تمجيد دوباره از استاد شجریان در تلویزیون

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

تمجيد دوباره از استاد شجریان در تلویزیون

پست توسط Present »

فرزاد جمشيدي مجري برنامه‌هاي سحر شبکه يک سيما، بار ديگر در گفت و گويي به تمجيد از ربناي شجريان پرداخت و اظهار داشت: مردم با ربناي شجريان به ياد رمضان مي‌افتند و اين را نبايد از مردم گرفت، استاد شجريان بچه اين مملکت است و هيچ کجا هم نمي‌رود و از قول جمشيدي بنويسيد هرکسي از چشمه رمضان يک جرعه آب خورده است آنقدر به اين برکت حرمت مي‌گذارد که جاي ديگر نخواهد رفت.

لازم به ذکر است وي چندي پيش نيز خواستار پخش ربناي شجريان از سيما شده بود.

منبع: پارس توریسم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: کهکشان راه شیری پلاک 12
سپاس‌های ارسالی: 650 بار
سپاس‌های دریافتی: 1785 بار
تماس:

Re: تمجيد دوباره از استاد شجریان در تلویزیون

پست توسط kalafe2006 »

اگر مملکت .... داره و همه هم انتقاد پذیرند و فقط ادعا نمی کنند اصلا نباید پخش ربنا در ماه مبارک رمضان قطع می شد که حالا کار به اینجا بکشه و سال های بعد بدتر هم بشه . پخش نکردن که نکردن ما که خودمون برای خودمون پخش کردیم
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

پست توسط typhoon »

سلام
جناب Present بابا این چیه گذاشتی؟الان دوباره بحث شروع میشه و آخرش هم قفل و یا حذف.حالا ربنای ایشان باشه و یا نه.بنا به دلایلی ایشون نخواستند صداشون از صدا و سیما پخش بشه و دو سال هم هست که نمی شه.هر کس دوست داره،بره سی دی های ایشون رو بخره یا از اینترنت دانلود کنه.این بحث ها رو تمام کنید.
Old soldiers never die.They just fade away
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

آقای جمشیدی در نامه ای به مشرق ، این گفته را تکذیب کرده اند و از رسانه ها به علت انتشار این گونه شایعه ها انتقاد کرده اند .
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1604 بار
سپاس‌های دریافتی: 2353 بار
تماس:

پست توسط Ph.Sepehr »

سلام :razz:
نقل قول:
((سلام
جناب Present بابا این چیه گذاشتی؟الان دوباره بحث شروع میشه و آخرش هم قفل و یا حذف.حالا ربنای ایشان باشه و یا نه.بنا به دلایلی ایشون نخواستند صداشون از صدا و سیما پخش بشه و دو سال هم هست که نمی شه.هر کس دوست داره،بره سی دی های ایشون رو بخره یا از اینترنت دانلود کنه.این بحث ها رو تمام کنید.))
جناب تايفون،استاد شجريان به صدا و سيما گفته اند هيچ كدوم از آتار منو ((به غير از ربنا)) حق نداريد پخش كنيد.نگفتن هيچكدوم رو.بحث نه سياسيه و نه من مي خوام سياسيش كنم.حالا درسته،ربنا ربناست.آيه قرآن خداونده اما ربناي استاد شجريان كجا كه آدم رو واقعا مي بره تو حال و هواي رمضان و ربنايي كه امسال از صدا و سيما پخش ميشه كجا.
ببينيم نظر ديگر دوستان چيه.
در پناه حق تصویر
[External Link Removed for Guests]

وقتی انسان نمی تواند کلمات مناسب برای بیان احوالش بیابد چه شکنجه ای را تحمل می کند
shapooor
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط typhoon »

برادر من شتر سواری دولا دولا که نمی شه.یعنی چی که این رو پخش کنید و اون رو نه!!!!خونه خالست؟حالا چه با ربنا و چه بی ربنا اونی که روزه می گیره که خوب می گیره اون هم که نمی گیره ، نه!!!
فعلا مشکلات بسیار بزرگتری در کشور داریم تا کشیدن ناز این خواننده و آن خواننده.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

خب شما برو مشکلات رو حل کن ! این یکی رو نظر هم ندی مشکلات کشور حل میشه !!! دلیل گفته ایشون چیز دیگری هست ! نمی دونم مگه صداو سیما ما ارزش داره که صدای ایشون رو پخش کنن ؟ بهترین کار بایکوت کامل صداوسیماست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط typhoon »

امان از فراموشی که ایشون بهش دچار شده و یادش رفته چطوری و از طریق همین صدا و سیما مردم با ایشون آشنا شدند و در دهه اول انقلاب که خبری از نوار و سی دی نبود توی همین رادیو و تلویزیون بی ارزش!!! هر روز صدای ایشون پخش می شد.اگر هم کسی تحریم کرده،خوب باشه.باز هم آزاده،امیدوارم اگر به جرگه لوس آنجلسی ها پیوست هم همچنان محبوب باشند.
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 243 بار
سپاس‌های دریافتی: 289 بار

پست توسط mymail »

این آقای استادم اگه یه نگاهی به اطرافش مینداخت و میدید کیا بودن که اسمشو تو این مملکت سر زبونا انداختن و کیا بودن که عشقشون صدای اوشون بود، سنگ کسایی رو به سینه نمیزد که 24 ساعت تو گوششون هدفون رپ و متال و هزار کوفت زهر مار دیگه س!
Major I
Major I
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

پست توسط FARSHAD.ADL »

آقا چه فرقی داره بذاره یا نزاره.استاد شجریان جایگاهی که باید بین مردم داشته باشه رو داره.
الانم که همه ملت ماهواره دارن و ربنای استاد رو اونجا گوش میدن.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: جهان اول - کره زمین - نبش خلیج فارس - کشور ایران
سپاس‌های ارسالی: 533 بار
سپاس‌های دریافتی: 601 بار

پست توسط gurkha »

typhoon نوشته شده:امان از فراموشی که ایشون بهش دچار شده و یادش رفته چطوری و از طریق همین صدا و سیما مردم با ایشون آشنا شدند و در دهه اول انقلاب که خبری از نوار و سی دی نبود توی همین رادیو و تلویزیون بی ارزش!!! هر روز صدای ایشون پخش می شد.اگر هم کسی تحریم کرده،خوب باشه.باز هم آزاده،امیدوارم اگر به جرگه لوس آنجلسی ها پیوست هم همچنان محبوب باشند.

سلام دوستان تصویر
فقط بگم تو هیچ جای دنیا با سرشناسترین هنرمندای مرده شون اینکارو نمی کنن که اینجا با زنده هاش میکنن .تصویر
خاک تو سر شجریان که واسه امثال ما میخونه ....
ای دل چو زمانه می کند غمناکت / ناگه برود ز تن روان پاکت

بر سبزه نشین و خوش بزی روزی چند / زان پیش که سبزه بر دمد از خاکت

((( خیام )))
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 308 بار
سپاس‌های دریافتی: 121 بار

پست توسط Persian_ranger »

مجتبی عزیز:
امان از فراموشی ما که به همین راحتی داریم به مفاخر این سرزمین و افرادی همچون شجریان به این راحتی بی احترامی میکنیم صرف اینکه ایشون با من از نظر سیاسی اختلاف نظر دارند.
یعنی سیاست اینقدر برامون مهم شده که حتی به خاطر نظر مخالف یک همچین فردی سعی کنیم به هر نحوی ایشون خوار و خفیف کنیم. بزرگترین مشکل ما ایرانی ها نداشتن جنبه و اخلاق سیاسی. وقتی رئیس روسای این مملکت اینجور در رسانه های عمومی همدیگر بی هیچ ابایی به تیغ انتقاد میکشن دیگه وای به حال ما.
 در مورد کسایی که استاد نمیشناسن لطف کن یه سرچ ساده تو گوگل انجام بدن و زندیگنامه ایشون بخونن تا حدااقل بدونن در مورد کی دارن حرف میزنن 

محمد رضا شجریان در اول مهر 1319 شمسی برابر با 21 سپتامبر 1940 در شهر مقدس مشهد در خاندانی که هنر از هر دو سو موروثی بود،(خاندان پدر صوت دلنشین و خاندان مادری خوشنویسی و موسیقی) دیده به جهان گشود.
از وقتی 6 ساله بودم تا هنگامی که 19 سالم شد پدرم مرتبا مرا به جلسات تلاوت قرآن می برد وقتی به سن تکلیف رسیدم پدرم مرا صبح بیدار میکرد و میگفت با صدای بلند قرآن بخوانم در این تلاشها پدرم علت اصلی موفقیت من بود.
پدرم عاشق مذهب بود او به شاگردانش به خوبی قران درس می داد و معلم ماهری بود و تا سن 82 سالگی به تدریس ادامه داد.
از وقتی 6 ساله بودم تا هنگامی که 19 سالم شد پدرم مرتبا مرا به جلسات تلاوت قرآن می برد وقتی به سن تکلیف رسیدم پدرم مرا صبح بیدار میکرد و میگفت با صدای بلند قرآن بخوانم در این تلاشها پدرم علت اصلی موفقیت من بود.
پدرم عاشق مذهب بود او به شاگردانش به خوبی قران درس می داد و معلم ماهری بود و تا سن 82 سالگی به تدریس ادامه داد.  
  سال 1326 استاد شجریان وارد مدرسه 15 بهمن شد و در همان زمان شروع به تلاوت قران نزد پدر کرد به طوری که از 10 سالگی در مراسم و اجتماعات سیاسی آن زمان قران تلاوت می کرد.
اولین زمزمه های آوازی ایشان در دوره دبیرستان به کمک دائی شان و آقای جوان(معلم دانشسرا)آغاز  
  در سال 1345 به تهران مهاجرت کرد و پس از ورود ایشان به تهران براساس دعوت قبلی به نزد داوود پیرنیا مدیر برنامه گلها به اداره رادیو مهاجرت کرد و مرحوم پیرنیا پس از تست ایشان شیفته صدای وی شد به این ترتیب اولین برنامه استاد شب جمعه 15 آذر ماه با عنوان برگ سبز شماره 216 با همراهی استاد ورزنده از رادیو پخش شد و این همکاری تا استعفای استاد در سال 1355 ادامه داشت و 300 برنامه ضبط شد.  
 "در سال 1356 در اعتراض به موسیقی رادیو را ترک کردم و گفتم نمی خواهم صدایم از رادیو پخش شود.
از آن سال به بعد موسیقی و صدای من مردمی تر شد چون در آن زمان مردم از رژیم دل خوشی نداشتند در نتیجه از رادیو و تلویزیون هم ناراضی بودند."

در تمام مدت همکاری استاد با رادیو و تلویزیون وی با نام مستعار سیاوش بیدکانی شناخته شده بود و این به علت مخالفت پدرش با موسیقی و آواز خواندن استاد بود به گفته خود استاد پدرش به شدت مذهبی بود و اصلا دوست نداشت که پسرش آواز کاز کند.
اولین زمزمه ها و آواز من با همراهی دایی ام که فقط دو سال از من بزرگتر بود و تار میزد آغاز شد.
بعد در مشهد به پیرمردی برخوردم به نام آقای جوان که در واقع معلم موسیقی دانشسرا بود.
من در دانشسرای مشهد درس می خواندم و ایشان خیلی به من علاقه داشت تار خیلی خوب می زد و شاگرد علی اکبر خوان شهنازی بود ویولن هم می زد.
با ایشان هم کار می کردم و آواز می خواندم.  

در طی 40 سال فعالییت هنری استاد ایشان در بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی و آمریکایی کنسرت داده اند.
ایشان در دانشگاههای بروکلی، کلمبیا ،هاروارد ، فیلیپین، شیکاگو شش کنفرانس در مورد موسیقی ایرانی برگذار کرده اند.
در 20 سپتامبر 1995 در یونسکو توسط فدریکو مایور دبیر کل یونسکو مدال پیکاسو که به شکل چشم پیکاسو بود(چون دنیا را به شکل متفاوتی می نگریست) به ایشان اهدا شد.
همچنین در روز 8 فوریه 2001 در ورزشگاه استیل لوس آنجلس جایزه گرمی برای کاست (بی تو به سر نمی شود) به استاد تعلق گرفت.  

عزیز. ایشان بزرگتر از این حرفها هستن که قرار باشه در صدا و سیمای بعد از انقلاب شناخته و معروف بشن. این قضیه پخش نشدن صدای ایشون از صدا و سیما بر میگرده به 2 سال پیش که اوایل اعتراضات و شلوغی ها یکی از آواز های ایشون بصورت هدف دار از صدا و سیما پخش میشد که ایشون به این کار اعتراض کردن. در ضمن خوندن نماز و گرفتن روزه ربطی به ربنای ایشون نداره. ولی برای خیلی از ما یک حس خاطره انگیز و نوستالژیک داره. ضبط ربنای ایشون هم بر میگرده به همون اوایل انقلاب که از طرف رادیو چند نفر فرستادن پیش ایشون برای تست صدا و خوندن ربنا. ایشون بعنوان نمونه براشون ربنا رو میخونه که همون ضبط میکنن و بعد ها پخش میکنن در حالی که حتی ایشون روحشون هم خبر نداشت. 
  کنیم حتی اگه به اخلاق سیاسی درباره خودمون پایبند نیستیم حداقل احترام مفاخر و هنرمندان بزرگی مثل ایشون داشته باشیم. هر چند واسه ما بی ارزش  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”