شش ماده سرطانزا اما پر مصرف

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 325
تاریخ عضویت: شنبه 13 شهریور 1389, 1:40 pm
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

شش ماده سرطانزا اما پر مصرف

پست توسط امیر جمالی »

  ماده سرطانزا اما پرمصرف
  معتقدند استفاده بيش از حد از تلفن همراه به سبب امواج مضري كه از آنها ساطع مي‌شود بر مغز و بافت آن تأثير گذاشته و سبب ايجاد سلول‌هاي سرطاني مي‌شوند. 
سرطان در اثر تقسيم و رشد بي‌رويه سلول‌هاي بدن به‌وجود مي‌آيد و ديگر سلول‌هاي سالم بافت را از بين مي‌برد. علت آن هنوز براي محققان و پزشكان مشخص نيست، شايد علت آن عوامل ژنتيكي و يا عوامل بيروني مانند ويروس‌ها و مواد سرطان‌زا باشد.

شبكه ايران نوشت: شناخت مواد سرطان‌زا و اجتناب از استفاده و در معرض قرار گرفتن آنها از فاكتورهاي مهم در پيشگيري از ابتلا به انواع سرطان محسوب مي‌شود.

در آخرين تحقيقات انجام شده دانشمندان با بررسي‌هاي دقيق محصولات شوينده و پركاربرد خانگي دريافتند بسياري از دهانشويه‌ها، دئودورانت‌ها و برخي موادغذايي از فاكتورهاي مؤثر در سرطاني شدن سلول‌هاي بدن هستند.

* شيرين‌كننده‌هاي مصنوعي

تحقيقات آزمايشگاهي نشان مي‌دهد، شيرين‌كننده‌هاي مصــــنوعي مانند (سايكلاميت) خطر سرطان را افزايش مي‌دهند.

براي حل اين مشكل "ساخارين " در موادغذايي به جاي شيرين‌كننده‌هاي مصنوعي به‌كار برده شد، تحقيقات جديد انجام شده در خصوص عملكرد "ساخارين " در بدن نشان داد تمام محصولات حاوي ساخارين نيز سبب سرطاني شدن سلول‌ها مي‌شوند.

* دهانشويه‌ها

دانشمندان در آخرين تحقيقات خود دريافتند دهانشويه‌هاي حاوي اتانول احتمال ابتلا به سرطان دهان را افزايش مي‌دهد.

آنها بر اين باورند كه اتانول بافت‌هاي دهاني را در برابر مواد سرطان‌زا مانند سيگار، آسيب‌پذير مي‌كنند.

دانشمندان معتقدند اسـتفاده از دهانشويه‌ها بهتر است چند روز در ميان به صورت غرغره كردن باشد و از خوردن آن خودداري شود.

افراد سيگاري و يا افرادي كه سابقه سرطان دهان در خانواده آنها وجود داشته و يا ريسك فاكتورهاي ديگر ابتلا به سرطان را دارند بهتر است از انواع دهانشويه‌هاي بدون اتانول استفاده كنند.

* استاتين

استاتين نوعي داروي كاهنده كلسترول و فشار خون است. دانشمندان طي تحقيقاتي كه روي 170 هزار نفر انجام شد، دريافتند افرادي كه از داروهاي حاوي استاتين در مقادير بالا استفاده كردند ريسك فاكتورهاي ابتلا به انواع سرطان مانند سرطان سينه، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات در آنها افزايش پيدا كرده است.

* تلفن همراه

محققان معتقدند استفاده بيش از حد از تلفن همراه به سبب امواج مضري كه از آنها ساطع مي‌شود بر مغز و بافت آن تأثير گذاشته و سبب ايجاد سلول‌هاي سرطاني مي‌شوند.

* ضدعرق‌ها

محققان معتقدند، آلومينيوم موجود در ضدعرق‌ها و دئودورانت‌ها كه "پارابن " ناميده مي‌شود مانند هورمون استروژن عمل كرده و استفاده بيش از حد آن خطر ابتلا به سرطان سينه را در زنان افزايش مي‌دهد. دانشمندان در نمونه‌هاي بافت‌هاي سرطاني ماده "پارابن " را يافته‌اند و اين مسئله نشان مي‌دهد افراد بسياري، كه 99 درصد جمعيت جامعه را تشكيل مي‌دهند در معرض مواد حاوي "پارابن " مانند مواد آرايشي بهداشتي گوناگون و موادغذايي قرار دارند.

* رنگ مو

دانشمندان با آزمايشاتي كه روي افرادي كه از رنگ مو استفاده مي‌كنند دريافتند استفاده مكرر از رنگ موها افراد را در معرض ابتلا به سرطان قرار مي‌دهد.

اين پژوهش‌ها نشان داد، افرادي كه به‌طور مكرر از رنگ مو استفاده مي‌كنند بيشتر در معرض موادشيميايي مضر آن قرار مي‌گيرند و به همان ميزان خطرات ابتلا به انواع سرطان در آنها افزايش پيدا مي‌كند.  
اللهم عجل لولیک الفرج
Captain
Captain
پست: 1086
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 آبان 1385, 12:38 am
محل اقامت: هرکجا هستم باشم آسمان مال من است ! ! !
سپاس‌های ارسالی: 103 بار
سپاس‌های دریافتی: 117 بار

Re: شش ماده سرطانزا اما پر مصرف

پست توسط osilatoria »

سیگار رو فراموش کردید .
 تصویر 
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 25 فروردین 1390, 9:35 pm
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: شش ماده سرطانزا اما پر مصرف

پست توسط parvaneha »

اینایی که گفتین درسته اما سیگار که دوستمون گفتن در جایگاه اوله تصویر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”