دلیل عجیب ممنوعیت فروش جرثقیل به ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 دی 1387, 12:05 am
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

دلیل عجیب ممنوعیت فروش جرثقیل به ایران

پست توسط @lirez@ »

در اثر فشارهاي يك لابي حامي اسراييل در آمريكا ، يك كمپاني ژاپني توليد جرثقيل اعلام كرد كه در پي دريافت گزارش هايي مبني بر استفاده از جرثقيل هاي اين شركت براي اعدام در ملأ عام محكومان در ايران ، روابط خود با اين كشور را قطع كرده و ديگر به ايران جرثقيل نخواهد فروخت.

به گزارش [External Link Removed for Guests] اعلاميه كمپاني ژاپني توليد جرثقيل " تادانو " چند روز پس از سرمقااله روزنامه لوس آنجلس تايمز منتشر شد كه طي آن اين روزنامه آمريكايي از اعدام محكومان در ايران با استفاده از اين جرثقيل هاي ساخت كمپاني ژاپني خبر داده بود.

مارك والاس رييس لابي اسراييلي "اتحاد در برابر ايران هسته اي " ( uani) در اين سرمقاله با ادعاي افزايش بي سابقه اعدام ها در ايران از اين كمپاني ژاپني خواسته بود تا فروش اين جرثقيل ها به ايران را به دليل استفاده از آنها در اعدام محكومان در ايران ، متوقف كند.
تصویر
گفتني است لابي اسراييلي اتحاد در برابر ايران هسته اي در ماه مه سال جاري نيز براي نخستين بار با صدور بيانيه اي عليه دو شركت ژاپني" تا دانو " و " فورو كاوا " كه فروشنده جرثقيل به ايران هستند ، از آنها خواسته بود تا معاملات خود با ايران را متوقف كنند.

اين لابي با انتشار تصاويري از اعدام هاي در ملا عام در ايران كه از جرثقيل هاي ساخت اين دو كمپاني ژاپني براي به دار كشيدن محكومان استفاده شده است ، از اين كمپاني ها خواسته بود تا روابط خود با ايران را متوقف كنند.

پيش از اين دو كمپاني آمريكايي سازنده جرثقيل " تركس " و " كتر پيلار " و كمپاني ژاپني " كوماتسو " بنا به دلايل مشابه اعلام كرده بودند كه روابط تجاري خود با ايران را قطع كرده اند.

شایان ذکر است کسانی که در ایران در ملأ عام اعدام شده اند ، عمدتاٌ قاچاقچیان مواد مخدر ، متجاوزین به نوامیس و سارقان مسلح و قاتلان بوده اند.
لابی اسرائیلی در حالی به تلاش های خود برای متوقف ساختن فروش جرثقیل به ایران به خاطر اعدام چند جنایتکار ادامه می دهد که حکومت تل آویو همچنان به جنایات ضد بشری خود ادامه می دهد و کسی هم مانع از تسلیح این رژیم نمی شود.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”