پرواز یک فروند جنگنده F-4 پس از بازسازی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پرواز یک فروند جنگنده F-4 پس از بازسازی

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]  
   پرواز آزمايشي موفق آميز هواپيماي بازسازي شده اف 4 به دست متخصصين داخلي كشور در پايگاه سوم شكاري شهيد نوژه همدان در حالي انجام شد كه هيچگاه دشمنان اين نظام تصور نمي كردند كه دلاور مردان ايراني روزي به دانش بازسازي هواپيماهاي جنگي پيشرفته دست يابند.

جمهوري اسلامي ايران در تعمير و تجهيز و برگرداندن هواپيماهاي از رده پروازي كنار رفته خود كه تا قبل از انقلاب بوسيله مستشاران آمريكايي انجام مي شد به خودكفايي و دانش بومي رسيده بطوريكه با همت جوانان كشورمان امروز شاهد بازسازي يك فروند هواپيماي جنگي اف 4 شدند.
امروز اين هواپيماي بازسازي شده بر روي باند پايگاه سوم شكاري شهيد نوژه همدان به پرواز درآمد تا بار ديگر موفقيتي ديگر از دلاورمردان اين مروز و بوم به رخ دشمنان نظام كشيده شود و غروري ديگر در بين ايران و ايراني بوجود آيد.
صداي الله اكبر در پرواز و بلند شدن اين هواپيماي داخلي و نشستن آن بر روي باند كه بار ديگر با صداهاي الله اكبر همراه بود شور و شوق خاصي را به همگان داده بود كه هيچگاه قابل وصف نيست.
سرهنگ منصور ونك فرمانده پايگاه سوم شكاري شهيد نوژه گفت: با پيشرفت‌هاي سريعي كه در بخش هواپيمايي در كشور داشته‌ايم، توانستيم در تعمير و تجهيز اف 4 كه هواپيماي نظامي است با تلاش مجموعه متخصصان داخلي كشور به خودكفايي برسيم و براي ساير قسمت ها هم نيز تلاش هايي را داشته ايم كه در آينده بازگو خواهد شد.
وي با تاكيد بر اينكه اين پرواز بسيار مهم و حياتي بود اظهار داشت: پرواز موفقت آميز هواپيماي بازسازي شده توسط مختصصان داخل كشور نشان دهنده بزرگي ملت ايران است.
فرمانده ارشد نظامي استان همدان در ادامه اظهار داشت: خودكفايي ايران در تعمير و تجهيز هواپيماي اف 4 ما را به يكي از كشورهاي پيشتاز در بخش تعمير و تجهيز در دنيا مبدل مي‌كند و ديگر در كشور محتاج مستشاران بيگانه و غربي براي راه‌اندازي و تجهيز و تعمير نخواهيم بود.
وي افزود: با توجه به ارزش ريالي بالاي تعمير و تجهيز و راه اندازي هواپيماهاي نظامي مورد استفاده در كشور هم اكنون ما با درصدي بسيار كمتر از آنچه بوده است به خودكفايي بومي و داخلي در اين بخش دست يافته ايم كه افتخار‌آميز است.
وي زمان تعمير و تجهيز اين هواپيما را 15 هزار نفر ساعت اعلام كرد و گفت: چيزي در حدود 15 هزار نفر ساعت بر روي اين هواپيما كارشده كه ما هم اكنون شاهد پرواز آن هستيم.
ونك در ادامه ابراز داشت: به بركت نظام جمهوري اسلامي و در سايه توجهات حضرت بقيه الله توانسته ايم به اين مرز برسيم كه بدون كمك از بيگانگان بتوانيم فعاليت هاي اين بخش را به بهترين نحو انجام دهيم.
وي ضمن يادآوري روزهايي كه متخصصان آمريكايي اين كارها را انجام مي دادند گفت: امروز روز جوان ايراني است روزي كه به خود ببالد كه در چنين مرز و بومي زندگي مي كند و روزهاي آينده براي آن روزهاي خوش يمني خواهد بود.
وي در خصوص توصيه به جوانان افزود: نيروهاي مسلح به توانايي رسيده اند كه خود بي نياز از غرب بوده و به جواناني كه وارد مجموعه ارتش و نيروي هوايي شده اند تبريك مي گويم كه چنين روزهايي را شاهد هستند.
وي در پايان سخنان خود خاطر نشان كرد: اين پرواز به جوانان نويد مي دهد كه خواستن توانستن است و براي رسيدن به خواسته هاي خود با اتكا به ولايت و پشتكار مي توان به هدفهاي خود رسيد.
سرهنگ بهنام نظاملو معاون آماد و پشتيباني پايگاه سوم شكاري شهيد نوژه نيز گفت: از سال 87 به بعد مجموعه كار و فعاليت اين بخش را با جديت مورد توجه قرار داده و طبق دستورات و با استفاده و بهره گيري از دانش و علم جوانان مومن و متدين كشورمان توانسته ايم به اين خودكفايي برسيم.
نظاملو در ادامه افزود:
تاكنون 5 فروند تعميرات سنگين بر روي هواپيماها از رده پروازي كنار رفته صورت گرفت و اين هواپيما از 5 سال پيش به دليل نياز به تعمير قادر به پرواز نبود و امروز با تلاش متخصصين داخلي شاهد پرواز موفقيت آميز اين هواپيماي نظامي بوديم.
وي ضمن ارائه آماري در خصوص تعميرات و چگونگي چك كردن هواپيماها گفت: هر چهار سال يكبار تمامي قسمت هاي هواپيما چك و مورد بازبيني قرار مي گيرد و اگر تعويض و يا تعميري هم نباشد به طور حتم بايد اين كار انجام شود و اين همان دستور و فرماني است كه شركت و كمپاني سازنده بر روي هواپيما درج مي كند.
نظاملو با تاكيد بر اينكه چك ليست ها در موعد مقرر انجام مي گيرد اضافه كرد: كارخانه سازنده كارتي را بر روي هواپيما دارد كه بايد طبق آن نسبت به بازبيني آن توجه داشت.
وي با اعلام اين مطلب كه پايگاه سوم شكاري شهيد نوژه كارهاي عملياتي هم انجام مي دهد گفت: تمام تلاش مجموعه اين است كه تعمير و بازسازي هواپيماها را خود انجام دهد و اين يك افتخاري است كه با اين كار هم توان خود را بالا برده و هم در بخش ريالي بسيار صرفه جويي خواهد شد.
معاون آماد و پشتيباني پايگاه سوم شكاري شهيد نوژه در ادامه ابراز داشت: اگر بخواهيم همين كار را به جايي ديگر ارجاع دهيم چيزي در حدود 40 برابر مبلغ هزينه شده بايد پرداخت شود كه اين نشان دهنده صرفه جويي در اين بخش است.ایرنا
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه 26 مهر 1387, 9:39 am
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

Re: پرواز یک فروند جنگنده F-4 پس از بازسازی

پست توسط javadfakoori »

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”