4 گناه نحس که خداوند سخت می بخشد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

4 گناه نحس که خداوند سخت می بخشد

پست توسط HORLIKAN »

ببینید خدا چند گناه را نمی بخشد: 1- عمدا نماز نخواندن.2- به ناحق آدم کشتن.3- عقوق والدین.4- آبرو بردن.

به گزارش سرویس فرهنگی جهان استاد فاطمی نیا در جلسه ای با ذکر چند نکته اخلاقی و عرفانی فرمودند: خدمت آیت الله بهاالدینی رسیدم. گفتم آقا راز مقام و رتبه سید سکوت چه بود؟ آقا دست بالا آورد و اشاره به دهان کرد. خدا شاهد است الان مردم خیلی دست کم گرفته اند آبرو بردن را.

ببینید خدا چند گناه را نمی بخشد: 1- عمدا نماز نخواندن.2- به ناحق آدم کشتن.3- عقوق والدین.4- آبرو بردن.

این گناهان این قدر نحس هستند که صاحبانشان گاهی موفق به توبه نمی شوند. پسر یکی از بزرگان علما که در زمان خودش استادالعلما بود، برای من تعریف می کرد: "به پدرم گفتم پدر تو دریای علم هستی. اگر بنا باشد یک نصیحت به من بکنی چه می گویی؟

می گفت پدرم سرش را انداخت پایین. بعد سرش را بالا آورد و گفت آبروی کسی را نبر!" الان در زمان ما هیئتی ها، مسجدی ها و مقدس ها آبرو می برند.

عزیز من اسلام می خواهد آبروی فرد حفظ شود. شما با این مشکل داری؟ دقت کنید که بعضی ها با زبانشان می روند جهنم.

روایت داریم که می فرماید اغلب جهنمی ها، جهنمی زبان هستند. فکر نکنید همه شراب می خورند و از دیوار مردم بالا می روند. یک مشت مومن مقدس را می آورند جهنم. ای آقا تو که همیشه هیئت بودی! مسجد بودی! بله. توی صفوف جماعت می نشینند آبرو می برند.

امیرالمومنین به حارث همدانی می فرماید: اگر هر چه را که می شنوی بگویی؛ دروغ گو هستی.

گناهکار چند نوع است. عده ای گناه می کنند، بعد ناراحت و پشیمان می شوند. سوز و گداز دارند. توبه می کنند و هرگز فکر نمی کنند که روزی این توبه را بشکنند؛ اما دوباره می شکنند. دوباره، سه باره، ده باره. در حدیث داریم که این اگر در تمام توبه شکستن ها سوز و گداز واقعی داشته باشد، در نهایت بر شیطان پیروز می شود.

منبع: تبیان
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب
سپاس‌های ارسالی: 1369 بار
سپاس‌های دریافتی: 1309 بار

Re: 4 گناه نحس که خداوند سخت می بخشد

پست توسط امیر جمالی »

سلام دوست عزیزم HORLIKAN

یه سوال ؟
شاید خیلی ها درباره این موضوع نظری دارن که خواهشمند است جواب دهید

احیانا" دو انسان البته جنس مخالف به اقتضای غریزه وجودی خود عاشق همدیگر شده اند و شاید در کوچه ، خیابان و یا منزل خود برای گفتگو خلوت نموده اند ، حتی اگر گناه کبیره باشد و غیر قابل بازگشت . حال ستاد امر به معروف و نهی از منکر و یا گشت ارشاد و یا هر مقامی
این دو شخص را دیدند و آنها را ربودند و به دارالمجازات بردند و به اطلاع تمام بستگان مونثه و مجرده هر دو رساندند و به طبع همه را مطلع نمودند و بعد تحویل دادگاه دادن و مجازات شد و هر آنچه ابرو داشت بر زمین ریختند تگلیف چیست؟
گناه نابخشودنی بردن آبرو که شما فرمودید اینجا متوجه کیست؟ دولت ؟ دادگاه؟ ویا عوامل مربوطه؟

با تشکر
اللهم عجل لولیک الفرج
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

Re: 4 گناه نحس که خداوند سخت می بخشد

پست توسط HORLIKAN »

امیر جمالی نوشته شده:سلام دوست عزیزم HORLIKAN

یه سوال ؟
شاید خیلی ها درباره این موضوع نظری دارن که خواهشمند است جواب دهید

احیانا" دو انسان البته جنس مخالف به اقتضای غریزه وجودی خود عاشق همدیگر شده اند و شاید در کوچه ، خیابان و یا منزل خود برای گفتگو خلوت نموده اند ، حتی اگر گناه کبیره باشد و غیر قابل بازگشت . حال ستاد امر به معروف و نهی از منکر و یا گشت ارشاد و یا هر مقامی
این دو شخص را دیدند و آنها را ربودند و به دارالمجازات بردند و به اطلاع تمام بستگان مونثه و مجرده هر دو رساندند و به طبع همه را مطلع نمودند و بعد تحویل دادگاه دادن و مجازات شد و هر آنچه ابرو داشت بر زمین ریختند تگلیف چیست؟
گناه نابخشودنی بردن آبرو که شما فرمودید اینجا متوجه کیست؟ دولت ؟ دادگاه؟ ویا عوامل مربوطه؟

با تشکر

امير جمالي عليكم اسلام ورحمته الله و بركاتو
سبه كم الله بلخير و العافيه

در پي پرسش شما عرض كنم كه اين حقير كم تر از اونم كه بخام در اين گونه موارد اضحار نظر كنم

ولي برداشت خود رو براي تبادل نظر عرض ميكنم.

**شما منظورم طرف خلاف كاره نه خواننده***

شما در ابتداي سوال خود فرموديد كه به اقتضاي غريزه در نخ همديگه فرو رفتن و بطوري جفتيشون به تير غيب و خانمان

سوز و بنياد برنداز عشق گرفتار شدن .(((( خب اين يعني خلاف))) .من عاشق شدم ميرم پيش ماماني يا بابايي ميگم ننه جون

بي اولاد شدي بدبخت شدي كه پسر دسته گلت عاشق شده . اگر گروه خوني حضرت والا به اين حرفا ميخوره دستشو

ميگيري و رسما مشرف ميشي براي پا بوس تباهي .((خاستگاري))

حالا شما پا بروي عرف و حرمت گذاشتي خودت شخصا رفتي باهاش ديالگ فرمودي پس بايد پيه عواقبش رو به تنت به مالي

اگر هم فرشتگان ارشاد شمارو دستگير كردن من از همين جا دستان پينه بسته شان را مي بوسم و يه خدا قووووووت

هم براشون حواله ميفرستم

و به نظر من اين ابرو بردن نيست اين جزاي دراز كردن پا بيش از سايز گيلمتان ميباشد.

شما برو بانك بزن و بعد وقتي دست گير شدي بگو كه ...............

اين كه نشد حرف. اگر قرار بود از هركي خوشت اومد سريع بپري ازش ساعت بپرسي و بعد شماره بدي و بعد قرار كافي

شاپ بزاري و بعد كاراي ديگه ((استغفرالله)) بعد هم اگر افتادي تو هچل بگي كه فلاني ابروي منو برد.. اين كه نميشه اخوي

البته بگم كه اين قوانين به مرور زمان از مد افتاده و محرم و نامحرمي معنا نداره شما اسم خودتو بزار مسلمون ديگه همه اين كارا
حلااااااااااااااله

و باعث تعجب هم نيست چون زمه زمه هاي ظهور يواش يواش داره مياد و اين طرز فكر و طرز رفتار ها گوياي نزديكي ظهور است (انشالله)

(((روزي رسد كه امر كننده گان به منكر ارج و قرب يابند و نهي كنند گان از منكر خارو ذليل گردند)))

(كتاب موعود ترجمه علي دواني)

و در اخر گناه نا بخشودني رو اول از همه والدين شخص مذكور متحمل شده اند كه همچين اولادي را بار اوردن

و در رتبه ي دوم يقيننا و بلاشك عوامل مرتبطه قانون رو زير پا گذاشتند

و انداختن تقصير خلاف خودشون به گردن ديگران فقط سياه نمايي بيش نيست

((((((ودر اخر يقينن دارم كه هيچ احدي از حرف من خوشش نمياد حتي شما اميرجلالي عزيز و محترم))))))

((((((و باز هم ميگم باعث تعجب نيست چون صداي ظهور به گوشم ميرسه))))))))))))
ومن الله توفيق
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”