دشمن خوشمزه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
پست: 19
تاریخ عضویت: جمعه 10 اسفند 1386, 1:42 pm
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 47 بار

دشمن خوشمزه

پست توسط nsta7 »

پوكی استخوان، سرطان لوزالمعده، جهش ژنتیكی، تضعیف سیستم ایمنی بدن، سرطان و زوال عقل، بیماری های قلبی و عروقی پدیده هایی اند كه امروزه نام آنها با غذاهایی كه فست فود نامیده می شوند همراه می آید؛ غذاهایی كه آسان و زود در مراكزی با همین نام تهیه، تولید و توزیع می شوند. تولید غذاهای سریع اكنون به یك صنعت درآمدزا تبدیل شده و در بسیاری از كشورهای جهان رشد چشمگیری یافته است. جوانان و نوجوانان از گروه های هدف و مشتریان ثابت مراكز فروش فست فودها هستند. پیتزا، انواع ساندویچ، هات داگ، چیپس، پنیر، مرغ سرخ كرده به همراه سیب زمینی سرخ كرده متداول ترین فست فودها را تشكیل می هند. بسیاری از پژوهشگران و متخصصان تغذیه، مصرف مستمر و بی رویه این غذاها در رژیم غذایی افراد را عاملی برای بسیاری از بیماری های كنونی بدن انسان می دانند و نسبت به جایگاه این غذاها در برنامه غذایی بخش مهمی از جامعه نگران شده اند؛ نگرانی از گسترش پدیده فست فودیسم در ایران چندی پیش مدیركل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت اعلام كرد كه مصرف سوسیس و كالباس بیش از یك بار در ماه سرطان زا است. به اعتقاد وی مصرف اندك سوسیس و كالباس مثلاً ماهی یك بار مضر نیست، اما اگر خوردن این غذاها عادت شود و به علت آسانی تهیه و ارزان بودن، بیش از حد مجاز مصرف شود عوارض زیادی را به دنبال دارد كه سرطان زا بودن یكی از آنها است. گفته می شود براساس آخرین آمار بررسی تغذیه كشور كه با هدف ریشه كنی سوء تغذیه ایرانیان انجام شده است، ۶۳ درصد جمعیت مورد مطالعه در تهران چاق اند و اضافه وزن دارند، ۲۴ درصد فشار خون، ۵۴ درصد اختلالات چربی خون و ۱۱ درصد نیز دیابت دارند كه مهم ترین علل بروز آنها گرایش به مصرف زیاد غذاهای فست فود، عدم تحرك و جایگزین شدن سوسیس و كالباس به جای نان و پنیر است. پوكی استخوان، سرطان لوزالمعده، جهش ژنتیكی، تضعیف سیستم ایمنی بدن، سرطان و زوال عقل، بیماری های قلبی و عروقی، چاقی، انسداد ریوی و كوتاهی عمر از مهم ترین بیماری ها و عوارضی است كه تاكنون برای فست فودها به ویژه مواد اولیه آنها مانند سوسیس و كالباس برشمرده شده است. این عوارض امروزه به اندازه ای فراگیر شده كه دانشمندان هشدار داده اند كه رفت و آمد زیاد به رستوران های فست فود و مصرف مداوم این فرآورده های گوشتی كوتاهی عمر را موجب می شود. برخی متخصصان و پزشكان برآنند كه سوسیس و كالباس موجب بروز بیماری های ریوی می شوند. گفته می شود افرادی كه ماهانه ۱۴ وعده یا بیشتر از فرآورده های گوشتی همچون سوسیس و كالباس استفاده می كنند بیشتر در معرض بیماری های ناشی از آنها هستند. مواد اولیه غذاهای زودآماده بیش از نیاز بدن انرژی ایجاد می كنند كه مصرف مستمر آنها منجر به افزایش وزن و گرسنگی سلولی در بدن می شود و سیستم ایمنی بدن انسان را درازمدت ضعیف كند. كارشناسان تغذیه در این باره گفته اند: افزودنی های موجود در مواد غذایی فست فودها مشكلاتی همچون اختلال در دستگاه عصبی، مشكلات پوستی، اختلال در دستگاه تنفس را پدید می آورند. محققان به این نتیجه رسیده اند كه ریشه بسیاری از نارسایی هایی كه با افزایش سن بروز می كند را می توان در تغذیه نامناسبی جست كه فرد در جوانی داشته است. به اعتقاد آنان تغذیه مناسبی كه به اندازه كافی میوه، سبزی، لبنیات، غلات سبوس دار و پروتئین ها را دربرداشته باشد از بروز این آثار و عوارض جلوگیری می كند.
فست فودیسم، یك پدیده اجتماعی یك كارشناس ارشد در این باره می گوید: گسترش روی آوردن به فست فودها یا غذاهای آماده و حاضری یك مقوله اجتماعی است. همانگونه كه مردم یك جامعه برای مسائل گوناگون فرهنگی و اجتماعی از الگوهایی بهره می برند كه با ویژگی هایشان سازگار و مطابق شرایط روز باشد، در زمینه تغذیه نیز بدینگونه عمل می كنند. این مسئله جزو مقتضیات نوین زندگی اجتماعی است. این مقتضیات ما را به سمت یك الگوی مشخص سوق می دهد. فرید نوبخت می افزاید: در زمینه فرهنگ غذا خوردن باید گفت با سرعت گرفتن شكل زندگی اجتماعی به نظر می رسد برخی الگوهای سنتی مانند پهن كردن سفره یا چیدن میز غذا و حضور همه اعضای خانواده در كنار آن آرام آرام با شكل تازه زندگی، دیگرهمخوانی چندانی ندارد و امروزه مردم به ویژه نوجوانان و جوانان به استفاده از فست فودها و غذاهای زودآماده روی آورده اند. بدین ترتیب می توانند از زمان خود برای دیگر امور بهره ببرند. البته كانون خانواده ها اكنون همچون گذشته نیست. همه اعضای خانواده با پیدایی مشغله ها و كارهایی كه جزو ویژگی های زندگی مدرن است، هر یك در پی كاری و مشغله ای هستند و كنار هم نشاندن آنها برای صرف یك غذای سنتی با آداب مشخص آن چندان كار ساده ای نیست. وی تأكید می كند: البته این پدیده جالبی نیست و دور شدن از سفره های سنتی ایرانی كه مخلفات متعارفی در كنار غذاهای آن قرار داشت و بخش عمده ای از نیازهای تغذیه ای بدن را تامین می كرد موجب شده فست فودها و مراكز عرضه اینگونه غذاها جایگاه قابل تأملی در میان جوانان امروزی به دست آورند؛ بدین ترتیب آنان از الگوی سنتی و معنادار تغذیه فاصله گرفته، بر سر خوان پركشش فست فودها می نشینند. به اعتقاد این متخصص تغذیه مصرف زیاد و مكرر فست فودها یقیناً مشكلاتی برای سلامت مصرف كننده ایجاد می كنند. نوبخت تصریح می كند: غذاهای آماده ای كه امروز به عنوان فست فود طرفداران پروپا قرصی در جامعه پیدا كرده اند، بسیار پرچرب و حاوی قندهای ساده اند. همچنین نكات بهداشتی در بسیاری از موارد در تهیه و توزیع این غذاها رعایت نمی شود. این موارد می تواند سبب بروز مشكلات تغذیه ای و خطرهایی در سلامت فرد و جامعه شود. این مشاور تغذیه و رژیم درمانی برآن است كه یكی از فوری ترین آثاری كه مصرف فست فودها می تواند به همراه داشته باشد حتی اگر مواد اولیه این غذاها با استانداردهای مناسب هم تهیه شده باشند، مسئله آلودگی های میكروبی این گونه غذاها و در نتیجه بروز مسمومیت های شدید غذایی است.
انتخابی به ظاهر ساده و اقتصادی بررسی ها نشان می دهد پیشینه رواج فست فودها به شكل امروزی به اوایل قرن بیستم در آمریكا بازمی گردد. گویا یك مركز تهیه غذاهای آماده در شهر، غذاهای آماده را در اختیار مشتریان قرار می داد. با رونق كسب و كار این مركز، آرام آرام فست فودها و غذاهای زود آماده هوادارانی پیدا كرد، گسترش یافت و این شیوه غذایی در دیگر كشورها نیز رواج یافت. امروزه استفاده از فست فود در بسیاری از كشورها طرفدارانی ثابت دارد و توانسته است در رژیم غذایی آنها برای خود جایگاهی به دست آورد. فست فودها را غذاهای تنبلی نام نهاده اند. سرعت زندگی امروزی و كمبود وقت بسیاری از جوانان ایرانی در كارهایشان گرایش به این گونه غذاها را افزایش چشمگیری داده است. آنان به دلیل كمی وقت و گرانی غذاهای سنتی ایرانی بیشتر به سمت فست فودها كشیده می شوند. برخی از طرفداران غذاهای آماده معتقدند امروزه كه كار، تحصیل و مشغله های روزانه مجال آشپزی های طولانی سنتی را به آنها نمی دهد، این غذاها گزینه هایی بهترند. البته اینان نمی دانند با این انتخاب به ظاهر ساده و اقتصادی، در آینده زمینه بروز چه بیماری هایی را در بدن خود فراهم می كنند. گفته می شود بیش از ۳۰ درصد جوانان و نوجوانان ایرانی به طور ثابت به فست فودها روی آورده اند. ارزان بودن غذاهای فست فودی، سادگی و شلوغی مراكز ارائه این غذاها و خوشمزگی جزو معیارهایی است كه آنان را به مصرف فست فود كشانده است. البته نمی توان به گسترش این مراكز خرده گرفت و ممنوعیتی برای آنها ایجاد كرد، زیرا آنها توانسته اند به دلایل گوناگون به عنوان تغذیه اصلی بخش مهمی از جامعه ایرانی را تشكیل دهند. مسئله مهم این است كه اكنون تهیه یك غذای سنتی به اندازه ای هزینه بر است كه روی آوردن به فست فود برای بسیاری از افراد اقتصادی تر می نماید. به اعتقاد آنان هنگامی كه خوردن یك فست فود نسبت به یك غذای سنتی زمان و هزینه كمتری می خواهد، انتخاب این رژیم غذایی به صرفه تر است. یكی از مشكلاتی كه خوردن فست فودها برای بدن دارند این است كه مشتریان عمدتاً به همراه آنها نوشابه می نوشند كه علاوه بر بیماری ها و عوارض مرسوم فست فودها، نوشابه نیز پیامدهایی برای بدن انسان دارد. متخصصان برآنند كه نوشیدن بیش از یك لیوان نوشابه حتی بدون قند آن در روز به افزایش سندرم متابولیك، بیماری های قلبی و ابتلا به دیابت كمك می كند. همچنین اسید نوشابه های گازدار مینای دندان را فرسوده كرده، قند بالای این محصولات، پوسیدگی دندان ها را سرعت می بخشد. چندی پیش محققان دانشگاه كلمبیا در آمریكا اعلام كردند حتی حذف عوامل خطرساز مانند سیگار كشیدن، رژیم غذایی ناسالم و نیز بالا رفتن سن هم اثری در پیامدهای مصرف زیاد غذاهای یادشده ندارد و می توان گفت احتمال ابتلا به بیماری مزمن انسداد ریوی در افرادی كه دست كم ۱۴ بار در ماه فراورده های گوشتی مصرف می كنند، ۷۸ درصد بیشتر از افرادی است كه به این فراورده های گوشتی روی نمی آورند.
● مصرف فست فود، هرچه كمتر بهتر نوبخت كارشناس ارشد تغذیه درباره حد مجاز استفاده از این گونه غذاها معتقد است: نمی توان گفت حد مجاز برای استفاده از چنین خوراكی هایی چند وعده در یك دوره زمانی مشخص است اما به طور كلی به عنوان یك توصیه تغذیه ای باید گفت این گونه غذاها هرچه كمتر استفاده شوند بهتر است. البته مصرف یك وعده از اینها لزوماً سلامتی انسان را به خطر نمی اندازد اما استمرار این استفاده آسیب های تغذیه ای پدید می آورد كه برای سلامتی انسان خطرناك است. وی می افزاید: این غذاها معمولاً انرژی بسیاری را به دلیل دارا بودن مقدار بالای چربی بویژه گونه های نامناسب تغذیه ای مانند روغن هایی كه ماهیتاً و نیز پس از سرخ شدن دارای اسید چرب ترانس می شوند، پیامدهای بدی برای بدن فرد دارند و عوارض جبران ناشدنی را پدید می آورند. این غذاها قندهای ساده دارند و كم فیبرند و با وارد كردن انرژی زیاد بدون این كه مواد مغذی ضروری برای بدن همچون ریزمغذی ها و املاح شرایط نامناسبی را برای سلامت انسان رقم می زنند. به گفته وی مسمومیت های خطرناك برای بدن از جمله عوارض استفاده مداوم از چنین غذاهایی است. فست فودها دارای چربی، هیدروكربورات و نمك بالا هستند، در برابر، ویتامین ها، املاح و فیبرهای غذایی كمی دارند و مصرف مداوم این غذاها می تواند سبب بروز چاقی و انواع بیماری های مزمن ناشی از چاقی مثل قلبی، عروقی، كلیوی بویژه دیابت شود. مواد اولیه این گونه غذاها نمك بسیار بالایی دارند كه باعث پرفشاری خون می شود. این مشاور تغذیه و رژیم درمانی می گوید: مواد اولیه این گونه غذاها مانند سوسیس، همبرگر و كالباس جزو محصولاتی اند كه استانداردهای اجباری دارند و در كارخانه توسط مسئول فنی و بازرسان دانشگاه های علوم پزشكی تحت نظر قرار می گیرند و آزمایش های میكروبی و شیمیایی روی آنها انجام می شود اما به طور كلی این گونه فرآورده های گوشتی ماهیتاً چربی و نمك بالایی دارند و مواد نگهدارنده نامناسبی هم بعضاً در تولید این ها به كارگرفته می شود، از این رو اساساً مواد غذایی ارزشمندی برای تغذیه انسان به شمار نمی آیند و حتی ممكن است در صورت استفاده مداوم و استمرار در رژیم غذایی مضر هم باشند. وی برآن است كه مصرف گوشت قرمز و سفید به شكل تازه و طبیعی هم از نظر اقتصادی، هم از نظر تغذیه ای به مراتب برای بدن انسان مناسب تر است.
رواج تفكر حاضری خوری امروزه سفره ایرانی تغییر كرده و رنگ و بویی تازه یافته است؛ رنگ و بویی كه البته با سلامتی چندان همخوانی ندارد. بسیاری از مواد حبوبات و موادی كه با آنها غذاهای ایرانی تهیه می شد از سفره های غذا رخت بربسته اند و سوسیس و كالباس و همبرگر جایگزین آنها شده اند؛ موادی كه كمترین پروتئین را دارند و رایج ترین عوارض آنها چاقی است. به نظر می رسد گسترش گرایش مردم بویژه جوانان به فست فودها و شلوغی سرسام آور و نگران كننده بسیاری از این مراكز غذایی بیشتر از آن كه به تنوع طلبی ذائقه ها و خوشمزگی این غذاها بازگردد، به رشد تفكر حاضری خوری در جامعه ایرانی همچون بسیاری دیگر از كشورها اشاره دارد؛ تفكری كه خود را به گونه ای در سفره غذایی نشان داده و پیشروی آن در جامعه هشداری برای این تفكر است.
__________________
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”