابق خواهد بود؛ یعنى همان سالى که سید وسالارشهیدان وآزادگان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام به همراه اصحابوخاندانش به شهادت رسیدند.
   تصویر     
  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 8 مهر 1388, 11:15 pm
سپاس‌های ارسالی: 14912 بار
سپاس‌های دریافتی: 14993 بار

Re: آسمان بریتانیا خون گریست!(یا امام حسین)

پست توسط oweiys »

__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 30 فروردین 1386, 1:16 am
محل اقامت: zigomigota@gmail.com
سپاس‌های ارسالی: 415 بار
سپاس‌های دریافتی: 411 بار
تماس:

Re: آسمان بریتانیا خون گریست!(یا امام حسین)

پست توسط saeed_saba »

حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود اما افسوس بجای افکارش زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی معرفی کردند
ما براي رفتن آمديم نه براي ماندن

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”