توليد چسب بافتي و سرم درماني از خون بند ناف براي اولين بار..

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

توليد چسب بافتي و سرم درماني از خون بند ناف براي اولين بار..

پست توسط victory67 »

2 درصد تحقيقات باليني دنيا در مركز رويان انجام مي‌شود؛
توليد چسب بافتي و سرم درماني از خون بند ناف براي اولين بار در دنيا
خبرگزاري فارس: رئيس مركز سلول درماني پژوهشگاه رويان با اشاره به اينكه حدود 2 درصد از مطالعات باليني سطح دنيا در اين مركز انجام مي‌شود، گفت:چسب بافتي و سرم درماني از خون بند ناف براي اولين بار در دنيا توليد كرديم.

تصویر
به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري فارس، ناصر اقدم رئيس مركز سلول درماني پژوهشگاه رويان صبح امروز در يك نشست خبري گفت: تحقيقاتي در زمينه سلول‌هاي بنيادي از سال 82 در پژوهشگاه رويان آغاز شد و سال 87 توانستيم اين تحقيقات را به بالين برسانيم.

وي افزود: كارهاي باليني با 2 مطالعه در زمينه بيماري‌هاي قلبي و پوستي در پژوهشگاه رويان آغاز شد و هم اكنون 28 تحقيق در زمينه سلول درماني را در اين مركز در حال انجام داريم.

وي گفت: نخستين مركز سلول درماني كشور 14 دي سال 87 همزمان را سومين سالگرد درگذشت كاظمي آشتياني افتتاح شد كه هم اكنون حدود 2 درصد از مطالعات باليني دنيا در اين مركز انجام مي‌شود.

رئيس مركز سلول درماني پژوهشگاه رويان افزود: اولويت‌هاي تحقيقاتي ما در زمينه‌هاي بيماري‌هاي قلبي و عروقي، بيماري‌هاي استخواني، گوارشي و كبدي، پوستي، چشمي و عصبي هستند.

*بزرگ‌ترين مطالعات سلول درماني قلب منطقه در ايران انجام مي‌شود

اقدم گفت: در حا حاضر يكي از بزرگ‌ترين مطالعات سلول درماني قلب دنيا و منطقه در اين مركز انجام مي‌شود و نزديك به 140 نفر را وارد اين مطالعات مي‌كنيم.

وي ادامه داد: 100 بيمار را با استفاده از اين روش درمان كرده‌ايم كه درمان 27 بيمار با قطعيت به انجام رسيده و نتايج اين مطالعات در مجلات معتبر علمي دنيا منتشر شده است.

رئيس مركز سلول درماني رويان گفت: ما در اين روش سلول‌هاي بنيادي را به بيمار تزريق مي‌كنيم كه اين كار به طور محسوس ميزان بقا را افزايش مي‌دهد.

وي با اشاره به تحقيقاتي كه در اين مركز در زمينه عروق در حال انجام است گفت: مطالعاتي را از 5 سال قبل آغاز كرديم كه بيش از 70 درصد موفق شديم مانع قطع عضو در افرادي كه بايد عضو خود را قطع مي‌كردند، شديم.

اقدم با اشاره به تحقيقات در زمينه استخوان و غضروف گفت: با استفاده از سلول درماني باعث ترميم سريع‌تر بيماري‌هاي استخواني در بيماراني كه امكان جوش خوردن استخوان‌ها بسيار كم بود، شديم.

وي افزود: هم اكنون مطالعات باليني بيماري‌هاي آرتروز و نكروز سرفمور آغاز شده است.

*بيش از 25 بيمار مبتلا به ويتيليگو با سلول‌هاي بنيادي درمان شده‌اند

اقدم گفت: تحقيقاتي را آغاز كرده‌ايم كه در آن 90 تا 100 بيمار وارد مي‌شوند و به آن‌ها سلول‌هاي بنيادي را تزريق مي‌كنيم و اين تزريق به افرادي كه نياز به پيوند كبد دارند، كمك مي‌كند تا فرصت پيوند مناسب را پيدا كنند.

وي با اشاره به تحقيقات در زمينه بيماري‌هاي پوستي تصريح كرد: در اين مطالعات موفق به درمان بيش از 250 بيمار مبتلا به ويتيليگو شديم.

اقدم خاطرنشان كرد: سلول درماني اميد زيادي به بيماران پوستي كه دچار سوختگي شده‌اند مي‌دهد و ما با استفاده از اين روش چين و چروك‌هاي پوست را مي‌توانيم تا حد قابل توجهي برطرف كنيم.

*چسب بافتي و سرم درماني از خون بند ناف براي اولين بار در دنيا توليد شد

وي در زمينه تحقيقات در زمينه بيماري‌هاي چشمي گفت: مطالعه جديدي را آغاز كرده‌ايم كه از مخاط دهان سلول بگيريم و براي درمان قرنيه چشم از اين سلول استفاده كنيم.

رئيس مركز سلول درماني افزود: تحقيقات جديدي را براي بيماران مبتلا به فلج مغزي و بيماران MS شروع كرديم.

وي با اشاره به توليد 9 محصول استاندارد گفت: براي اولين بار در كشور موفق به توليد سلول كشت شده استاندارد براي استفاده در مطالعات باليني و همچنين موفق به توليد ليز پلاستيكي براي ترميم شديم.

اقدم يادآور شد: چسب بافتي توليد شده از خون بند ناف را نيز براي اولين بار در جهان توليد كرده‌ايم كه در جراحي‌ها كاربرد دارد و همچنين براي نخستين بار در دنيا سرم درماني را از خون بند ناف توليد كرديم كه اين سرم به صورت قطره چشمي است و براي رفع التهاب چشم استفاده مي‌شود.
انتهاي پيام/ع
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”