مکعب ربیک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

مکعب ربیک

پست توسط lhj »

با سلام من خیلی تلاش کردم مکعب ربیک را حل کنم ولی نتوانستم خواهش میکنم کمکم کنید تصویرتصویرتصویرتصویرتصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: مکعب ربیک

پست توسط Solver »

این مکعب از سال ۱۹۸۰ یکی از [External Link Removed for Guests] بوده و در حال حاضر هم مقام اول رو به خودش اختصاص داده است.
راههای زیادی برای حل مکعب روبیک هست به ترتیب براتون مهمترینهاشون رو قید می کنم:
——————————
۱- راه حل مبتدی:
توضیح کلی: یکی از وقتگیر ترین راههای [External Link Removed for Guests] هست. اما همه افراد این راه رو برای شروع استفاده می کنند.
فلسفه و الگوریتمها[External Link Removed for Guests]
این روش با حل کردن یک سطح از مکعب شروع میشه. سپس همگی مکعبهای لایه دوم در جای خود جایگزین می شوند. و بعد مکعب های وسط لایه آخر با مرکز همه وجوه باقی مانده همرنگ شده و بعد مکعب های گوشه ی لایه آخر در جای خود جاسازی می شوند.
برای مشاهده باقی روش ها، به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

۲- [External Link Removed for Guests]
توضیح کلی: روش F2L برای کم کردن زمان تکمیل لایه دوم ابراع شد.
فلسفه و الگوریتمها: این روش با بوجود آوردن یک علامت به علاوه ( Cross ) در یکی از سطوح شروع می شود. سپس با استفاده از روش F2L مکعب های لایه دوم با مربع های گوشه ای لایه اول مچ می شوند و در جای خود قرار می گیرند. باقی راه مشابه قسمت اول است[External Link Removed for Guests]
مدت زمان استاندارد برای استفاده از این روش: بین ۵۰ تا ۶۰ ثانیه
———————–
۳- [External Link Removed for Guests]
توضیح: این روش سریعترین راه شناخته شده برای حل مکعب روبیک است. اما نیاز به بخاطر سپردن تعداد بسیاری الگوریتم دارد و به همین دلیل تعداد بسیار قلیلی ازش استفاده میکنند. جسیکا فردریک با استفاده از این راه توانست رکورد جهانی حل مکعب روبیک رو به ۸ ثانیه برساند!!! تصویرhmy:
فلسفه و الگوریتم ها[External Link Removed for Guests]
ابتدا می بایست یک علامت به علاوه در سطح اول ایجاد کنید. سپس با استفاده از روش F2L لایه دوم را حل می کنید. تا اینجای کار همه چیز شبیه به F2L است. اما… در این مرحله شما باید اماده باشید تا یکی از ۲۷ حالت ممکنه در لایه آخر را تشخیص داده و سپس الگوریتم آن را استفاده کنید تا لایه آخر را حل کنید. بعد در مرحله آخر شما می بایست ۱۴ حالت الگوریتم دیگر را آماده در ذهن خود داشته باشید تا بتوانید اخرین تغییرات رو در لایه آخر بدهید.
مدت زمان استاندارد برای استفاده از این روش[External Link Removed for Guests] ۱۷ ثانیه تصویر
————[External Link Removed for Guests]———-
بنده از دوستان اصلا انتظار ندارم که با این توضیحات بتونن [External Link Removed for Guests] رو حل کنند. من خودم هم با تمشای ویدیوی آموزشی روی یوتیوب تونستم اولین بار حل کنم. در اون زمان بنده با خواندن الگوریتم ها از روی کاغذ حل می کردم که هفت دقیقه طول می کشید. اما در حال حاضر از روش F2L استفاده می کنم و در ۵۰ ثانیه حل می کنم. یکی از دوستانم در خارج از کشور همگی الگوریتم های جسیکا فریدریک رو حفظ کرده و ۳۰ ثانیه ای [External Link Removed for Guests]حل می کنه!

[External Link Removed for Guests]:
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: Hell
سپاس‌های ارسالی: 1631 بار
سپاس‌های دریافتی: 1526 بار

پست توسط X.Nima »

به نظرم اگه الان از روش مبتدی استفاده کتنید خیلی خوبه. اگه جایی گیر کردید هم بپرسید تا راهنماییتون کنیم... :razz: :razz:
  ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT   نقطه. سر خط.... !...We'll Charge when Satan Laughs

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

بابا مگه بی کارین شماها ؟ برین دنبال دعوا و کتک کاری یه حالی میده
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون