ویکی لیکس روسی غوغا کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2658
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14096 بار
تماس:

ویکی لیکس روسی غوغا کرد

پست توسط RAHVAR » یک شنبه 3 بهمن 1389, 9:50 pm

با داغ شدن بازار افشاگری هایی از جنس ویکیلیکس یک پایگاه اینترنتی در روسیه با نام رولیکس اعلام موجودیت کرده وادعا کرده است به زودی اسناد بیشتری از ساکنان کرملین منتشر خواهد کرد.
به گزارش پایگاه تحلیلی - خبری ایران بالکان (ایربا) این پایگاهاینترنتی که مشابه ویکی لیکس طراحی شده و حتی نام خود را به آن شبیه ساختهاست به تازگی با انتشار تصاویری از یک ویلای بسیار گران قیمت که گفته میشود متعلق به پوتین است به یکی از پربیننده ترین سایت های اینترنتی تبدیلشده است. این پایگاه اینترنتی مطالب خود را با چاپ تصویری از ولادیمیرپوتین اغاز کرده است اما دلیلی در خصوص اینکه پوتین مالک یک ویلای واقعاپیشرفته در سواحل دریای سیاه است ؛ ذکر نکرد .با این همه تصاویر مربوط بهاین ویلا بسیار سریع در سراسر اینترنت منتشر شد.
براساس ادعای این پایگاه اینترنتی ارزش این ویلا حدود یک میلیارد دلاربراورد شده است . انتشار این خبر باعث شده است پایگاه اینترنتی رولیکس بهیکی از پربیننده ترین پایگاههای اینترنتی تبدیل شود . مسئولان روس درواکنش به این پایگاه اینترنتی گفته اند در جهان دروغ و کذب یک کلمه حقیقیمی تواند جهان را در لحظه ای در نوردد. پایگاه اینترنتی رولیکس بهخوانندگان خود وعده داده است زوایای پنهان حیات سیاسی و دیپلماتیک روسیهرا فاش کند .
درهمین حال یک سازمان حقوقی اعلام کرد دولت روسیه چند شهروند مسلمان رابه بهانه های امنیتی ربوده است. شبکه الجزیره قطر روز شنبه به نقل از یکسازمان حقوقی اعلام کرد: نیروهای امنیتی روسیه به بهانه مبارزه باتندروهای اسلامگرا عده ای از شهروندان مسلمان را ربوده اند.
به گزارش ایرنا یک سازمان حقوقی روسیه معروف به 'مموریال' نیروهایامنیتی روسیه را متهم کرد، شهروندان روس مسلمان را ربوده و شکنجه کردهاست. گزارش مموریال حاکی است، نیروهای امنیتی روسیه از ماه سپتامبر سالگذشته تا کنون حد اقل هشت شهروند روس از اهالی شمال قفقاز را ربوده اند.افراد ربوده شده کارگرانی هستند که برای پیدا کردن شغل، از شمال قفقاز بهمسکو آمده بودند.
   تصویر     
  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”