ليبرمن:تركيه مانند ايران درزمان پيروزي انقلاب اسلامي شده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

ليبرمن:تركيه مانند ايران درزمان پيروزي انقلاب اسلامي شده است

پست توسط Sami 1993 »

ليبرمن: تركيه مانند ايران در زمان پيروزي انقلاب اسلامي شده است
خبرگزاري فارس: وزير خارجه رژيم صهيونيستي تغيير سياست خارجي تركيه مقابل اسرائيل را نتيجه تغييرات داخلي اين كشور دانست و تركيه را به ايران در زمان پيروزي انقلاب اسلامي تشبيه كرد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "جروزالم پست "، آويگدور ليبرمن بار ديگر بشدت از تركيه انتقاد كرد و خواستار گفت‌وگوي صريح با همتاي ترك خود شد.

ليبرمن در مقاله‌اي با نام "كيسه بوكس تركيه نخواهيم شد " كه در اين روزنامه منتشر كرد، خواستار گفت‌وگوي صريح و صادقانه با احمد داود اوغلو همتاي ترك خود شد.

ليبرمن در اين خصوص تاكيد كرد كه وي خواستار گفت‌وگو با داود اوغلو در خصوص چگونگي بازگرداندن مناسبات دو طرف به حال عادي خود است.

وزير خارجه رژيم صهيونيستي تغيير سياست تركيه مقابل اسرائيل را ناشي از تغييرات داخلي اين كشور دانست و اين امر را كه تنش در مناسبات دو طرف به دليل سياست‌هاي تل‌آويو است، رد كرد.

آويگدور ليبرمن تركيه را به ايران در سال 1979 در زمان پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره) تبشيه كرد و مدعي شد: سياست‌هاي تركيه دليل بحراني شدن مناسبات اين كشور با اسرائيل است.

وي بدون اشاره به حمله ارتش اين رژيم به كاروان آزادي غزه و كشتار حداقل 9 تبعه تركيه‌اي، افزود: تغيير يك طرفه در مناسبات ما با تركيه نتيجه رفتار ما نيست بلكه نتيجه سياست‌هاي داخلي در تركيه است.

ليبرمن گفت: متاسفانه اتفاقات اخير در تركيه ما را ياد ايران پيش از انقلاب اسلامي به رهبري آيت‌الله خميني مي‌اندازد. ايران در آن زمان نيز مانند تركيه‌ امروز، يكي از متحدان اسرائيل بود و دو طرف مناسبات خوبي داشتند.

ليبرمن چندي پيش با حمله شديد‌اللحن به رجب طيب اردوغان نخست وزير و داود اوغلو وزير خارجه تركيه، آنان را دروغگو خواند و مدعي شد كه تركيه بايد از اسرائيل عذرخواهي كند.

انتهاي پيام/.++
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”