داشتن پوستی روشن با ال.ای.دی ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با لوازم آرايشي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت, رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه 29 خرداد 1389, 5:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11867 بار

داشتن پوستی روشن با ال.ای.دی ها

پست توسط رونین » سه شنبه 23 فروردین 1390, 6:37 pm

تصویر

خبر آنلاین : می‌توان گفت ال.ای.دی‌ها ارزان‌ترین،‌ پیشرفته‌ترین و مطمئن‌ترین ‌منابع نوری هستند که ما امروزه در اختیار داریم. در واقع با پیشرفت فناوری،‌ کاربردهای باور نکردنی برای ال.ای.دی‌ها، البته در مقیاس‌های کوچک،‌ یافت می‌شود که فهرست بی‌انتهایی به نظر می‌رسد،‌ شاید شما هم بتوانید به این فهرست مواردی را بیافزایید. به گزارش پاپ‌ساینس،نسل جدید ال.ای.دی‌ها را در هر جایی،‌ حتی درون بدن هم می‌توان به کار برد. در حال حاضر از ال.ای.دی‌ها بیشتر به عنوان منبع نوری در نمایشگرها استفاد می‌شود. همچنین هر جا که فناوری کنترل از راه دور کاربرد داشته باشد،‌ می‌توان ردپای ال.ای.دی‌ها را دید. در خیابان‌ها هم،‌ از چراغ راهنمایی سر چهارراه گرفته تا نمایشگرهای روی داشبورد برخی خودروها،‌ همگی با فناوری ال.ای.دی کار می‌کنند.

تصویر

اما داستان ال.ای.دی در زندگی بشر تازه آغاز شده است. متاسفانه ال.ای.دی‌ها انعطاف‌پذیر نیستند و نمی‌توان آن‌ها را تغییر شکل داد؛ اما اگر این تغییر شکل مستقیم نباشد چه؟ جان راجرز و همکارانش در ابداع تازه خود ال.ای.دی‌های بسیار کوچکی را که اندازه هر کدام از آن‌ها از سر یک خودکار معمولی کوچک‌تر است، درون یک صفحه الکترونیک انعطاف‌پذیر کار گذاشتند. این صفحه‌ها کش می‌آیند و تا 720 درجه هم می‌چرخند،‌ بدون این که کوچک‌ترین تاثیری روی عملکرد ال.ای.دی‌ها داشته باشند. حتی می‌توان این صفحه‌ها را زیر پوست هم قرار داد،‌ چنان که در آزمایشگاه قطعه‌ای از این صفحه‌های نورانی را زیر پوست موش کاشته‌اند.

تصویر

مطابق معمول اغلب اکتشافات و ابداعت تازه، راجرز هم سعی می‌کند پیش‌بینی کند که ابداع جدیدش، در چه موارد و حوزه‌هایی می‌تواند برای جامعه بشری مفید باشد. به اعتقاد وی یکی از مهم‌ترین این سودمندی‌ها شاید کاشت این ال.ای.دی‌ها در بدن افراد برای اهداف تشخیصی پزشکی باشد. همچنین راجرز باور دارد که نصب این ورقه‌های نورانی روی ابزارهای پزشکی و شاید حتی انگشتان دست پزشکان،‌ به جراحان کمک می‌کند دید بهتر و در نتیجه دقت بالاتری در اعمال جراحی داشته باشند.

تصویر

اگر بخواهیم واقع‌نگر باشیم، ‌هر ابداع تازه‌ای فقط برای منافع انسانی به کار نمی‌رود و همیشه کاربردهای دیگری هم برای آن‌ها پیدا می‌شود. مثلا ممکن است در آینده از این ال.ای.دی‌های کوچک به انواع ابزار جدید تاتو استفاده شود یا مردم تصمیم بگیرند در حیوانات خانگی خود تنوعی ایجاد کنند و کاری کنند که قسمت‌هایی از پوست آن‌ها بدرخشد! همچنین قابلیت انعطاف‌پذیری و چرخش آن‌ها می‌تواند به دانشمندان کمک کند در سمینارها و سخنرانی‌های خود از این ورقه‌های نورانی برای ارائه مدل‌های خود استفاده کنند.
تکناز
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

ارسال پست

بازگشت به “لوازم آرايشي و بهداشتي”