شليك موفق موشك‌هاي ليزري و تلويزيوني جنگنده سوخو24

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

شليك موفق موشك‌هاي ليزري و تلويزيوني جنگنده سوخو24

پست توسط Shahryar »

 شليك موفق موشك‌هاي ليزري و تلويزيوني جنگنده سوخو24 
   
 تصویر 
   
    خلبان سيد محمد علوي معاون عمليات نيروي هوايي ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس با اشاره به ارتقاء و بهينه‌سازي سامانه هاي جنگنده سوخو24 در اين نيرو گفت: هواپيماي سوخو 24 يك هواپيماي راهبردي با توانمندي‌هاي بسيار زياد است كه متاسفانه در بدو ورود اين هواپيما به نهاجا ما از توانايي‌هاي آن محروم بوديم و كشورهاي ديگر نيز در اين خصوص كمكي به ما نمي‌كردند.

علوي افزود: اما با همت كاركنان و تكيه و بر توان مختصصين معاونت جهاد خودكفايي نيرو توانستيم سيستم‌هاي مهمي مانند سامانه‌هاي جنگ الكترونيك آن را مجددا احيا كرده و اين سامانه‌ها را با موفقيت بكارگيري كنيم.

وي در خصوص احياي تسليحات و موشك‌هاي اين جنگنده نيز اظهار داشت: متخصصين ما توانمندي‌هاي مهمي در زمينه موشك‌هاي ليزري، موشك هاي راداري هوا به زمين و موشك‌هاي دوربرد جنگنده سوخو24 را احيا كردند كه اخيرا موشك‌هاي ليزري اين جنگنده با موفقيت شليك و به صورت zero-zero (با ميزان خطاي نزديك به صفر) به اهداف اصابت كرد.

معاون عمليات نيروي هوايي همچنين از شليك موشك‌هاي راداري برد بلند و نقطه‌زن جنگنده سوخو24 در آينده نزديك خبر داد و افزود: چند فروند از موشك‌هاي تلويزيوني اين جنگنده نيز كه قابليت نقطه‌زني دارند تست شده و نتايج خوبي در اين زمينه به دست ‌آمده است.

علوي در پايان به قابليت سوختگيري هوايي جنگنده سوخو24 به عنوان يك هواپيماي راهبردي اشاره كرد و افزود: طي چندين سورتي پروازي كه انجام شده، اين قابليت‌هاي جنگنده سوخو24 مورد تست و ارزيابي قرار گرفته است.

  
    
   
 خبرگزاري فارس 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”