عدم شناخت دشمن تبعات منفی در نحوه برخورد با او خواهد داشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 228
تاریخ عضویت: جمعه 3 آبان 1387, 10:19 am
سپاس‌های ارسالی: 230 بار
سپاس‌های دریافتی: 542 بار

عدم شناخت دشمن تبعات منفی در نحوه برخورد با او خواهد داشت

پست توسط reza_glb »

سرلشکر فیروآبادی در پیام به همایش دشمن شناسی:
عدم شناخت دشمن تبعات منفی در نحوه برخورد با او خواهد داشت
خبرگزاریفارس: با پیام سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلحهمایش بزرگ دشمن شناسی در حوزه 121 ناحیه قدس سپاه محمد رسول‌الله (ص)تهران بزرگ برگزار شد.
تصویر


بهگزارش خبرگزاری فارس، در این همایش که با حضور بسیجیان و مسئولین سیاسیحوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت ناحیه بسیج قدس و در سالن اجتماعات امام علی(ع) برگزار گردید سردار حسین همدانی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) باموضوع لزوم هوشیاری بسیجیان در مقابل توطئه‌های دشمنان سخنرانی کرده و درادامه پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی سرلشکر بسیجی دکترسیدحسن فیروزآبادی قرائت شد که متن این پیام به شرح زیر است:

ماه صیام و حضور آحاد مسلمانان و مومنان رادر این ضیافت الهی به شما برادران و خواهران گرامی عرض تبریک و تهنیت دارم.
پیروزیانقلاب اسلامی ایران معادلات سیاسی جهان را بر هم زد و با ارائه نوعیحکومت دینی،‌دین را در تمام عرصه‌ها مطرح نمود. ظهور این حکومت دینی کهبیانگر جامعیت دین اسلام است بیگانگان و رژیم سلطه را به فکر مقابله بااین پدیده نو انداخت.

حفظ هویت فرهنگی و دینی نشانه‌ای از شخصیت واستقلال ملت‌ها و تضعیف آن نشانه وابستگی ملت‌هاست. همین اعتقاد، نظامجمهوری اسلامی را برپا کرد و آن را در برابر تهاجمات گوناگون دشمن، مقاومتو پایدار نمود. اگر دشمن بتواند این اعتقاد را از ذهن مردم بزدایدمقاومت‌ها، و ایثارها و فداکاریها هم به دنبال آن از بین خواهد رفت و کشوردوباره در سلطه اجانب قرار خواهد گرفت.

اکنون 32 سال از پیروزیانقلاب و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می گذرد و ملت انقلابی ورشید ایران همچنان در معرض خصومت و دشمنی نظام سلطه قرار داشته و هر روزشاهد پرده‌ای جدید از توطئه‌های قدرت‌های شیطانی- بویژه آمریکا میباشد، دراین شرایط برگزاری همایشی با عنوان "دشمن شناسی" امری شایسته و در خوراهمیت به شمار میرود.

معمار کبیر و بنیانگذار فقید جمهوری اسلامیحضرت امام (ره) و خلف صالح ایشان ولی فقیه دوران مقام معظم رهبری حضرت آیتالله العظمی امام خامنه‌ای عزیز، همواره بیداری، بصیرت، دشمن شناسی و غافلنشدن از نقشه‌ها و طرح‌های دشمن تجهیز آمادگی برای مقابله با حیله و ترفندآن را ضرورت مستمر و اجتناب‌ناپذیر انقلاب و امت حزب‌الله برشمرده‌اند وبه طور دائمی بر لزوم هوشمندی و هوشیاری در برابر دشمنان قسم خورده ملتایران که نظام سلطه ابر سرمایه‌داری، شبکه صهیونیسم جهانی و آمریکایجنایتکار نماد کامل آن هستند، امر به تکلیف نموده‌اند.

ملت مسلمانایران در طول تاریخ انقلاب به تاسی از آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص) و اهلبیت عصمت و طهارت (ع) همواره پرچم مقاومت و پایداری را برافراشته نگاهداشته و تحت هدایت مرجعیت و روحانیت وتبعیت از ولی فقیه با خلقشکوهمندترین حماسه‌ها، جایگاه خود را به عنوان ملتی بزرگ،بیدار و برگزیدهثبیت و تحکیم بخشیده است.

بی شک پی بردن به لایه‌های پنهان اهدافدشمنان و یافتن راه‌های مقابله و ضربه زدن به او نیازمند شناخت وآمادگیهای معنوی، فکری، سیاسی و تقویت وحدت، یکپارچگی و اراده ملی در اینآوردگاه است و در این رهگذر آنچه بیش از هر موضوعی تعیین کننده است همانجرات و جسارت انقلابی، نهراسیدن از سختیها و خطرات ایمان و امید به آیندهپرفروغ و افتخار آمیز است.

برای تصمیم گیری و نحوه عمل در برابردشمن باید او را شناخت،‌به اهداف و روش‌هایش پی برد همچنان که بایدنقاطضعف و قوت او را مورد مطالعه قرار داد. اگر شناسایی دشمن به درستی انجامنگیرد آثار منفی آن در مراحل تصمیم‌گیری و برخورد خود را نشان میدهد.

مقاممعظم رهبری در همین زمینه می فرمایند: ملت ایران به همان نسبت که دشمن،روش‌های خود را در توطئه علیه ایران اسلامی پیچید‌ه‌تر می کند باید برهوشیاری و آگاهی خود بیفزاید و با آمادگی معنوی، فکری، سیاسی و حفظ وحدت واتصال و ارتباط با یکدیگر چهره دشمن را در هر لباسی که هست، شناسایی کند.

بیشک دشمن شناسی از محوریترین مباحث در موضوع جنگ نرم دفع تهدیدها و دفاع ازیک ملت به شمار می آید چه بسیار ملت‌ها و نهضت‌هایی که در طول تاریخ دراثر غفلت از دشمنان و فقدان آگاهی و بصیرت لازم سیاسی واجتماعی در شناختتوطئه‌های بیگانگان و اتخاذ مواضع به موقع و صحیح توسط نخبگان و خواص آنجامعه به سرنوشتی هلاکت‌بار گرفتار گردیده‌اند.

امیرمومنان علی (ع)در کلام خود در این باره می فرمایند: من نام عن النبته العکابد (کسی که دربرابر دشمن به خواب رود و از او غافل بماند حیله‌های (غافلگیرانه دشمن) اورا از خواب بیدار میکند).

در همین رابطه بینانگذار نظام جمهوریاسلامی حضرت امام خمینی (ره) می فرمایند:نباید غافل باشیم ما باید بیداریباشیم و توطئه‌های آنها را از قبل از اینکه با هم جمع بشوند، خنثی کنیم.

بعداز پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از نهادهای خودجوش انقلابی، فعالیت‌هایخود را شروع کرده و با الهام از رهنمودهای رهبری نظام به کار خود ادامهدادند. از جمله اهداف دشمن در جهت براندازی نظام اسلامی، تضعیف و تخریباین ارکان نظام میباشد که نقش مهمی در تداوم پیروزی انقلاب ایفا کرده‌اند.

ازمهمترین اهداف دشمن در این زمینه تضعیف اصل ولایت فقیه بوده است، اصلولایت مطلقه فقیه به عنوان مهمترین رکن نظام جمهوری اسلامی ایران به شمارمیرود اصلی که نظام اسلامی را یک نظام دینی قرار داده و سبب امتیاز آن ازنظام‌های موجود دنیا شده است. شناخت رفتار دشمن در برخورد با این عنصراساسی قدرت نرم نظام اسلامی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

تاریخگواه خوبی بر این ادعا است که استکبار جهانی و وابستگانش نسبت بهانقلاب‌ها و نهضت‌هایی که مبتنی بر مکتب بوده‌اند سختی دشمنی کرده حیات‌این انقلاب‌ها را در مقابل منافع نامشروع خود دانست.

لذا مساوی بازوال و نابودی خود میدانند. آنچه که بدخواهان و دشمنان ملت آن هستند، سلبانگیزه و ایمان ناشی از اسلام عزیز و ارزش‌های انقلاب اسلامی مردم است کهبایستی مورد مراقبت قرار گیرد.

از شیوه‌های دیگر دشمن در جهت رسیدنبه مقاصد و نیات پلید خویش، ترویج و اشاعه بیبند و باری فساد میباشد.جریان تاریخی فروپاشی تمدن اسلامی در گذشته سند گویایی است که پرده ازتحرکات پنهانی دشمن برمیدارد.

بی شک "دشمن‌شناسی" همواره ازمهمترین و محوریترین دغدغه‌های ملت ما در حوزه دفاع از انقلاب اسلامی ودفع تهدیدات از میهن اسلامی باید باشد و این مقوله در شرایط حساس کنونیباید در سطح ملی به مسئله روز تبدیل شود تا مبادا در غبار فتنه‌ها، دچارغفلت وبیبصیرتی شویم و خواص و نخبگان جامعه نیز خلاف انتظار، سکوت وحاشیه‌نشینی پیشه کند.
از خدای سبحان برای برگزارکنندگان این همایش و نشست ارزشمند آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.
انتهای پیام/
وطـــن یعنــی اذان عشـــق گفتــن ***
وطــن یعنــی غبـار از عشـق رفتــن[COLOR=#000000] *** 
وطــن یعنــی[COLOR=#d8d8d8] هـدف یعنی شهامت *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طـــن یعنــی شرف یعنی شهـادت   *** 
و[COLOR=#d8d8d8]طــن یعنــی گذشتــه،حـال، فـردا   *** 
ت[COLOR=#d8d8d8]مـــــام سهـــم یـــک ملــت ز دنیــا  ***
وطــن یعنــی چـه آبـاد و چه ویـران ***
وطـــن یعنـی همین جا یعنی ایـران ***
***
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”