موشک پرقدرت مافوق صوت خلیج فارس برای سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تجهيزات و تسليحات دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 91
تاریخ عضویت: شنبه 15 مرداد 1390, 11:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 146 بار

موشک پرقدرت مافوق صوت خلیج فارس برای سپاه

پست توسط shobeir »

موشك بالستيك و هوشمند خليج فارس با سرعتي مافوق صوت مي‌تواند انواع ناوها و شناورهاي دشمن را مورد اصابت قرار دهد.

به گزارش فارس، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي صبح امروز در نشست خبري از توليد انبوه جديدترين موشك بالستيك و هوشمند سپاه ضد اهداف دريايي خبر داد و گفت: دشمن توانايي ردگيري و خنثي كردن اين موشك را نخواهد داشت.

در همين راستا سردار اميرعلي حاجي‌زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، ويژگي‌ها و مشخصات اين موشك را كه به نام "خليج فارس " نام گذاري شده است، ‌به شرح زير عنوان كرد:

موشك هوشمند و بالستيك "خليج فارس " يك موشك مافوق صوت و كشتي‌زن بوده و تفاوت آن با موشك‌هاي قبلي اين است كه ديگر موشك‌ها عمدتاً با سرعتي زير صوت و به صورت كروز عمل مي‌كردند اما "خليج فارس " با سرعتي مافوق صوت و به صورت بالستيك از سطح زمين شليك شده و به صورت عمودي از ارتفاع بالا مي‌تواند هرگونه ناو و يا شناور دشمن را مورد هدف قرار دهد.

شعاع برد عملياتي اين موشك 300 كيلومتر است كه در آينده نزديك نسل جديد آن با بردي بيشتر توليد خواهد شد.

موشك "خليج فارس " به صورت هدايت تركيبي عمل كرده به طوري كه جستجوگر آن در فاز نهايي بر روي هدف قفل مي كند و در اين حالت هرگونه شناور دشمن هيچ راه گريزي از اصابت اين موشك كه كلاهكي با حدود 650 كيلوگرم مواد منفجره دارد، نخواهد داشت.

سوخت موشك "خليج فارس " جامد است و اين موشك توسط مركز تحقيقاتي نيروي هوافضاي سپاه طراحي و توسط وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح توليد شده است.
ارسال پست

بازگشت به “تجهيزات و تسليحات دريايي”