درمان قطعی ناراحتی معده بدون دارو - ابداع و هدیه من به شما

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت, رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: درمان قطعی ناراحتی معده بدون دارو - ابداع و هدیه من به

پست توسط ali215215 » دو شنبه 25 آبان 1394, 7:02 pm

ضمن تشکر ازشما
در حالتیکه ایستاده اید روی زانوهایتان حرکت کنید مثل طناب زدن و بالا و پایین پریدن
لطفا دروشن تر بیان فرمایید
الان میشود مثالی بزنید مثلا مااند کدام حرکت ورزشی یا مثلا حرکت کدام جاندار در طبیعت؟
من فکر منظور شما ،همان در جا زدن خودمان باشد،یا که نه منظور شما جور دیگری است؟
این قسمت روی زانوهایتان حرکت کنید
یعنی چی و جگونه؟
اگر ایستادهایم ،پس چگونه با زانو انجام دهیم؟
شما که زحمت کشید و وقت گذاشتید کاش با یک دوربین حتی گوشی یک فیلم بی چهره می گرفتید و برای تمامی کاربران اپلود می کردید یا در انجمن و یا در سایر اپلودرها
با تشکر از شما
منتظر پاسخ شما هستم

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5771 بار

پست توسط shafagh » سه شنبه 26 آبان 1394, 12:15 am

خدمت کاربران محترم عرض شود باید طوری روی پاها حرکت فنر وار کنید که معده شما به تندی حرکت نوسانی پیدا کند. در چندین پست عرض شد می توانید از یک فنر هم برای کم شدن فشار روی زانو استفاده کنید روی ان بایستید و ورزش معده را انجام دهید فقط وقتی به معده اتان دقت کنید باید حرکت نوسانی تند داشته باشد.
البته حرکت نوسانی تند خیلی موثرتر است اما اگر معذویتی دارید مثلا کمی دل درد می گیرید می توانید حرکات را ملایم تر انجام دهید اما تعداد حرکات را بیشتر کنید. این ورزش معده نه تنها روی معده اثر بسیار مطلوب دارد بلکه برای کسانی که استعداد گرفتن شن کلیه دارند نیز موثر است است زیرا ذرات قبل از تبدیل به شن بزرگتر متفرق شده و دفع می شوند. همچنین این ورزش می تواند کمکی برای کار کبد باشد و بهر حال در اکثریت قریب به اتفاق افراد برای عموم اعضاء و جوارح داخلی اشان عمل تقویت و سلامت را در پی خواهد داشت.
من اخیرا تصمیم داشتم دستگاهی برای این ورزش طراحی کنم که حتی لازم نباشد فرد خودش روی پاها حرکت کند. فعلا ایده کاملا عملی دو نوع دستگاه را دارم که حتی یکی در حالیکه فرد روی زمین هم نشسته می تواند همین ورزش معده را بعمل اورد. دستگاه ها چندان سخت و پیچیده نیستند اما برای ساخت انها و حتی نمونه احتیاج به سرمایه است. اما کار ان دستگاه ها عالی خواهد بود و فرد بی انکه زحمت هیچ حرکتی را متحمل شود توسط ان دستگاه هاانشا... یقینا بهبود خواهد یافت. مخصوصا دستگاهی که در حالت نشسته و در حالیکه فرد در حال استراحت است عمل درمان معده را انجام می دهد بسیار جالب خواهد بود. لازم به تذکر است طراحی این دستگاه ها برای من که خودم مخترع هستم و به نقشه کشی و نرم افزارهای طراحی اشنا هستم کار سختی نبوده و می توانم انها را بروز طراحی کنم

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط ali215215 » سه شنبه 26 آبان 1394, 5:15 am

ضمن تشکر
شما در همه پستها توضیح اصلی را نمی دهید
شما که با نرم افزارهای طراحی اشنا هستید حداقل به صورت خطی ،حرکت صحیح را طراحی و در پست ارسال کنید
این کار خیلی راحت است
الان منظورشما مانند عکس زیر است و باید حرکت فنری زانور ا انجام داد
یعنی بشین و پاشو خودمان
البته عکس زیر برای کار دیگر است امام مشابه اون چیزی است که شما می گویید
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا مرحله ای توضیح دهید
اونی ها که شما می گوییید متاسفانه در تمامی جواب ها مرتبط با دستگاه است نه بحثا اصلی
با تشکر از شما

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » سه شنبه 26 آبان 1394, 4:44 pm

یک توضیح خیلی ساده:
فکر کنید شما فوتبالیست هستید و مربی می گوید به توپ هد بزنید بی انکه کف پاهایتان از زمین جدا شود. خوب شما برای هد زدن مجبورید ابتدا کمی مثل فنر روی زانوها جمع شده و بعد یکباره با صاف کردن زانو ها بدنتان را بالا بیاورید تا بتوانید به توپ ضربه کافی بزنید. البته وقتی این کار را پی در پی انجام دهید ورزش انجام می پذیرد.

New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط الهه.آتش » چهار شنبه 27 آبان 1394, 12:17 am

یعنی مث بشین پاشو؟

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » چهار شنبه 27 آبان 1394, 1:45 pm

بله ولی زانوها ( بدون استفاده از فنر ) به مقدار بسیار کمی خم و راست می شوند تا بالای بدن را به نوسان وادارند و لذا شباهتی با نشستن ندارد.

New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط الهه.آتش » پنج شنبه 28 آبان 1394, 2:40 pm

یعنی بعد از خوردن غذا بالا و پایین بپریم؟

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » جمعه 29 آبان 1394, 1:58 am

بله مثل بالا و پایین پریدن فقط لازم نیست پاهایتان از زمین جدا شود. در ضمن من نگفتم بعد از غذا خوردن و توضیحات در پست های قبلی عرض شد

New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط gesges » یک شنبه 13 دی 1394, 11:00 pm

سلام دوست خوبم...ممنون از حرکت خیلی خوبی گه یاد دادید من زمانی که این ورزش رو استفاده کردم بسیار اسوده شدم از نفخ و رفلاکس.....
ااما مشکلی برای من ایجاد شد اینکه من دچار پهلو درد شدم و زیر دنده سمت چپ من ماهیچه اش گرفت...و انگار دنده ام داره به داخل میره و فشار میاره...الان نزدیک سه هفته است که اینطوری شدم و خوب نشده...ضمن اینکه دیگه نمیتونم ورزش شما رو انجام بدم و اینکه درد پهلو هم به دردهام اضافه شده.بسیار بی دقتی کردم وقتی دیدم چقد حالم خوب شده اصلا به پهلو دردم توجه نکردم...
الان طوری ماهیچه ام گرفته که میتونم از پوست فرو رفتگی رو ببینم...خیلی نگرانم کرده و نمیدونم باید چیکار کنم چون درد هم داره...
لطفا اگه راهی بلدید یا روشی تا دوباره عینه سابق شم و از اول این ورزش رو اغاز کنم یک دنیا سپاسگذاز شما هستم..
انشالا خدا نگهدارتون باشهتصویرتصویرتصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » دو شنبه 14 دی 1394, 9:50 am

با سلام

پهلو درد شما یک چیز تقریبا استثنایی مینماید چون من خودم تا حالا با همچه موردی بر خورد نداشته ام. البته ممکن است کسانی که ابتدا شروع می کنند کمی به اینحالت اما بطور خیلی موقت و فقط هنگام اجرای ورزش دچار شوند ( مثل دویدن زیاد ویدون تمرین قبلی که کمی باعث گرفتگی شکم می شود) اما اینکه گرفتگی ادامه پیدا کند استثنایی است.
برای رفع این مشکل ابتدا محل دقیق گرفتگی را پیدا کرده و بعد به پزشک مراجعه کنید مسلما راه و داروهایی از جمله پمادهای ضدی اسپاسم برای این درد ماهیچه ای وجود دارد و حتی مسئله انجام اینورزش و بهبودیتان را هم به دکتر بگویید و نظر ایشان را جویا شوید.
از نظر خود من و اینکه ایا چطور می توانید ورزش را ادامه دهید، البته بعد از مراجعه به پزشک برای رفع گرفتگی ماهیچه ها، ورزش را ملایم تر و با تعداد کمتر اما با فاصله زمانی انجام دهید. مثلا 1000 مرتبه را به چهار 250 مرتبه تقسیم کرده و در فواصل زمانی 10 الی 15 دقیقه انجام دهید.

اما همانطور که خود شما و تعدادی دیگر از دوستان گفته اند این روش در درمان ناراحتی معده انان موثر بوده است و همین نکته بیانگر ان است که این ورزش برای درمان این موارد از بیماری ها که واقعا ناراحت کننده بوده و اسایش و خواب و خوراک انسان را مختل می کند چیز ایده الی است. اما من قبلا هم عرض نموده ام ممکن است بعض افراد بدلیل ناراحتی های جنبی دیگر محدودیتی در انجام این ورزش داشته باشند و لذا باید ان محدودیت ها را در نظر بگیرند.
بنا بر انکه می خواهم واقعا کمکی کرده باشم اگر در حال حاضر نمی توانید ورزش را انجام دهید با فشار های ملایم و متعدد دست روی معده سعی کنید همان روش حرکت معده را بازسازی کنید. البته همان پانصد بار هم موثر خواهد بود ولی دست خسته می شود و اگر شما اصولا ضعف ماهیچه دارید حتی برای این روش هم که می گویم با پزشک مشورت کنید.

New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط gesges » سه شنبه 15 دی 1394, 2:17 pm

ممنون دوست خوبم...بله من بیماری ای بی اس هم دارم...اسپاسم ماهیچه هم جزو این موارد هست...
اما نکته جالب اینکه بعد از این ورزش اینطوری شدم...که به هر حال فکر میکنم به بیماریم مربوط باشه...
در کل از شما بابت روشی که گفتید تشکر میکنم و دوستان هم که مشکل دارن مخصوصا نفخ و رفلاکس به شدت بهشون پیشنهاد میکنم...
در ضمن حرکت گربه سان که یکی از دوستان فرمودند هم انجام دادیم و واقعا معجزه ی این حرکت رو هم دیدیم.
با اجازه ی دوستان میخواهم نوشته ی شما را با ذکر منبع در انجمن ای بی اس قرار بدهم...
صمیمانه از شما تشکر دارم و سلامتی شما را از خدا خوهان هستم...

New Member

پست توسط RAZHANEH » پنج شنبه 17 دی 1394, 11:23 pm

سلام خدمت شما و ممنون بابت اینکه چیزیکه خدا بهتون لطف کرده و برای درمان بیماریتون به ذهنتون رسونده و درمان شدید رو بی هیچ توقع و چشم داشتی در اختیار دیگران قرار دادید
من مبتلا به آی بی اس از نوع یبوست هستم و میدونید که این بیماری یکی از مشکلاتش نفخ زیاد هست که علاوه بر یبوست گریبانگیر بیماران هست من روش شمارو انجام دادم البته با دست به این صورت که به مدت 10تا 15 دقیقه با دست معده و شکم رو به سرعت حرکت میدادم دفعه اول نشمردم چه تعداد انجام دادم ولی روز بعد نفخم بیشتر بود نسبت به روزهای دیگه ولی دوباره انجام دادم و شمردم و هم روی معده و هم روی شکم همزمان انجام دادم حدود 1500 بار شد و ایستاده هم انجام دادم و دیگه تکرار نکردم الان یکی دو روزی میگذره و هنوز نفخ دارم و یک مساله دیگه که منو ناراحت کرده اینکه احساس می کنم شکمم بزرگتر شده که به همین خاطر هم دیگه تکرارش نکردم از اون روز میترسم که نکنه خدای نکرده در اثر حرکات تند و سریع ،معده یا روده هام طوری شده باشه و متورم شده باشند یا مشکل داخلی پیدا کرده باشم؟
و سوالی که ازتون دارم اینه که:
این روش فقط برای درمان ریفلاکسه و شما به این دلیل انجامش دادید یا نه برای نفخ شکم هم هست؟
این روش برای درمان قطعی هست یا موقتی هست و هر وقت که علائم دوباره شروع شد باید انجام داد؟
الان دیگه شما اصلا مشکل نفخ یا ریفلاکس ندارید؟
این روش چند بار در طول روز و به مدت چند روز و چطور باید انجام داد، تعداد دفعات انجامش به چه صورته مثلا هر 1500تا حتما پشت سر هم باشه ؟یا حتما باید 1500 بار انجام بشه بیشتر یا کمترش چه فرقی میکنه؟؟
حتما باید به صورت ایستاده باشه میشه در حالت دراز کشیده با دست انجام داد؟(به علت کمر درد)
شکم هم باید تکون داد با دست یا فقط دست روی معده باشه؟
برای یبوست کارایی داره؟
خواهش میکنم لطفا به همه ی سوالاتم به ترتیب پاسخ بدید ممنون میشم

ارسال پست

بازگشت به “پزشکي”