اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..................

در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1928
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2143 بار
سپاس‌های دریافتی: 7626 بار
تماس:

اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..................

پست توسط HORLIKAN » شنبه 25 تیر 1390, 1:21 pm

يك افسر سابق سازمان سيا پيش بيني كرد كه احتمالا رژيم اسراييل در ماه سپتامبر و تا پيش از آغاز پاييز به تاسيسات هسته اي ايران حمله خواهد كرد.

به گزارش عصر ايران "رابرت باير" افسر سابق سيا ، نويسنده و تحليلگر مسايل بين المللي در يك برنامه تلويزيوني در لوس آنجلس با ادعاي مطلب فوق گفت كه احتمالا هراس تل آويو از مطرح شدن موضوع به رسميت شناختن فلسطين در سازمان ملل در اجلاس سالانه مجمع عمومي دليل حمله اسراييل براي تحت الشعاع قرار دادن اين موضوع خواهد بود.

وي در اين باره با اشاره به مخالفت هاي مئير داگان رييس سابق سازمان جاسوسي اسراييل ( موساد) و نيز رابرت گيتس وزير مستعفي دفاع آمريكا ، گفت كه با رفتن اين دو چهره مخالف حمله به ايران از دولت هاي اسراييل و آمريكا راه براي حاميان حمله هموار شده است.باير بدون اشاره به منبع ادعاي خود فقط به ذكر اين نكته بسنده كرد كه اكثر منابع اطلاعاتي اسراييل كه وي با آنها در تماس است مي گويند كه بنيامين نتانياهو نخست وزير اسراييل و ايهود باراك وزير دفاع اين رژيم كمربند هاي خود را براي حمله ايران سفت كرده اند.

گفتني است مئير داگان رييس سابق دستگاه اطلاعاتي اسراييل (موساد ) نيز دو ماه پيش با هشدار نسبت به حمله اسراييل به تاسيسات هسته اي ايران و احمقانه خواندن اين كار درباره پيامدهاي جنگ اسراييل و ايران گفته بود:‌ "‌ حمله اسراييل به ايران به يك جنگ تبديل خواهد شد . اين (جنگ با ايران) از آن جمله چيزهايي است كه ما مي دانيم چگونه آغاز مي شود اما از چگونگي پايان آن اطلاعي نداريم. ايران اين توانايي را دارد كه در يك بازه زماني چند ماهه به طور مداوم اسراييل را زير حملات موشكي قرار دهد و حزب الله هم مي تواند اسراييل را با دهها هزار موشك كوتاه برد و صدها موشك دور برد مورد هدف قرار دهد. "

باير نيز ضمن هشدار نسبت به آغاز جنگ اسراييل با ايران گفت :‌" نتانياهو مي خواهد به ايران حمله كند و اين مساله احتمالا در ماه سپتامبر و قبل از مطرح شدن موضوع به رسميت شناختن كشور فلسطين در سازمان ملل اتفاق خواهد افتاد ، نتانياهو مي خواهد آمريكا را هم به جنگ با ايران بكشاند ."

وي درباره چگونگي آغاز و تداوم جنگ اسراييل عليه ايران گفت :‌"‌ نيروي هوايي اسراييل براي از بين بردن قابليت هاي هسته اي ايران به نطنز و ديگر تاسيسات هسته اي ايران حمله خواهد كرد و در مقابل ايراني ها هم به هر جايي كه مي توانند از جمله بصره ، بغداد و حتي افغانستان ( محل هاي تجمع نيروهاي آمريكايي در منطقه ) حمله خواهند كرد . پس از اين مرحله آمريكا نيز وارد جنگ با ايران مي شود و به اهدافي در ايران حمله خواهد كرد . نيروهاي آمريكايي هم در مقابل به اهدافي در ايران و يا حتي در عراق و در طول مرزهاي ايران با عراق حمله خواهند كرد .

وي ضمن هشدار درباره جنگ آمريكا عليه ايران گفت :‌ ما به تعداد كافي در منطقه خاورميانه نيرو نداريم تا در چنين جنگي با ايران وارد شويم .باير در پاسخ به سوالي درباره اينكه چرا نيروهاي نظامي آمريكا نمي توانند اسراييل را از حمله به ايران بازدارند ، گفت كه رابرت گيتس وزير دفاع آمريكا در دوره مسئوليت خود در پنتاگون در دوره دوم دولت بوش و در دو سال اول دولت اوباما تا حدود زيادي جلوي اين كار را گرفته بود ، اما با رفتن گيتس از وزارت دفاع شرايط فرق كرده و هشدار جنگ بار ديگر در پنتاگون سايه افكن شده است.

باير درباره توانايي هاي ايران براي جنگ با آمريكا گفت :‌"‌ آنها (ايران) به يك دشمن خارجي نياز دارند و چون ما از عراق مي رويم ، اسراييل مي تواند نقش همان دشمن را بازي كند . ايراني ها دوست دارند تا تهديد واقعي و باور پذير باشد و حمله اسراييل به تاسيسات هسته اي ايران همين فرصت را در اختيار آنها قرار مي دهد. آنها دوست دارند با ما ( آمريكا ) در بحرين ، عراق ، عربستان سعودي و هر نقطه ديگري در منطقه كه مي توانند بجنگند. استراتژي آنها بر مبناي دفاع نامتقارن طراحي شده است.
تصویر
ما مي توانيم واحدهاي نظامي آنها را از هم متلاشي كنيم اما اين براي آنها اهميتي ندارد چون آنها در اين موقع از سلاح تروريسم عليه ما استفاده خواهند كرد . آنها مي توانند صدماتي جدي عليه نيروي دريايي ما در منطقه خليج فارس خلق كنند.

باير در پاسخ به سوالي درباره اينكه راههاي گريز آمريكا از جنگ با ايران گفت :‌" رييس جمهور ( اوباما) در حال آمادگي راي شركت در انتخابات رياست جمهوري در سال آينده است و اسراييل كاملا از كنترل خارج شده است . چه اتفاقي خواهد افتاد اگر ايالات متحده به يكباره ببيند 100 هواپيماي جنگنده اسراييل بر فراز عراق در پرواز بوده و در حال حركت به سمت ايران هستند و همزمان نتانياهو با كاخ سفيد تماس مي گيرد و مي گويد كه در حال حمله به ايران است . رييس جمهوري آمريكا در چنين شرايطي چه مي تواند بكند ؟ او نفوذ بسيار كمي روي نتانياهو دارد...ما نمي توانيم نتانياهو را متوقف كنيم و او (نتانياهو) به خوبي اين را مي داند ."
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 

Junior Poster
Junior Poster
پست: 145
تاریخ عضویت: سه شنبه 13 مرداد 1388, 2:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 297 بار
سپاس‌های دریافتی: 250 بار

Re: اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..............

پست توسط j.ghahraman » شنبه 25 تیر 1390, 1:43 pm

غلط زیادی کردن :::P :::P :::P :???: :???: :???:
همینطوری بودجه ندارن وبا نفت عراق دارن کمبود بودجه رو جبران می کنند ::ns
وای به اینکه بخوان با ایران جنگ کنند
فرض کنید ایران یکماه نفت به بازار جهانی نده چی میشه ؟
تنگه هرمز بسته بشه یا نا امن بشه جایی که بیشترین حجم صادرات نفت از اونجاست :grin:
دریای عمان هم مثل خلیج تا ابد پارس نا امن میشه!!
ناو که نمی تونن بیارن توی خلیج تا ابدپارس چون عمق خلیج باید 75 متر یا بیشتر باشه که در نتیجه باید بیان وسط خلیج که با موشک یا قایق ها نابود می شن و آمریکا باید با ناوهاش خداحافظی کنه
فرض کنید برج عرب توی دبی با یک شهاب یا یک چیز کمتر با خاک یکسان بشه ؟؟!!
چه حالی میده مگه نه؟1! :::P :::P
کل امارات کویت عربستان اسرائیل.........
دیگه ادامه نمی دم چون سیاست های من خیلی تند وخشنه!!! :grin:
ذخایر ارزی و طلای کشور به اندازه ای زیاد شده که اگه نفت صادر نشه به اندازه چند سال به کشور فشاری نیاد

Junior Poster
Junior Poster
پست: 145
تاریخ عضویت: سه شنبه 13 مرداد 1388, 2:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 297 بار
سپاس‌های دریافتی: 250 بار

Re: اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..............

پست توسط j.ghahraman » شنبه 25 تیر 1390, 1:45 pm

topic-t72593.html#p314859

تازه اونا چیزی به نام شهادت براشون معنی نداره که فرق ما با اونا همین داشتن فرهنگ شهادت طلبیه!!

Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه 8 خرداد 1389, 2:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..............

پست توسط metal_korn » شنبه 25 تیر 1390, 2:10 pm

دولت آمریکا که در حال برشکستگی اقتصادیه دولت اسراییل هم که با انقلابهای منطقه ضعیف شده و کل نیروهای اطلاعاتیشو برای سوریه به کار بسته حالا اگه یک سال پیش اینو میگفتن یه چیزی و حالا غیر ممکنه
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10132 بار

Re: اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..............

پست توسط typhoon » شنبه 25 تیر 1390, 5:25 pm

سلام
نشینید هی جوک تعریف کنید و بگید اردن و اسراییل به ایران حمله می کنند،دنبال جنگ می گردید؟بخونید:

به گزارش گروه بين الملل مشرق، با شكل‌گيري دولت جديد لبنان و رأي اعتماد پارلمان اين كشور به آن، ‌رژيم صهيونيستي روش جديدي را براي مقابله با اين دولت برگزيده و در صدد تبديل آن به يك مناقشه تحريك‌آميز در سطح منطقه است.
اين مناقشه، درگيري ميان لبنان و رژيم اسرائيل بر سر مرزهاي دريايي است كه در پي آن تملك منابع نفتي و گازي را نيز به دنبال خود خواهد داشت.
رژيم صهيونيستي، ژوئن پارسال اعلام كرد كه يك شركت اکتشاف نفت و گاز وابسته به اين رژيم، در نزديكي مرزهاي لبنان يك ميدان گازي با نام "لفيتان" را كشف كرده است. بخش عظيمي از اين ميدان بنا بر اعلام مقامات لبناني در خاك اين كشور واقع شده است اما طرف اسرائيلي سعي دارد آن را به نفع خود مصادره كند.
از سوي ديگر اسرائيل با عقد قراردادي يكطرفه با دولت قبرس بخش وسيعي از مرزهاي آبي لبنان را به نفع خود مصادره و آنها را اشغال كرده است، كابينه رژيم صهيونيستي نيز بتازگي در نشست خود، مرزهاي آبي اين رژيم را تصويب كرد كه اين اقدام با واكنش جدي دولت لبنان مواجه شد.
از سوي ديگر، لبنان در پي سقوط دولت هوادار غرب در اين كشور، به فكر استفاده از منافع نفتي و گازي خود در مرز با سرزمين‌هاي اشغالي افتاده است، اقدامي كه البته به مذاق صهيونيست‌ها خوش نيامده و آنها كه از مدت‌ها قبل براي بلعيدن منابع نفتي و گازي اين منطقه به تكاپو افتاده بودند را به تحرك بيشتر واداشت.

ماهيت مناقشه مرزي فيمابين
اسرائيل در سال 2009 ميلادي در اقدامي غيرقانوني و بدون حضور نماينده‌اي از دولت لبنان، توافقنامه‌اي را با قبرس به امضا رسانده كه نقاط مرزي سه جانبه را در آن تعيين كرده است.
به اعتقاد كارشناسان مسائل بين‌الملل، اين توافق، نقض صريح حقوق و منافع لبنان بوده و بخشي از سرزمين اين كشور را از آن جدا كرده است.
گفته مي‌شود منطقه مورد اختلاف ميان طرفين بالغ بر سه هزار كيلومتر مربع است كه از لحاظ وجود منابع نفتي و گازي در آن از اهميت استراتژيك برخوردار است.
مناقشه مرزي ميان لبنان و رژيم صهيونيستي، شامل مرزهاي اين كشور از منطقه رأس الناقوره شده و تا منطقه اقتصادي و آبهاي قبرس كه تقريبا در فاصله 150 كيلومتري سواحل لبنان و فلسطين قرار دارد امتداد يافته است.
بر اساس ادعاي رژيم اسرائيل، تفاوت ميان مرزهاي لبنان با قبرس و سرزمين‌هاي اشغالي در حدود 15 كيلومتر است، اين يعني اينكه مساحت منطقه مورد اختلاف بالغ بر سه هزار كيلومتر مربع خواهد بود.
كارشناسان مسائل بين‌المللي اعتقاد دارند كه اختلاف نظر دو كشور به نقطه آغاز خط مرزي ميان دو طرف باز مي‌گردد. رژيم صهيونيستي بر خلاف قراردادهاي بين‌المللي مدعي است كه خط مرزي لبنان شامل خطي مستقيم از ساحل دو طرف است اما لبنان بر اساس مصوبات سازمان ملل خط دريايي را امتداد مرزهاي خاكي مي‌داند.
البته لبنان پيش از اين توافق مرزي با قبرس تنظيم كرده بود اما به دليل مورد تنازع بودن اين منطقه دو طرف تصميم گرفته بودند كه بخش‌هاي مورد اختلاف ميان خود با رژيم صهونيستي را جزء خطوط مرزي خود حساب نكنند اما نيکوزيا و تل‌آويو در توافق خود براي تعيين مرزهاي آبي اين اصل را ناديده گرفته و بخش مورد تنازع را نيز در آب‌هاي اختصاصي خود قرار داده‌اند.
از سوي ديگر، دولت "فؤاد سنيوره" نخست‌وزير وقت اسرائيل در راستاي منافع غرب و اسرائيل و بنا به درخواست مشكوك تركيه كه بخش ترك‌نشين قبرس را به رسميت شناخته است، از ارائه اين توافق به پارلمان لبنان به اين علت كه با بخش اروپايي قبرس به امضا رسيده است امتناع كرد، همين موضوع باعث شده است كه اين توافق غيرالزام‌آور باشد و تل‌آويو نيز از همين نكته براي ادعاهاي واهي خود استفاده كرده است.
 تصویر   البته پيشتر ادله خود در تملك بر مناطق مورد اشغال اسرائيل را به سازمان ملل ارائه كرده است؛ اين ادله به‌حدي متقن است كه حتي آمريكا نيز نتوانست حق لبنان در تملك اين اراضي را ناديده بگيرد و بعد از تحقيقات حرفه‌اي كه انجام داد، اين حق را پذيرفت که البته تل‌آويو چندي بعد اين خبر را تكذيب كرد.
اين در حالي بود كه انتشار اين خبر از سوي روزنامه صهيونيستي هاآرتص بود، اين روزنامه به نقل از برخي منابع در وزارت خارجه اسرائيل نوشت كه به اين ترتيب اسرائيل چاره‌اي ندارد كه مناطق اقتصادي دريايي وابسته به لبنان را به اين كشور بازگرداند.
از سوي ديگر تنها دليل رژيم اسرائيل در طرح اين ادعا، توافق اين رژيم با قبرس است كه آن هم به علت اينكه بررسي مناطق اختلافي ميان سه كشور با حضور تنها دو طرف درگير انجام شده، فاقد وجاهت قانوني است.     علل اوج اختلافات طرفين در شرايط كنوني
مناقشه ميان رژيم اسرائيل و لبنان در تعيين مرزهاي آبي، گرچه ديرزماني است كه ميان اين دو طرف وجود دارد اما شرايط كنوني در منطقه فضاي مناسبي را براي تحريك اين موضوع از سوي اسرائيل فراهم كرده است؛ قطع واردات گاز رژيم صهيونيستي از مصر و چهار انفجار در خط لوله انتقال گاز به سرزمين‌هاي اشغالي، تل‌آويو را در مقابل بحران جدي انرژي قرار داده و اين رژيم نسبت به آينده خود بشدت بيمناك است و به همين دليل از هر راهي براي دستيابي به منابع انرژي استفاده مي‌كند.
موضوع دوم، تشكيل دولتي متعهد در لبنان است كه سعي دارد با پايبندي به آرمان‌هاي ملي لبنان، دست‌اندازي كشورهاي ديگر بويژه رژيم اسرائيل به منابع و سرزمين‌هاي لبنان را متوقف كند. اين دولت بلافاصله بعد از تشكيل وتأييد از سوي پارلمان، حساسيت خود را نسبت به ادامه اشغالگري‌هاي اسرائيل در لبنان اعلام و تأكيد كرد كه از مجاري مختلف سعي در بازپس گيري حق لبنان از اسرائيل خواهد داشت.
از سوي ديگر تل‌آويو نيز اين مناقشه را به عنوان راهكاري براي ضربه‌زدن به دولت جديد لبنان مي‌داند و سعي دارد از طريق تحريك آن، اهرم فشاري را بر اين كشور وارد نمايد و دولت با اكثريت جديد را زمينگير كند.
دستيابي به بهانه‌اي جديد براي ادامه تهديدات رژيم صهيونيستي عليه لبنان و استفاده از اين تهديدات و آغاز جنگ در زمان مقتضي از سوي اسرائيل از ديگرعلل تحريك اين مناقشه به شمار مي‌رود. سران تل‌آويو همراه با تهديد به تخريب زير ساخت‌هاي لبنان سعي در مانع‌تراشي در روند پيشرفت اقتصادي اين كشور داشته‌اند و مانع از سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي در لبنان مي‌شوند. 
واكنش‌ سران لبنان و رژيم صهيونيستي
اين مناقشه نيز مانند هر درگيري ديگري بسرعت از سوي دو طرف با واكنش‌ مواجه شده است و هر دو طرف اعلام كرده‌اند كه استفاده از منابع زيرزميني مناطق مرزي طرف نزاع حق آنهاست و از اين حق دفاع خواهند كرد.
"جبران باسيل" وزير انرژي لبنان پس از تصويب تعيين مرز آبي رژيم اسرائيل در كابينه اين رژيم در نامه‌اي به رئيس جمهور، نخست‌وزير و وزراي لبناني، بررسي اين موضوع را در دستور كار نشست پنجشنبه كابينه لبنان قرار داد. باسيل وي، خاطرنشان كرد كه لبنان اجازه تجاوزگري به حوزه‌هاي نفتي و گازي اين کشور در درياي مديترانه را به رژيم صهيونيستي نخواهد داد.
ميشل سليمان، رئيس جمهور لبنان نيز در ديدار با برخي وزيران دولت و نمايندگان مجلس درباره پيامدهاي اقدام يکجانبه و غيرقانوني رژيم صهيونيستي در تعيين خط مرزي آبي فلسطين اشغالي هشدار داده و تأکيد کرد كه لبنان با تمام توان و قوا از مرزهاي زميني، هوايي و دريايي و حقوق خود دفاع خواهد کرد.
"عدنان منصور" وزير خارجه لبنان از تحركات ديپلماتيك خود در ارائه شكايت از رژيم اسرائيل در سازمان ملل سخن گفته و همچنين ديداري نيز با سفير قبرس در بيروت براي بررسي اين موضوع انجام داد.
منصور تأكيد كرد: لبنان به هيچ وجه يك وجب از مساحت دريايي و منابع طبيعي خود در درياي مديترانه چشم نخواهد پوشيد و در اين راستا يك يادداشت اعتراض به قبرس نيز فرستاده كه در آن از امضاي پيمان اين كشور با اسرائيل بدون مشورت با لبنان اعتراض شده است چراكه ترسيم مرز دريايي مربوط به لبنان، اسرائيل و قبرس است.
در طرف مقابل، سران صهيونيست سعي دارند تا با تأكيد بر توافق غيرقانوني خود با قبرس، منابع نفتي و گازي اين منطقه را منحصر به خود بدانند. "بنيامين نتانياهو" نخست‌وزير رژيم صهيونيستي استفاده از منابع زيرزميني اين منطقه را حق طبيعي اسرائيل دانسته و مدعي است كه مرز اعلام شده از سوي لبنان با توافق اين رژيم با قبرس همخواني ندارد.
"اويگدور ليبرمن" وزير خارجه رژيم اسرائيل نيز با اعلام اينكه نقشه ادعايي خود را بزودي به سازمان ملل خواهد فرستاد، بار ديگر به تنها سند غيرقانوني اسرائيل در اين مناقشه اشاره كرد و گفت: ما در اين مورد با قبرس توافقنامه امضا كرده‌ايم.
وي همچنين سعي كرد دفاع دولت لبنان از تماميت ارضي خود را تحت فشارهاي حزب‌الله معرفي كند.
"موشه يعالون" وزير امور راهبردي لبنان نيز در اظهاراتي مضحك، ايران را پشت پرده اين رويكرد لبنان در دفاع از حق طبيعي خود دانست و مدعي شد كه ايران به همراه حزب‌الله مي‌خواهند كانون بحران جديدي ايجاد كنند.
آيا مناقشه مرزي به جنگي منطقه‌اي تبديل مي‌شود؟
شواهد نشان مي‌دهد كه رژيم اسرائيل در راستاي منافع خود اقدام به تحريك اين مناقشه مرزي كرده است اما چيزي كه مهم است، تحليل و بررسي اين موضوع است كه آيا اين منافع اسرائيل را به آغاز جنگي گسترده در منطقه خواهد كشاند؟ جنگي كه بر اساس موازنه‌هاي جديد قدرت در منطقه، همان گونه که سيد حسن نصرالله، دبيرکل حزب الله بارها در خصوص هشدار داده، به احتمال قوي منحصر به لبنان و سرزمين‌هاي اشغالي نخواهد بود و مي‌تواند كشورهاي ديگر را نيز به زير چرخ‌هاي سنگين خود بكشاند.
تنها گذشت زمان روشن خواهد كرد كه آيا اين كانون بحران مقدمه‌اي براي درگيري نظامي در منطقه خواهد بود يا نه؟ اما چيزي كه مسلم است، اين است كه نتايج جنگ بعدي در صورت وقوع، قطعي خواهد بود و پايان رژيم صهيونيستي را براي هميشه رقم خواهد زد.
Old soldiers never die.They just fade away

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1928
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2143 بار
سپاس‌های دریافتی: 7626 بار
تماس:

Re: اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..............

پست توسط HORLIKAN » یک شنبه 2 مرداد 1390, 1:01 pm

 ‌الله خامنه‌اي:
از هرگونه رويارويي تصادفي يا حساب‌شده با قدرت‌ها خودداري مي‌كنيم  
  تصویر
  ‌الله خامنه‌اي رهبر جمهوري اسلامي ايران، روز شنبه در ديدار از يك پايگاه نيروي دريايي، اظهار داشت ايران از هرگونه درگيري تصادفي يا حساب‌شده با قدرت‌هاي نظامي اجتناب خواهد كرد.

آيت‌الله خامنه‌اي، در پايگاه نيروي دريايي ايران در بندرعباس، حضور قواي خارجي در خليج فارس و درياي عمان را مايه «ناامني» در منطقه دانست و گفت: «امنيت خليج فارس و درياي عمان با حضور كشورهاي منطقه و همكاري آنها تامين مي‌شود و بس. منافع دريا مال همه است؛ امكانات اين درياي پر بركت متعلق به اين ملت‌هاست.»

‌‌آيت‌الله خامنه‌اي در بخشي ديگر از سخنان خود تصريح كرد: «از آغاز تشكيل نظام جمهوري اسلامي، ما هرگز هيچ كشوري را، هيچ قدرتي را به رويارويي و جنگ تشويق نكرديم و نخواهيم كرد و تا آنجايي كه بتوانيم، از هر گونه رويارويي حساب شده يا تصادفي جلوگيري مي‌كنيم ـ اين به جاي خود محفوظ است ـ ما يك ملت صلح‌طلبيم.»

وي در عين حال بدون نام بردن از كشور خاصي گفت آنهايي كه «با زورگويي‌هاي معمول» پيشرفت كار خود را تامين مي‌كنند «بايد در مقابل خودشان يك ملت مقتدر را حس كنند.»

آيت‌الله خامنه‌اي در حالي تاكيد كرده كه ايران خواستار رويايي با «هيچ قدرتي» نيست كه هم‌‌اكنون ناوگان پنجم دريايي آمريكا در خليج فارس مستقر است و آمريكا و متحدانش حضوري سنگين در آب‌هاي منطقه دارند.

با اينكه سابقه حضور ناوگان دريايي آمريكا به روزهاي جنگ جهاني دوم برمي‌گردد اما پس از انقلاب و در دوران جنگ ايران و عراق بود كه ايران و آمريكا با يكديگر رويارويي نظامي پيدا كردند.

در سال ۱۹۸۸ و در بحبوحه «جنگ نفكتش‌ها» چند ناو و ناوچه و سكوهاي نفتي ايران از سوي نيروي دريايي آمريكا هدف قرار گرفتند.

با اين حال پس از آن دو كشور از درگيري مستقيم نظامي پرهيز كرده‌اند اما جنگ لفظي دو كشور همچنان ادامه دارد.

در مناقشه هسته‌اي ايران، مقام‌‌هاي نظامي و سياسي آمريكايي همواره گفته‌اند كه همه گزينه‌ها را براي توقف اين برنامه اتمي مد نظر دارند و مقام‌هاي كشوري و لشگري ايراني نيز تهديد كرده‌اند كه به هر حمله‌اي پاسخ سنگين خواهند داد.

اسرائيل هم كه ايران را خطري براي موجوديت خود مي‌داند همواره گفته است همه گزينه‌ها را در مقابل ايران مد نظر دارد.

ايران در سال‌هاي اخير رزمايش‌هاي زيادي در آب‌هاي خليج فارس و درياي عمان برگزار كرده و بارها اعلام كرده هرگونه حمله‌اي را مي‌تواند با بستن تنگه هرمز پاسخ دهد.

همه اينها در حالي است كه كشورهاي حوزه خليج فارس كه همگي متحد آمريكا هستند، به ويژه پس از ناآرامي‌هاي بحرين، روابط پرتنشي با تهران داشته‌اند.

در اسنادي كه وب‌سايت ويكي‌ليكس از گزارش‌هاي ديپلماتيك آمريكا منتشر كرد، شماري از كشورهاي منطقه با ابراز نگراني از برنامه اتمي ايران، خواستار حمله نظامي آمريكا به ايران شده بودند. 
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 

New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: دو شنبه 3 مرداد 1390, 7:37 pm
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

Re: اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..............

پست توسط osad » یک شنبه 9 مرداد 1390, 1:09 pm

کی می گه ایران اگه نفت به بازار های جهانی تزریق نکنه دنیا فلج میشه

عربستان: ایران را حذف کنید . ما به جایش نفت تولید میکنیم.

[ 50 درصد از کل ذخایر گاز ایران در میدان های مشترک با همسایگان قرار دارد. مقررات بین المللی می گوید هر کدام از شرکای یک میدان مشترک ، می توانند تا هر میزان که توانستند برداشت نمایند و نیازی نیست منتظر طرف مقابل باشند. حتی ممکن است به خاطر سستی یکی از شرکا ، شریک دیگر ، همه مخزن را استخراج و تمام کند."پارس جنوبی" نام بزرگترین مخزن گاز دنیاست که بین ایران و قطر مشترک است. همین امروز ، ایران 210 میلیون مترمکعب از این میدان برداست می کند ولی قطر (که مساحتش حتی کمتر از این میدان گازی است) 360 میلیون متر مکعب! تازه ، قرار است قطری ها با بهره گیری از فناوری های چدید و شرکت های بزرگ بین المللی ، به زودی میزان برداشت خود را 452 میلیون متر مکعب برسانند.در حوزه های مشترک نفتی با امارات ، عراق ، عربستان و ... نیز حال روز بهتری نداریم . مثلاً با عراق ، 12 میدان مشترک نفتی داریم اما عراق جنگ زده ، بیش از دو برابر ایران ، از این حوزه های نفت برمی دارد ( 130 هزار بشکه ایران و 295 هزار بشکه در روز ، عراق).در میدان مشترک نفتی مان با قطر ، اوضاع مصیبت بار تر است: ما هر روز "صفر"بشکه برداشت می کنیم(!) و قطر روزانه 450 هزار بشکه (که معادل 20 درصد کل صادرات نفت ایران است.)در 4 میدان مشترک نفتی با سعودی ها نیز ما تنها 42 هزار بشکه برداشت می کنیم ولی آنها ، بیش از 10 برابر ما از میدان مشترکمان نفت استخراج می کنند.ما و امارات ، 7 میدان مشترک نفتی داریم؛ با این حال ، امارات ، 136 هزار بشکه در روز نفت برمی دارد و ما تنها 56 هزار تا! ( و چه جایزه ای نقدی تر از این برای کشوری که علیه ما داعیه ارضی دارد؟!)]

منبع: عصر ایران

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: یک شنبه 16 بهمن 1390, 10:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 290 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

Re: اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..............

پست توسط neely » پنج شنبه 15 تیر 1391, 11:16 am

نبايد دچار توهم شويم و نه خود را بزرگتر از انچه هستيم و نه دشمن را كوچكتر از آنجه هست پنداريم . واقع نگر و حقيقت بين باشيم حرف زدن و نظر دادن از روي احساسات يا غرور كاذب يا توهم يا متاثر از تبليغات و شعار هاي تند و داغ ناشي از تعصب و...... تبعات ناگوار و ناخوش آيند و نتيجه اي خلاف انتظار را ببار ميآورد. از قديم گفته اند دشمن نتوان حقير و بيچاره شمرد. اگر از تعصب و خشم و غرور و حقد و......خالي شويم
بهتر و روشنتر و شفاف تر ميتونيم واقعيتها را ببينبم و آنگاه داوري و پيش داوري و قضاوتي نزديكتر به درستي و قرين به صحت داشته باشيم. انشا ا....

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک شنبه 2 اسفند 1388, 10:53 am
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..............

پست توسط anybody » پنج شنبه 15 تیر 1391, 11:47 am

والا تا یادمه اسرادیل داره میگه حمله میکنیم و میزنیم و دیگه صبرمون تموم شد و ... ولی خوب هیچ خبری هم نشده...
الانم بعید نیست که چنین خبطی کنه.ولی خوب عواقبش انقدر بزرگ و فراگیر هست که بعیده ...
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1118
تاریخ عضویت: پنج شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار
تماس:

Re: اسراييل تا پاييز به ايران حمله مي كند اما ..............

پست توسط big-man » پنج شنبه 15 تیر 1391, 11:36 pm

j.ghahraman نوشته شده:غلط زیادی کردن :::P :::P :::P :???: :???: :???:
همینطوری بودجه ندارن وبا نفت عراق دارن کمبود بودجه رو جبران می کنند ::ns
وای به اینکه بخوان با ایران جنگ کنند
فرض کنید ایران یکماه نفت به بازار جهانی نده چی میشه ؟
تنگه هرمز بسته بشه یا نا امن بشه جایی که بیشترین حجم صادرات نفت از اونجاست :grin:
دریای عمان هم مثل خلیج تا ابد پارس نا امن میشه!!
ناو که نمی تونن بیارن توی خلیج تا ابدپارس چون عمق خلیج باید 75 متر یا بیشتر باشه که در نتیجه باید بیان وسط خلیج که با موشک یا قایق ها نابود می شن و آمریکا باید با ناوهاش خداحافظی کنه
فرض کنید برج عرب توی دبی با یک شهاب یا یک چیز کمتر با خاک یکسان بشه ؟؟!!
چه حالی میده مگه نه؟1! :::P :::P
کل امارات کویت عربستان اسرائیل.........
دیگه ادامه نمی دم چون سیاست های من خیلی تند وخشنه!!! :grin:
ذخایر ارزی و طلای کشور به اندازه ای زیاد شده که اگه نفت صادر نشه به اندازه چند سال به کشور فشاری نیاد
عزیزم داریم در مورد واقعیت و وضعیت کنونی کشورها حرف میزنیم نه بازیهای کامپیوتری
در مورد جمله ی آخر هم راست میگی اصلا هیییییییییییییییییییییییییییییییییییچ فشاری به کشور نمیاد و نیومده
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد جنگ افزار”