گاردین چهره بدل بن لادن را منتشر كرد +عكس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه 3 شهریور 1385, 1:31 am
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

گاردین چهره بدل بن لادن را منتشر كرد +عكس

پست توسط airplane »

این تصویر که به‌تازگی به‌عنوان چهره بن لادن پس از کشته شدن وی در عملیات نیروهای امریکایی در بیشتر پایگاه‌‌‌های اطلاعاتی جهان منتشر شده است، متشکل از دو تصویر متفاوت است.
روزنامه انگلیسی گاردین با انتشار تصاویری از بازسازی تصویر جعلی بن لادن از روی جنازه فردی دیگر پرده برداشت.


به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردین، این روزنامه عكس جنازه فردی كه بدل چهره بن لادن از روی آن ساخته شده را منتشر كرد.


 [External Link Removed for Guests] 

  تصویر که به‌تازگی به‌عنوان چهره بن لادن پس از کشته شدن وی در عملیات نیروهای امریکایی در بیشتر پایگاه‌‌‌های اطلاعاتی جهان منتشر شده است، متشکل از دو تصویر متفاوت است.

در این گزارش همچنین آمده است: این دو تصویر از دو سال پیش در بسیاری از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی قابل مشاهده بوده و جدید نیست و عكس وسط چهره فردی است كه بدل بن لادن از روی آن ساخته شده است.

نشریه گاردین در ادامه می‌افزاید، این تصویر نخستین بار در بیست‌ونهم آوریل سال 2009 میلادی در پایگاه اینترنتی یکی از نشریات منطقه خاورمیانه به نام "مدیا لاین" منتشر شده است. با این وجود، سردبیر این نشریه می‌گوید، نمی‌تواند از صحت و یا ساختگی بودن این تصویر، اطمینان حاصل کند.

همچنین، بسیاری از پایگاه‌های خبری انگلیسی، بارها در صفحه اول خود از این تصویر استفاده کرده بودند، اما پس از انتشار خبر ساختگی بودن آن در شبکه اجتماعی "توئیتر"، به سرعت از استفاده مجدد از این تصویر دروغین خودداری کردند.

گفتنی است، از سال 2009 تاکنون، برخی گروه‌‌های توطئه‌گر با به تصویر کشدن این عکس و تاکید بر صحت آن، بر این ادعا که رهبر شبکه القاعده کشته شده است، پافشاری می‌کردند. این در حالی است که خبرگزاری رویترز پیش از این و در سال 1998، تصویر حقیقی بن لادن را منتشر کرده بود.

باراک اوباما رئیس جمهور امریکا، دو‌شنبه در جریان یک سخنرانی تلویزیونی خبر مرگ اسامه بن لادن سرکرده القاعده را اعلام کرده است.

وی با اعلام این‌که جسد بن لادن در اختیار امریکا قرار دارد، تاکید کرد که نیروهای امریکایی در جریان یک عملیات ویژه و تلاش شبانه روزی، موفق شدند اسامه بن لادن را هدف قرار دهند.

در همین حال، یکی از مقامامت امریکایی از دفن جسد اسامه بن لادن در دریا خبر داد و در توضیح دفن سریع جسد وی، مدعی شد که این اقدام براساس موازین دین اسلام مبنی بر دفن اجساد ظرف مدت 24 ساعت پس از مرگ آنان ، اتخاذ شده است حال آنکه انداختن اجساد پس از مرگ افراد به دریا، با هیچ یک از قوانین و احکام دین مبین اسلام مطابقت ندارد.

برخی تحلیل‎گران مسائل سیاسی ضمن اعلام تعجب خود نسبت به این اقدام سران واشنگتن در دفن آن چه که جسد بن لادن خوانده می‌شود در دریا، اعلام کرده‎اند که مقامات امریکایی می‎توانستند با انجام آزمایش ژنتیک و دی‌ان‌ای بر روی جسد، ادعای خود درباره کشته شدن بن لادن را به اثبات برسانند. 
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”