آيت الله خامنه اي قدرتمندترين رهبر جهان است

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه 8 خرداد 1389, 2:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

آيت الله خامنه اي قدرتمندترين رهبر جهان است

پست توسط metal_korn »

موسسه آمريكايي كارنگي در گزارشي آيت الله خامنه اي را قدرتمندترين رهبر جهان دانست. به گزارش مشرق به نقل از کیهان، در سال 2008 مقاله اي تحقيقي تحت عنوان «بازخواني آيت الله خامنه اي، نگاه جهان به قدرتمندترين رهبر ايران» از طرف موسسه آمريكايي «كارنگي» به قلم نويسنده ايراني اين موسسه، كريم سجادپور، منتشر شد كه در دسامبر 2009 با اعمال ويرايش هايي، مجددا منتشر و روي وب سايت اين موسسه قرار گرفت. نويسنده اين مقاله گرچه خواسته آراي رهبر معظم انقلاب را از ميان سه دهه سخنراني ها و اقدامات ايشان استخراج و به زغم خود بطور دقيق و جزءجزء آنها را بررسي كند اما در خلال متن نتوانسته بغضش را از انقلاب اسلامي و رهبر مقتدر انقلاب مخفي كند و تحليل هاي خود را به نحوي كينه توزانه ارائه داده است.
نويسنده اين مقاله سخن خود را به اين شكل آغاز كرده: «شايد در دنيا هيچ رهبري نباشد كه به اندازه آيت الله خامنه اي براي مسائل جاري جهان اهميت داشته باشد اما در عين حال تا اين حد هم براي جهانيان ناشناخته باشد» و در ابتدا سعي در تبيين چرايي اهميت بررسي افكار و انديشه هاي ايشان كرده و در عباراتي به اينكه ايشان پيش از تصدي رهبري، يك چهره «ميانه رو ناشناخته» بوده است تاكيد مي كند نويسنده در ادامه به نفود ايران در منطقه و برخي كشورها از جمله عراق، لبنان و فلسطين اشاره كرد و بالا رفتن قيمت نفت را به افزايش توان ايران تعبير كرده است! وي اشاره مي كند كه مسير حركت جمهوري اسلامي در نوشته ها و سخنان امام خميني(ره) موجود است و بر همان مبنا نيز آيت الله خامنه اي چهار هدف انقلاب را عدالت، استقلال، خودكفايي و معنويت ديني مي داند كه از اينجا به بعد نويسنده سعي مي كند ديدگاههاي ايشان را در اين چهار زمينه استخراج و بيان كند. او همچنين نواب صفوي(ره) و امام خميني(ره) را دو شخصيت موثر بر حضرت آيت الله العظمي خامنه اي مي داند كه رفتار سياسي ايشان را شكل و جهت داده اند و سپس به ذكر تاريخچه اي مخدوش از دوران رياست جمهوري و پيش از رهبري ايشان مي پردازد و ادامه و تاكيد مي كند از آنجا كه رهبري در ايران سياستهاي كلي را تعيين مي كند و نفوذ فراواني دارد، مهمترين شخصيت در ايران است.
نويسنده، آيت الله خامنه اي را در سياست خارجي، كه بخش مهم اين مقاله است، پيرو امام خميني(ره) مي داند و تاكيد مي كند كه ايشان در طول اين سه دهه همواره بر شيطان بزرگ بودن آمريكا تاكيد داشته و دشمني خود با آن را به صراحت ابراز كرده اند و ريشه دشمني آمريكا با ايران را در واقع نه بخاطر مسئله هسته اي يا نفي اسرائيل و دفاع از حزب الله بلكه بخاطر موقعيت استراتژيك ايران و ذخاير انرژي آن مي دانند كه اينك در اختيار يك كشور اسلامي قرار گرفته است.
راهبرد مقابله در برابر فشارهاي شوراي امنيت و آمريكا نيز در بيان ايشان «مقاومت» معرفي شده چرا كه ايشان معتقدند هرچقدر در برابر ابرقدرتها كرنش كني و كوتاه بيايي به همان اندازه فشارهاي آنها بيشتر خواهد شد. او ضمن اشاره به توجه بسيار زياد آيت الله خامنه اي در ترسيم «نقشه هاي آمريكا عليه انقلاب» براي مردم ايران، به تبيين ايشان درباره نحوه فروپاشي شوروي و انقلابهاي رنگي نيز توجه داشته و با تعجب بسيار از اين توجه زياد، تاكيد ايشان بر تهاجمات فرهنگي ضد اسلامي توسط غرب و آمريكا و بيدارگري درباره عوامل داخلي فروپاشي يك كشور را نيز مورد بررسي قرار داده است.
نكته قابل توجه اين است كه نويسنده مقاله در بخشي از اين نوشته، دستورالعمل هايي را براي سران دولت آمريكا ذكر كرده است اما اشاره مي كند كه با وجود آيت الله خامنه اي، اميد ايجاد شرايط مطلوب آمريكا دور از تصور است. وي با بيان برخي از اين موانع مي نويسد:
1. آيت الله خامنه اي بايد متقاعد شود كه آمريكا رويه خود در قبال ايران را تغيير داده و با احترام با ايران برخورد خواهد كرد.
2. آيت الله خامنه اي هيچ گونه عقب نشيني يا شكست را براي ايران نخواهد پذيرفت و هيچ نوع فشاري نيز بر ايشان موثر نمي افتد.
3. هر نوع برنامه اي بايد در ارتباط با خود ايشان مطرح شود، نه مقامي ديگر وگرنه مانند تلاشهاي قبلي كه در دوره اصلاح طلبان صورت پذيرفت بي نتيجه خواهد ماند!
آخرين جملات اين مقاله نيز تاكيد مي كند كه تا زماني كه آيت الله خامنه اي رهبر ايران است، دستيابي به روابط ديپلماتيك ميان ايران و آمريكا ميسر نخواهد شد و همچنان با وجود گذشت سه دهه از پيروزي انقلاب، فرهنگ «مرگ بر آمريكا» در ايران حاكم است وگرچه مدارا با رهبر ايران بسيار سخت است، اما بايد دانست كه اجراي هر برنامه اي براي دور زدن ايشان نتيجه نخواهد داد.
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 935
تاریخ عضویت: چهارشنبه 6 تیر 1386, 2:01 am
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

Re: آيت الله خامنه اي قدرتمندترين رهبر جهان است

پست توسط CentralWeb »

اینو که ایرانی ها و خیلی از اعراب خیلی وقته می دونند! :smile:
جالبه اینا تازه فهمیدن! :grin:

رهبر فقط سیدعلی... :razz:
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: آيت الله خامنه اي قدرتمندترين رهبر جهان است

پست توسط Sami 1993 »

انشالا سایه ی ایشون تا زمان ظهور منجی بشریت حضرت مهدی (عج) بالای سرمان باشد. :razz:

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه 3 شهریور 1385, 1:31 am
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

Re: آيت الله خامنه اي قدرتمندترين رهبر جهان است

پست توسط airplane »

حقا که تو از سلاله فاطمه ای با خنده خود به درد ما خاتمه ای


زیبا تر ازاین نام ندیدم به جهان سید علی حسینی خامنه ای
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

Re: آيت الله خامنه اي قدرتمندترين رهبر جهان است

پست توسط HORLIKAN »

 لبيك يا امام
  **
  ما منتظر صبح شب یلدائیم  
آماده برای فرج فردائیم
  ******
فردا که عزیز فاطمه(عج)می آید
  
با "خامنه ای"به کربلا می آییم
  تصویر  
  تصویر 
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”