ناتواني اطلاعاتي موساد به روايت مسئول خنثي‌سازي عمليات حزب‌ا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه 3 شهریور 1385, 1:31 am
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

ناتواني اطلاعاتي موساد به روايت مسئول خنثي‌سازي عمليات حزب‌ا

پست توسط airplane »

خبرگزاري فارس: مسئول پيشين واحد جمع آوري اطلاعات و خنثي سازي عمليات حزب الله مي‌گويد: وجود ديدگاه‌هاي متفاوت و اختلاف‌نظر در بين سرويس‌ها، نبود هماهنگي و همكاري ميان شاباك و موساد و اشتغال به تجارت مأموران استخدام جاسوس در لبنان از علل ناتواني اطلاعاتي موساد مقابل حزب‌الله بوده است.


به گزارش خبرگزاري فارس، جنگ مخفي حزب‌الله و اسراييل سلسله مطالبي است به قلم حسن خامه‌يار محقق و پژوهشگر كه در چند شماره درباره تقابل اطلاعاتي حزب‌الله و اسراييل منتشر مي‌شود.
قسمت چهارم اين مجموعه خدمت خوانندگان محترم ارائه مي‌شود:

* ليست پنج سرويس جاسوسي اسرائيل

در پي حمله گسترده نظامي ارتش رژيم صهيونيستي به لبنان در سال 1982 و اشغال نيمي از خاك اين كشور، فعاليت فشرده سرويس‌هاي جاسوسي اين رژيم هم به طرز فزاينده گسترش يافت. هدف اصلي اين سرويس‌ها جمع آوري انواع اطلاعات از جنبش مقاومت فلسطين، احزاب سياسي، ارتش و اوضاع اجتماعي و سياسي جامعه لبنان و تقديم كمك به شبه نظاميان مسيحي حزب فالانژ و در نهايت زمينه سازي براي كشاندن دولت لبنان به سازش و امضاي قرارداد صلح يك جانبه با لبنان بوده است. فعاليت اين پنج سرويس جاسوسي صهيونيست در حالي آغاز شد كه تا آن لحظه خبري از وجود تشكيلاتي به نام حزب الله شنيده نمي‌شده است.
اين پنج سرويس عبارتند:
1ـ واحد 504 وابسته به ارتش.
2ـ سازمان شاباك.
3ـ سازمان موساد.
4ـ واحد هماهنگي و ارتباط وابسته به ارتش.
5ـ بخش اطلاعات وابسته به ارتش انتوان لحد مزدور رژيم صهيونيستي در جنوب لبنان.

* سال 1984 آغاز روند ناكامي‌ سرويس‌هاي جاسوسي و اطلاعاتي اسراييل در لبنان

ولي از زمان اعلام رسمي موجوديت حزب الله در سال 1984، نه تنها روند ناكامي‌هاي سرويس‌هاي جاسوسي و اطلاعاتي رژيم صهيونيستي در لبنان آغاز شد، بلكه پاتك سربازان گمنام حزب الله و روند صعودي عمليات مسلحانه و اطلاعاتي مقاومت اسلامي نيز متقابلا شروع شد و خواب راحت را از چشمان صهيونيست‌ها در لبنان و فلسطين اشغالي ربود.
اين ناكامي در طول دو دهه گذشته در محافل نظامي و امنيتي كيان غاصب جدال برانگيز بوده و اين جدال درپي شكست مفتضخانه ارتش صهيونيست در جنگ 33 روزه سال 2006 به اوج رسيده است. اكنون در محافل نظامي و مراكز پژوهشي و ميان شهروندان اسرائيل اين پرسش مطرح است كه چه كسي مسئول اين شكست است؟ اكنون هر يك از طرفهاي سياسي، نظامي و اطلاعاتي ديگري را مسئول اين شكست معرفي مي‌كند. ولي بي‌ترديد صهيونيست‌ها نمي‌خواهند اذعان كنند كه تنها مسئول اصلي شكست آن‌ها در لبنان، توانمندي انكار ناپذير دستگاه‌هاي امنيتي واطلاعاتي حزب الله است كه توانسته‌اند ماشين جاسوسي صهيونيست‌ها را به رغم داشتن ده‌ها شبكه وده‌ها عامل نفوذي در لبنان متوقف كنند، و مانع هرگونه نفوذ در ساختار نفوذ ناپذير حزب الله شوند.

* علت ناتواني اطلاعاتي موساد به روايت مسئول خنثي سازي عمليات حزب الله

حزب الله چگونه موفق شد توانمندي نظامي و بازوي امنيتي خود را تقويت كند و چرا عوامل موساد از رخنه به درون حزب الله عاجز ماندند؟ "حييم بورو " مسئول پيشين واحد جمع آوري اطلاعات و خنثي سازي عمليات حزب الله به اين پرسش‌ها پاسخ مي‌دهد و مي‌گويد: برخي از دلايل شكست ما در لبنان وجود عقايد و ديدگاه‌هاي متفاوت و وجود اختلاف نظر در راهكارهاي مسئولان و كارگزاران سرويس‌هاي جاسوسي فوق الذكر است. همچنين نبود هماهنگي و همكاري ميان شاباك و موساد به مشكلات افزوده بود. افسراني كه مأمور استخدام جاسوس و جمع آوري اطلاعات بودند، از حضور خود در لبنان سوء استفاده كرده و به كارهاي تجاري و قاچاق كالا به ويژه مواد مخدر روي آورده بودند و دشمن خود را فراموش كردند.

* حاكميت سرگرداني بواسطه فعاليت ناهماهنگ واحد 504، موساد و شاباك و اختلاف‌نظرها

با ظهور حزب الله در صحنه سياسي لبنان به عنوان يك قدرت نوپا و گرداننده عمليات ضد صهيونيستي و در پي آن آغاز عمليات آزادي بخش در بيروت و جنوب بر ضد اشغالگران، نقش موساد در اين كشور نيز فعال گرديد ولي فعاليت ناهماهنگ سه سرويس اصلي جاسوسي و عملياتي (واحد 504 و موساد و شاباك) و بروز كشمكش و اختلاف نظر ميان مسئولان آن‌ها، حالت سرگرداني و فضاي هرج و مرج سران اين سرويس‌ها را فرا گرفت تا جايي كه موشيه آرنز وزير جنگ وقت، اوري لوبراني را به عنوان مسئول هماهنگي و ارتباط در لبنان (زير نظر وزارت جنگ) به اين كشور اعزام كرد.

* درخواست فرمانده پيشين اداره ضد اطلاعات ارتش اسرائيل براي شناخت بيشتر حزب‌الله

افزايش عمليات كيفي و كوبنده مقاومت اسلامي بر پيكر ارتش رژيم صهيونيستي و شبه نظاميان انتوان لحد در جنوب لبنان، ميزان تشنج و كشمكش در روابط محافل اطلاعاتي و جاسوسي كيان غاصب را افزايش داد و ناتواني آن‌ها را در شناخت جزئيات راهكارها و توانمندي‌هاي حزب الله در لبنان آشكار ساخت. تا جايي كه امنون شاحاك فرمانده پيشين اداره ضد اطلاعات ارتش اسرائيل (امان) در سال 1986 ناگزير شد از همه سرويس‌هاي جاسوسي رژيم صهيونيستي فعال در لبنان بخواهد تلاش‌هاي خود را براي شناخت هرچه بيشتر حزب الله كه ارتش اسرائيل را به ستوه آورده است، افزايش دهند.
شاحاك با طرح اين پرسش كه چرا تاكنون موفق نشده‌ايم عوامل نفوذي خود را در درون حزب الله بكاريم؟ تلاش به منظور رخنه جاسوسان اسرائيل در درون حزب الله را در اولويت اهداف و برنامه‌هاي محافل اطلاعاتي و سرويس‌هاي جاسوسي اسرائيل قرار داد.
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”