خودروی زیبای رانا با قیمت ۱۱٫۵ میلیون به بازار می آید!+عکس

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 157 بار
سپاس‌های دریافتی: 904 بار

Re: خودروی زیبای رانا با قیمت ۱۱٫۵ میلیون به بازار می آید!+ع

پست توسط Top Speed »

چی تیبا طراحیش مال ایتالیاست؟
مگه میشه ایتالیا با اون هنرش که ماشینایی مثل آلفا رومئو و مازراتی میسازه بیاد همچین طراحی مزخرفی بکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تصویر
تصویر
تصویر
[FONT=Comic Sans MS]>>>>>::::::::::::::::::::Top Speed::::::::::::::::::::<<<<< 
[FONT=Comic Sans MS].................................................................. 
معرفی اتومبیل های سوپر اسپرت همراه با عکس اینجا...
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

طراحی اصلی تیبا که مال ده سال پیش است ( با طراحی کنونی تفاوت دارد ) با همکاری ایتالیا بوده است .

یکبار دیگر به دوستان متذکر می شوم که پلتفرم رانا ، همان پلتفرم 206 نیست و ایران خودرو برای تکرار نشدن کارشکنی پژو در نیوپیکان و همینطور صادارت این محصول ( که امکان مانع تراشی پژو وجود دارد ) در پلتفرم به ویژه قسمت عقب آن تغییر ایجاد کرده است .

ولی در کل رانا قدم خوبی توسط صنعت درجا زن خودروی ایران است که امیدوارم با تولید دنا و محصولات بعدی ( بنا بر اعلام ایران خودرو مبنی بر ورود محصولات جدید با برند ملی در آینده ) ادامه پیدا کنه .
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

پست توسط CentralWeb »

ولی انصافا این شرکت های خودروسازی ایران انگار چیز دیگه ای بلد نیستن! :-P
همش کارهای تلفیقی! میان مثلا چراغشو یکم تغییر میدن میگن اینم مدل فلان! :x

این رانا هم به ظاهر تلفیقی از 206 و پراید هست! :-(
به قول دوستمون 206 پف کرده است! :grin:

یه کم هنر به خرج نمی دن بشینن یه ماشین رو دقیق تر و نه تلفیقی طراحی کنن! :-?
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 407 بار

پست توسط hadi021 »

اگه 11.5 دادن حتما بخرین، ولی من اصلا چشم آب نمیخوره. اگه این ماشین 11.5 بیاد تو بازار یعنی کلی از خودروها شوت میشن بیرون.
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

hadi021 نوشته شده:اگه 11.5 دادن حتما بخرین، ولی من اصلا چشم آب نمیخوره. اگه این ماشین 11.5 بیاد تو بازار یعنی کلی از خودروها شوت میشن بیرون.

درسته
شاید در همون ابتدا و زمان ثبت نام قیمت 11.5 باشه ولی بعدش ..............
خود مدیرعامل ایران خودرو هم تائید کرده .

حالا بپردازیم به شوتهای احتمالیتصویر

تیبا اولین محصولی که جلوی رانا کم می یاره .
بعد نوبت ریو است که در صورت پایین تر بودن امکانات و همینطور چهره به نسبت رانا قدیمی ، دچار مشکل می شود .
در این بین هم 206SD هم با توجه به قیافه نچسبش ( به ویژه اون صندوقش ) و همینطور افت کیفیت خانواده 206 ، دربرابر رانا دچار مشکل شود ( به نظر من این همون چیزی بوده که باعث تاخیر تولید انبوه رانا شده ) ، شایدم ایران خودرو تصمیم بگیره جانب برند خودش را بگیره و برای فروش بهتر تولید 206 را کم کنه . در صورت عرصه نسخه هاچ بک رانا ، می توان شاهد یک رقابت درون خانوداگی در ایران خودرو باشیم ( همون چیزی که الان برای تیبا و ریو می افته )

خودرو های 405 ، پارس و سمند هم ار ورود رانا تاثیر می پذیرند که در این بین سهم 405 بیشتر از بقیه است و بی دلیل نیست که ایران خودرو در نمایش دنا اعلام کرد که یک از خودرو ها که دنا جاش را باید بگیرد 405 است .
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 407 بار

پست توسط hadi021 »

من تو پست فبل گفتم:
اگه 11.5 دادن حتما بخرین، ولی من اصلا چشم آب نمیخوره. اگه این ماشین 11.5 بیاد تو بازار یعنی کلی از خودروها شوت میشن بیرون.

منظورم خودروی دناست. همونی که یورو 4 داره. من نمیدونم این رانا همون دناست یا نه، ولی فکر کنم عکسای دنارو اینجا گذاشته بودن.
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

hadi021 نوشته شده:من تو پست فبل گفتم:

منظورم خودروی دناست. همونی که یورو 4 داره. من نمیدونم این رانا همون دناست یا نه، ولی فکر کنم عکسای دنارو اینجا گذاشته بودن.

دنا جداست ، رانا هم جداست .

رانا در کلاس B و دنا در Cو D قرار می گیرد .

قیمت اعلامی رانا 11.5 و قیمت اعلامی دنا 18 میلیون ( و به عبارتی دیگر 20 میلیون است ) است.

رانا قرار است در بازه قیمتی 10 تا 15 میلیون با تیبا ، ریو ، خانواده 206 رقابت کند و احتمالا روی وضعیت 405 ، پارس و سمند تاثیراتی بگذارد .
دنا با قیمتی بین 18 تا 25 یا به بالا قرار است جای پارس ، 405 و سمند ( بزرگترین اشتباه ایران خودرو که بدین شکل اولین هویت ملی را بجای ادامه با نسل بعدی با همان اسم ، دارد حذف می کند) بگیرد و با خودروهای همچون مگان ، آوانته ، کیا ، لیفان و حتی مزدا 3 رقابت کند .
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

Sami 1993 نوشته شده:
hadi021 نوشته شده:من تو پست فبل گفتم:

دنا جداست ، رانا هم جداست .

رانا در کلاس B و دنا در Cو D قرار می گیرد .

قیمت اعلامی رانا 11.5 و قیمت اعلامی دنا 18 میلیون ( و به عبارتی دیگر 20 میلیون است ) است.

رانا قرار است در بازه قیمتی 10 تا 15 میلیون با تیبا ، ریو ، خانواده 206 رقابت کند و احتمالا روی وضعیت 405 ، پارس و سمند تاثیراتی بگذارد .

دنا با قیمتی بین 18 تا 25 یا به بالا قرار است جای پارس ، 405 و سمند ( بزرگترین اشتباه ایران خودرو که بدین شکل اولین هویت ملی را بجای ادامه با نسل بعدی با همان اسم ، دارد حذف می کند) بگیرد و با خودروهای همچون مگان ، آوانته ، کیا ، لیفان و حتی مزدا 3 رقابت کند .

اصلاحیه تصویر

رانا در کلاس BوC قرار می گیرد ، این بدین معنی است که ایعاد این خودرو طوری است که بر اساس تقسیم بندی هم در کلاس B و هم در کلاس C قرار می گیرد .
برای روشنتر شدن موضوع پراید با توجه به به ابعاد در کلاس B و پژو 405 در کلاس C قرار می گیرد و رانا با توجه به ابعاد بین این دو است .
New Member

پست توسط ypadssite »

اگر شما رقابت را بین رانا و تیبا می دونید پس سایپا بدبخته چون پرایدش با سمند برابره ولی کدوم خودروش با دنا رقابت داره؟
در ضمن خودرو های سایپا در استحکام و زیبایی حریفی برای ایران خودرو نیستند.
تیبا هم قشنگه و ما باید خودرو های داخلی را بخریم تا سوزوکی و تویوتا و تاتا و ...
پرایدم به درد نمی خوره! تصویر
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

پست توسط SHAHRAM »

مجله ماشین» - مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از عرضه خودرو رانا در سطح قيمتي حدود 15 ميليون تومان خبر داد.
به گزارش وب سایت «مجله ماشین»، نجم‌الدين در مراسم افتتاح خطوط توليد انبوه دومين خودرو ملي ايران خودرو (رانا) اظهار كرد: اين خودرو ارزان‌ترين محصول توليدي ايران خودرو در كلاس c است كه در سطح قيمتي حدود 15 ميليون تومان عرضه خواهد شد.
وي با بيان اين‌كه كيسه هواي راننده و سرنشين، ترمز abs، سيستم ضد سرقت و قفل مركزي از جمله امكانات وتجهيزات اين خودروست، خاطرنشان كرد: طبق برنامه‌ريزي انجام شده تاكنون در توليد 90 درصد اين خودرو به خودكفايي رسيده‌ايم كه اين مقدار تا پايان شهريور ماه امسال به 100 درصد افزايش خواهد يافت.
مدير عامل ايران خودرو ادامه داد: طبق برنامه پيش بيني شده در سال جاري 25 هزار دستگاه، سال آينده 50 هزار دستگاه و دو سال ديگر 150 هزار دستگاه و در سال‌هاي 1394 تا 1396 سالانه 200 هزار دستگاه از اين خودرو توليد خواهد شد.
نجم‌الدين افزود: در زمينه توليد رانا در سايت‌هاي داخل ايران خودرو و سايت‌هاي بلاروس، آذربايجان، مصر، سوريه، سنگال و ونزوئلا برنامه ريزي شده است؛ ضمن اين كه صادرات اين محصول به منطقه غرب آسيا، خاورميانه، روسيه، حوزه كشورهاي مشترك المنافع، غرب آفريقا، آمريكاي جنوبي، شمال آفريقا و حوزه خليج فارس صورت خواهد گرفت.
وي با بيان اين‌كه در انتهاي سال جاري نيز خط توليد انبوه خودرو دنا به عنوان محصول تكامل يافته ايراني از نوع سمند و در كلاس d افتتاح خواهد شد، تصريح كرد:‌ طراحي اين خودرو داخلي بوده و پس از رانا به عنوان دومين دستاورد ايران خودرو در سال توليد ملي ارائه خواهد شد.
مديرعامل ايران خودرو افزود: همچنين دو پلت فرم جديد در كلاس‌هاي b و d در دست طراحي است كه از هر كدام پنج تا شش محصول در هفت سال آينده به توليد خواهد رسيد. البته اين اقدام نياز به سرمايه‌گذاري حدود هزار ميليارد توماني دارد كه اميدواريم با تصميم‌هاي كارگروه حمايت ازتوليد ملي و شوراي پول و اعتبار منابع مالي لازم تامين شود تا بتوانيم اين محصولات را ظرف پنج سال آينده عرضه كنيم.
به گفته وي، در ايران تاكنون هفت ميليون خودرو توليد شده كه حدود 60 درصد آن معادل چهار ميليون و 300 هزار دستگاه در طول دولت‌هاي نهم و دهم به توليد رسيده است.
---------------------------

همون طور که حدس می زدیم 15 میلیون قیمت پایه تعیین شده که برای این خودرو واقعا بالاست. :-P
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 375 بار
سپاس‌های دریافتی: 550 بار

پست توسط panda64 »

همچنان مسئله عدم هماهنگی طراحی هاچ بک درهای عقب با فرم سدان خودرو در این خودرو موجود است که ضعف اصلی طراحی از بقل این خودرو و 206 صندوق دار است!!!!
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”