تشكيل گردان هاي شكاري صاعقه / آماده دفاع از آسمان كشور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

تشكيل گردان هاي شكاري صاعقه / آماده دفاع از آسمان كشور

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]  معاون عمليات نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران از تشكيل گردان هاي شكاري هواپيماي صاعقه و توليد تسليحات راهبردي خبر داد و تاكيد كرد كه اين نيرو 24 ساعته آماده دفاع از آسمان كشور و رفع هرگونه تهديد احتمالي است

امير سرتيپ خلبان ' محمد علوي' در در پاسخ به پرسشي در باره برنامه هاي نيروي هوايي ارتش در سال 90 گفت: با توجه به تحولات درمنطقه مانند جنگ هاي افغانستان، عراق و خليج فارس، حضور نيروهاي فرا منطقه اي و افزايش تهديدات،نيروي هوايي تلاش مي كند تا توان رزمي خود را با سرعت بيشتري ارتقا دهد.
وي با بيان اينكه از سال 1980 ميلادي كشورهاي مختلف ايجاد ساختار CNS/ATM در هوانوردي ماهواره اي را مورد توجه قرار داده اند، افزود: بكارگيري اين ساختار در دستور كار ما قرار دارد اما با توجه به اينكه منابع
اصلي آن در اختيار كشورهاي بيگانه است بايد در نحوه بكارگيري آن كاربيشتري انجام شود.
اين ساختار، يك فن آوري ماهواره اي در مديريت ترافيك هوايي است كه با استفاده از آن هواپيماها مسيرهاي طولاني را با ايمني و اطمينان بيشتر و در زمان كوتاهتر طي مي كنند و با ترافيك هوايي مواجه نمي شوند. [External Link Removed for Guests]  


* * ساخت هواپيماهاي جنگنده

معاون عمليات نيروي هوايي ارتش به روند ارتقاي رزمي اين نيرو در زمينه ساخت هواپيما اشاره كرد و گفت: متخصصان نيروي هوايي ارتش موفق شده اند تا هواپيماي شكاري صاعقه را توليد انبوه كنند.
اميرخلبان علوي افزود: روند توليد اين نوع هواپيما توسط صنايع وابسته به وزارت دفاع و كاركنان فني و جهادگر نيروي هوايي ارتش با سرعت زيادي پيش رفته و در زمان حاضر در يكي از پايگاه هاي شكاري ، يك گردان شكاري از اين نوع هواپيما تشكيل شده و در حال پرواز است.


 [External Link Removed for Guests]  ** توليد تسليحات راهبردي

وي با بيان اينكه نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران به سوي توليد تسليحات راهبردي پيش رفته است، تصريح كرد: با استفاده از تسليحات راهبردي مي توان دشمن را به صورت هوشمند و نقطه اي مورد هدف قرار داد.
معاون عمليات نيروي هوايي ارتش خاطرنشان كرد كه اين نيرو موفق به تيراندازي از مسافت دور با بمب قاصد كه تناژ بسيار بالايي دارد، شده و اهدافي را به صورت نقطه اي مورد اصابت قرار داده است.

** موشك هاي شبه كروز

امير سرتيپ خلبان علوي اظهارداشت :در حوزه دريايي موفق شده ايم با دستيابي به موشك هاي مشابه كروز كه به توليد انبوه رسيده ، اهداف خود را مورد اصابت قرار دهيم.
وي گفت : با تغيير ساختار موشك هاي زمين پايه ، آنها را به هواپيما پايه تبديل كرده ايم تا بر روي بمب افكن ها سوار شوند.
معاون عمليات نيروي هوايي ارتش افزود: اين موشك ها هم اكنون در همه پايگاه هاي هوايي كشور مستقر شده اند. [External Link Removed for Guests]  ** جنگ الكترونيك

امير خلبان علوي خاطرنشان كرد: در زمينه جنگ الكترونيك پيشرفت هاي قابل توجهي به دست آمده كه اختلال در سيستم هاي راداري، اختلال در سيستم هاي الكترونيك و اختلال در سيستم هاي ارتباطي دشمن از جمله آنها است.
وي تغييردركاربري پادهاي الكترونيكي را يكي ديگر از دستاوردهاي نيروي هوايي ارتش در اين زمينه معرفي كرد.

** احياي سيستم هاي هواپيماهاي جنگي

معاون عمليات نيروي هوايي ارتش با اشاره به احياي سيستم هاي هواپيماهاي جنگي گفت:
سيستم هاي هواپيماهاي راهبردي و بمب افكن سنگين سوخو 24 كه در منطقه از آن در جنگ الكترونيكي استفاده مي شود، احيا شده و موشك هاي دوربرد آن نيزعملياتي شده است.
وي افزود:
براي اولين بار نيروي هوايي موفق شد در رزمايش هوايي همدان كه درسال 89 برگزارشد، بمباران شبانه را با هواپيماهاي فانتوم و سوخو 24 انجام دهد.


 [External Link Removed for Guests]  ** شبيه سازها

خلبان علوي ساخت شبيه سازها را يكي ديگر از دستاوردهاي نيروي هوايي معرفي كرد و اظهار داشت : شبيه ساز، سامانه اي است كه علاوه بر هزينه سنگين به دليل تحريم ها محدوديت هاي زيادي در تهيه آن وجود دارد.
وي خاطر نشان كرد: حضرت امام خميني (ره )به مانشان دادند كه ما بايد روي پاي خود بايستيم بنابراين ساخت اين شبيه سازها در معاونت تحقيقات جهاد خودكفايي اين نيرو انجام شده است به طوري كه هم اكنون شبيه ساز 10 نوع جنگنده و هوپيماهاي ترابري ، سنگين و فوق سنگين و سبك ساخته شده و در همه پايگاه هاي كشور از آنها استفاده مي شود.
معاون عمليات نيروي هوايي ارتش، مشابه سازي موشك هاي شرقي و غربي در داخل را دستاورد ديگر نيروي هوايي ارتش اعلام كرد و گفت: هم اكنون موفق شده ايم هواپيماهاي شرقي و غربي را با تسليحات مشابه اصلي تجهيز كنيم.
امير خلبان علوي اضافه كرد : در گذشته اورهال هواپيما توسط مستشاران خارجي و در سايركشورها انجام مي شد اما در زمان حاضر تمام هواپيماها توسط كاركنان فني نيروي هوايي در داخل كشور اورهال مي شوند.
** بمب هاي فوق سنگين

معاون عمليات نيروي هوايي ارتش به توليد انبوه بمب هاي فوق سنگين اشاره و تصريح كرد: نيروي هوايي اين بمب هاي با تناژ بالا و قدرت تخريب بسيار زياد را به نقطه زن تبديل كرد و برد عملياتي آنها را افزايش داده است به طوري كه مي توان از مسافت دور آنها را رها و بر پروازشان نظارت كرد.
وي خاطرنشان كرد: مرحله اول توليد انبوه اين بمب ها انجام و به نيروي هوايي واگذار شده و كار بر روي تغيير كاربري و ارتقاي كارامدي آنها در حال انجام است.
امير خلبان علوي اضافه كرد: اين بمب ها بزودي در رزمايش نيروي هوايي ارتش مورد استفاده قرار خواهند گرفت.


** اقتدار هوايي ايران

معاون عمليات نيروي هوايي ارتش با تاكيد بر اقتدار هوايي ايران در منطقه تصريح كرد: پرواز 140 فروند جنگنده در روز دوم جنگ تحميلي عراق به ايران در سال 1359 و رژه روز 29 فروردين حاكي از آن است كه نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران با گذشت بيش از 30 سال از آن زمان همچنان استوار بوده و توانسته است حسرت كشورهاي منطقه و ديگر كشورهاي جهان را برانگيزد .


** نيروي هوايي ارتش ايران در سال 90

وي برنامه ريزي هاي گسترده اي براي انجام رزمايش ها و تمرينات تاكتيكي نيروي هوايي در برد بلند و ارتفاع پست و سوختگيري هاي جنگنده با جنگنده و تجهيز هواپيماهاي شكاري را ازجمله برنامه هاي نيروي هوايي ارتش براي سال 1390اعلام كرد و اظهار داشت: پيام فعاليت هاي نيروي هوايي، صلح و دوستي به تمام كشورهاي منطقه است.
امير خلبان علوي تاكيد كرد: نيروي هوايي ارتش به صورت 24 ساعته آماده است هر نوع تهديدي را از آسمان ايران با تمام قدرت رفع كند.


ایرنا
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”