لیبی : جایی که قوانین بین المللی مرد/تحلیل از نگاهی دیگر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه 14 آبان 1389, 1:26 am
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

لیبی : جایی که قوانین بین المللی مرد/تحلیل از نگاهی دیگر

پست توسط cheka »

روزنامه ی Pravda - قوانین بین المللی در دهه ی گذشته 3 بار بطور گسترده نقض شده : صربستان ، عراق و حالا لیبی ، جایی که دخالتهای خارجی در آن به وضوح دیده میشود ، جایی که تمام مبارزات ضد قذافی از بیرون رهبری شده . توسط رسانه ها بزرگنمایی شده و توسط کسانی که در گذشته همواره قصد ترور قذافی را داشته اند کنترل میشود.

برای شروع ، خوب است توجه کنیم که تمام مردم لیبی بر علیه کلنل قذافی نیستند که این موضوع بطور واضح در تریپولی و شهرهای دیگر مشخص است ، گرچه آنها نمیتوانند در میان گروههای آشوب طلب و تروریستهایی که خیابانها را تحت تصرف دارند خود را نشان دهند . اما رسانه های بین المللی ظاهرا از اقدام به تروریسم و نافرمانی مدنی حمایت میکنند .

چیزی که اکنون در لیبی در خطر است ، نه واکنش نسبتا شدید مسئولان لیبیایی به حرکتی که از ابتدا یک قیام مسلحانه بوده چراکه در در مقابل اقدام مسلحانه مخالفان قذافی ، واکنش نیز باید به همان اندازه شدید باشد .

چیزی که اکنون در خطر است احترام به قوانین بین المللی است که حق کشورها برای اعمال قانون اساسی در قلمرو خود را مصون میدارد ، همانطور که آمریکا برای مثال در کشور خود قانون مجازات اعدام را اجرا میکند .

در حالت معمولی ، این قوانین طی گذر از پروسه ی قانونی اجرا میشود ، برای مثال حق دفاع حقوقی از خود ، اما چنین چیزی چگونه در سناریوی جنگی قابل انجام است ؟ زمانی که باندهای تا دندان مسلح اموال دولتی را غارت میکنند و اقدام به تروریسم و قتل مردم میکنند
مسئولان باید چه کاری انجام دهند !؟ عقب بایستند و سرود ملی آمریکا را بخوانند !؟

و این شورشیان دقیقا چه کسانی هستند ؟ آیا آنها همان نیروهایی که توسط ارتش آمریکا و در خاک آمریکا آموزش دیدند نیستند !؟ آیا نمایندگان شاخه ی نظامی جبهه ی ملی رستگاری برای لیبی که به مصر و تونس پرواز کردند ماموریت نفوذ در مرزهای لیبی را داشتند ؟
آیا این یک عمل قانونی است یا یک اقدام تروریستی دولتی ؟

این گروه ضدقذافی برای دهه ها توسط اسراییل و CIA و عربستان سعودی در جریان فعالیتهای تروریستی مورد آموزش و حمایت قرار گرفت و چندین بار برای سرنگون کردن قذافی تلاش کرد ، برای مثال در 1984 ، 15 نفر از این تروریستها که از مرز سودان وارد کشور شده بودند تلاش کردند قذافی را در خانه ی خود به قتل برسانند .

آنها بارها و بارها برای ایجاد شورش در لیبی تلاش کردند ، این عملیاتهای سری بدلیل امور قضایی و اعتبار بسختی طبقه بندی میشوند اما این موضوع نمیتواند اثبات کند که عمل آنها قانونی بوده ، اقدام به تروریسم اقدام به تروریسم است ، گرچه در دنیای امروز بر حسب کسی که پیام را اعلام میکند برچسب ها متفاوت میشود .

و در حال حاضر رسانه های بین المللی در حال رهبری مبارزه برای برکنار کردن قذافی از قدرت هستند ، بکار بردن الفاظ "دیکتاتور" "قاتل" برای قذافی و لفظ "معترض" برای شورشیان از جمله همین بازی های تبلیغاتی است ، غافل از اینکه از کی معترضان با تیربار و پدافند ضدهوایی اعتراض میکنند !؟

به هر حال قذافی چه رهبر لیبی بماند و چه نماند ، تصمیم با مردم لیبی است نه چند هزار مزدور مسلح که برای اجرای "نقشه ی بزرگ" که طرح آن برای بیش از یک دهه در آمریکا و اسراییل است که هدف این استراتژی "کنترل عراق ، سوریه ، لبنان ، لیبی ، سومالی ، سودان و در آخر ایران است" توجه کنید اینها حرفهای ژنرال وسلی کلارک در مصاحبه ی خود با برنامه ی دموکراسی ، الان! (DemocracyNow!) در دوم مارس 2007 است .

آیا این موارد قیام کنونی در لیبی را زیر سوال نمیبرد ؟ نه ؟ پس نظرتان در مورد اینکه کلینتون میگوید هم اکنون در حال صحبت با گروههای جدایی طلب در شرق لیبی است چیست !؟

[External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”