شیعیان بحرین 'خواستار یاری' رهبر جمهوری اسلامی شدند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 آبان 1389, 11:28 am
محل اقامت: کهکشان راه شیری پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 650 بار
سپاس‌های دریافتی: 1785 بار
تماس:

شیعیان بحرین 'خواستار یاری' رهبر جمهوری اسلامی شدند

پست توسط kalafe2006 »

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - جمعی از شیعیان و مقلدان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در بحرین با ارسال نامه‌ای، "خواستار دعای خیر و یاری" او شده‌اند.

به گفته این خبرگزاری، نویسندگان نامه ضمن تاکید براینکه از شیعیان بحرین و مقلدان رهبر جمهوری اسلامی هستند، نوشته‌اند که "اکنون از ظلم و ستم آل خلیفه نزد جنابعالی شکایت می‌کنیم."
به گفته ایرنا، نویسندگان نامه افزوده‌اند: "فشار بر ما سنگین شده است، به حدی که برادران و خواهران و عائله ما را در مقابل چشمانمان می‌کشند و کسی فریادرس ما نیست."
نویسندگان نامه، ضمن درخواست دعا از آیت‌الله علی خامنه‌ای، نوشته‌اند "هر طور که صلاح می‌دانید، ما مقلدان و فرزندان خود را در بحرین یاری دهید."
به گزارش ایرنا، این گروه از شیعیان بحرینی سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی را عامل موفقیت مردم مصر در مقابله با رهبر سابق آن کشور دانسته و نوشته‌اند: "سخنرانی عربی جنابعالی در خصوص انقلاب مصر، برادران مصری ما را منصور گردانید و موجب توفیق آنان شد؛ ما نیز در رنج و عذابیم و جز مقاومت و آمادگی برای شهادت، چیزی نداریم."
اعتراضات سیاسی در بحرین از اواسط ماه فوریه و با تجمع معترضان در یکی از میدان‌های شهر منامه، پایتخت، و درخواست از خاندان حکومتی آل خلیفه برای اصلاحات سیاسی، پیشبرد نظام مشروطه سلطنتی و مبارزه با فساد آغاز شد و برای چند هفته ادامه یافت.
در هفته‌های بعد، رهبران مذهبی و سیاسی شیعه به طور چشمگیری در صحنه اعتراضات ظاهر شدند در حالیکه مقامات و رسانه‌های ایران نیز به طور گسترده از این تظاهرات حمایت می‌کردند.
در حالیکه خاندان حکومتی از مذهب تسنن پیروی می‌کنند، اکثر مردم بحرین را شیعیان تشکیل می‌دهند و تعداد قابل توجهی از شهروندان این کشور ایرانی‌تبار هستند و با زبان و فرهنگ ایرانی آشنایی دارند.
روز ۱۴ ماه مارس، در پی درخواست حکومت بحرین از شورای همکاری خلیج فارس، عربستان سعودی و امارات عربی متحده واحدهایی متشکل از شماری از نفرات نظامی خود را به آن کشور اعزام داشتند تا، به گفته مقامات بحرینی، حفاظت از تاسیسات حیاتی بحرین را برعهده بگیرند و کوتاه مدتی پس از آن، نیروهای امنیتی بحرین با حمله به محل تجمع معترضان، آنان را متفرق کردند.
مقامات دولتی و مذهبی در جمهوری اسلامی اعزام نیروهای شورای همکاری خلیج فارس و برخورد دولت بحرین با معترضان را به شدت محکوم دانسته و تظاهرات متعددی را در مخالفت با این اقدامات برگزار کرده‌اند.
در مقابل، منتقدان حکومت ایران در داخل و خارج، با اشاره به نحوه برخورد جمهوری اسلامی با معترضان و منتقدان دولت، حمایت مقامات دولتی از اعتراضات در برخی کشورها، مانند بحرین و لیبی، را نشانه دورویی دانسته‌اند به خصوص اینکه در حریان اعتراضات ضددولتی در سوریه، از موضع دولت این کشور طرفداری کرده‌اند.
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7628 بار
تماس:

Re: شیعیان بحرین 'خواستار یاری' رهبر جمهوری اسلامی شدند

پست توسط HORLIKAN »

خب با این حساب ایران باید دعوتشون رو لبیک بگه

ما که چشمون اب نمیخوره ایران کاری بکنه
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”