پوشش جدید جنگندهای ایرانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

New Member
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 111 بار

Re: پوشش جدید جنگندهای ایرانی

پست توسط M-ATF »

سامان عزیز ، هر چند خود من هم بار اول که این بحث رو مطرح کردم صحبت تولید جنگنده ای جدید با اعمال اینگونه تغییرات رو کردم. ولی تصور می کنم اگه قرار باشه یک جنگنده نسل 5 پنهانکار بسازیم بهتره که از ابتدا روی یک طرح جدید با خصیصه های مختص این نسل، کار کنیم.

با توجه به موجود بودن تاسیسات تولید انبوه اف 15 ، مطمئنا طرح اف 15 اس ای به لحاظ اقتصادی اونقدر موجه بوده که اقدام به تولید همچین گونه ای از اف 15 انجام بدند، اون هم برای کشوری که به موازات قصد تولید انبوه اف 35 رو هم داره.

اما ما چون بحث تولید انبوه اف 14 رو تا کنون نداشتیم، بنابراین به لحاظ اقتصادی فکر نکنم در مقایسه با تولید انبوه یک طرح جدید تفاوت چندانی داشته باشه (و البته زمان زیادی هم نیاز خواهد داشت). پس اگه قرار باشه همچین کاری بشه در حد همون اصلاح جنگنده های موجود خواهد بود. (در صورت داشتن صرفه اقتصادی که گمان می کنم برای قسمت اول و دوم که در حال حاضر در حوزه توانائی های ما هست، (و حتی مرحله سوم) اقتصادی خواهد بود) .

هر چند این تعداد جنگنده به هر حال تغییر آنچنانی در توازن قوا اون هم در برابر آمریکا، ایجاد نخواهد کرد، ولی خوب به هر حال به از هیچیه خصوصا تجربه و فن آوری حاصله ( برای طرح های بعدی) .
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 1389 بار
سپاس‌های دریافتی: 266 بار
تماس:

Re: پوشش جدید جنگندهای ایرانی

پست توسط sroasha »

حتا اگه چنین پروژه‌ای هم واقعا در دستور کار باشه ...
در حد اعمال تغییرات روی ۱ یا ۲ فروند خواهد بود ...
یعنی‌ یه کار تحقیقاتی واقعا ارزشمند ...
و البته جنجال‌های تبلیغاتی بیهودهٔ بعدش ...
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”