تاپیک جامع رزمايش "فدائيان حريم ولايت 3"

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Novice Poster
Novice Poster
محل اقامت: بلند آسمان جایگاه من است
سپاس‌های ارسالی: 293 بار
سپاس‌های دریافتی: 151 بار

Re: تاپیک جامع رزمايش "فدائيان حريم ولايت 3"

پست توسط SORENA77 »

به نظر داره اتفاقات خوبی می افته دوستان :-(
من او بدم من او شدم

با او بدم بی او شدم

در عشق او چون او شدم

زین رو چنین بیسو شدم
l
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 297 بار
سپاس‌های دریافتی: 250 بار

پست توسط j.ghahraman »

DJ Dani نوشته شده:C-130 Hercules...

میدونم c130
منظورم این بود دود این هواپیما هم طبیعیه؟
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

پست توسط nima-rad »

واقعاً جاي گربه هاي ايراني خاليه......................... :sad: :sad: :sad: :sad:
 [External Link Removed for Guests] 
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

پست توسط nima-rad »

دومین شب متوالی عملیات شبانه هواپیماهای جنگنده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه عمومی رزمایش فدائیان حریم ولایت 3 با پرتاب تمرینی انواع بمب‌ها و مهمات مشقی در مناطق هدف از پیش تعیین شده با حجم گسترده‌تری از بمباران هوایی ادامه یافت.

تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

تصویر تصویر تصویر تصویر 
 [External Link Removed for Guests] 
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

پست توسط ramin-am »

بچه ها امروز فانتومها باز رفتن دنبالشونم فالکرومها رفتن
فکر میکنم تامکتها از همون اصفهان دارن شرکت میکنن تا همون پشتباینی درو بردشون رو تمرین کرده باشن و شاید هم ضرب شستی هستش که دارن سالم بودن رادار رو نشون میدن :shock:
من سعی میکنم خوش بین باشم
به رویاهایت بی اندیش ..........
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

پست توسط hani1459 »

امیر چیت فروش در جمع خبرنگاران:
جديدترين سامانه فرماندهي و كنترل نهاجا عملياتي شد
سخنگوی رزمایش فدائیان حریم ولایت 3 گفت: در مراحل تمرینی رزمایش از سامانه جدید کنترل و فرماندهی استفاده شده است.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، امیر حسین چیت فروش سخنگوی رزمایش فدائیان حریم ولایت 3 امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سومین و آخرین روز مرحله تمرینی رزمایش نیروی هوایی از نخستین ساعات بامداد امروز با شرکت 7 گروه پروازی از هواپیماهای جنگنده اف 4، اف 7، میگ 29، صاعقه، سوخو 24 و هواپیمای ترابری سی 130 در منطقه عمومی رزمایش در شمالغرب کشور آغاز شده است.

وی افزود: در این مرحله از رزمایش که با آخرین فناوریهای جنگ الکترونیک، ضد جنگ الکترونیک و ادامه سکوت رادیویی توسط گروه‌های پروازی همراه بود، دقت خلبانان در رهاسازی و پرتاب انواع بمب‌های لیزری، حرارتی، راداری و تلویزیونی و شلیک موشکها و راکت‌ها به اهداف ثابت و سیار مورد نظر در منطقه رزمایش مورد بررسی و ارزیابی قرار گفت.

سخنگوی رزمایش فدائیان حریم ولایت 3 در ادامه تصریح کرد:‌ کلیه تاکتیکها و تکنیکهای به کار گرفته شده در مراحل تمرینی رزمایش از جمله سامانه جدید کنترل فرماندهی، نحوه بارریزی هواپیمای 130، عملیات رزم شبانه، عملکرد سامانه‌های ناوبری و لایه‌های امن ارتباطی و عملکرد گروه‌های پروازی به ویژه خلبانانی که برای اولین بار در رزمایش شرکت کرده‌اند توسط هیئت داوران رزمایش و ناظران اعزامی ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد ارتش و ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش مورد ارزیابی و جمع‌بندی قرار گرفته است.

چیت‌فروش در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: زمایش فدائیان حریم ولایت 3 از فردا سه شنبه به مدت 3 روز وارد مرحله اصلی و عملیاتی شده و بمباران اهداف موردنظر در منطقه عمومی رزمایش با عملیات جنگی صورت خواهد گرفت.

سخنگوی رزمایش فدائیان حریم ولایت 3 در پایان از حضور امیر حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در مرحله سوم رزمایش خبر داد و گفت: این مرحله از رزمایش با فرماندهی مستقیم امیر شاه صفی برگزار خواهد شد.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

ramin-am نوشته شده:بچه ها امروز فانتومها باز رفتن دنبالشونم فالکرومها رفتن
فکر میکنم تامکتها از همون اصفهان دارن شرکت میکنن تا همون پشتباینی درو بردشون رو تمرین کرده باشن و شاید هم ضرب شستی هستش که دارن سالم بودن رادار رو نشون میدن :shock:
من سعی میکنم خوش بین باشم

من تعجب می کنم که چطور دوستان متوجه نشدند که ماهیت رزمایش بیشتر گانری هست و فکر می کنم که برای یک رزمایش کامل مناطق جنوب که بحث دریا و... هم هست مناسب تر باشه
تامکتها هم از نظر راداری وضعیت متوسطی دارند و نیازی به خوشبینی یا بدبینی ندارد
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 785 بار
سپاس‌های دریافتی: 91 بار

پست توسط noktehdaan »

برای من یه سوال پیش اومده:
وقتی دشمن با ماهواره هاش میتونه به راحتی پرواز هواپیما های ما رو بگیره، اصلا میشه امیدی برای مثلا سکوت رادیویی و پرواز شبانه داشت؟! :-x ::ss
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

پست توسط victory67 »

noktehdaan نوشته شده:برای من یه سوال پیش اومده:
وقتی دشمن با ماهواره هاش میتونه به راحتی پرواز هواپیما های ما رو بگیره، اصلا میشه امیدی برای مثلا سکوت رادیویی و پرواز شبانه داشت؟! :-x ::ss

سلام به تمام دوستانتصویر.

چند وقت پیش در گفتگو خبری شبکه دو همین حرف شمارو مجری از فرمانده پدافند برسید ،فرمانده نیش خندی زد و گفت این سوال شمارو باید علمی جواب بدم اول اینکه در دنیای علمی چنین چیزی معنی نداره این مقام عالی رتبه گفتن اصلا این یک حرف بیش نیست که بشه کاری کرد که هوابیما اصلا از زمین بلند نشه،فقط یک جور میشه اون هم با فرار خلبان مثل جنگ آمریکا با عراق که جنگندهای عراقی از زمین بلند نشد این در مورد هواپیما که سخن یک مقام عالی رتبه نظامی و حتما از من شما و تمام اعضای سایت سواد و تجربه بیشتری دارند
البته ایشون تایید کردن که میشه اختلال در بخشی ایجاد کرد ولی نمیشه تمام منطقه اخلال ایجاد کرد چون دیگر خودشون هم نمی تونن در آن نتطه کاری کنند.

دوستان جملاتی رو که شنیدم خدمت شما دوستان عرض کردم کمی و کاستی رو به بزرگی خودتان ببخشید
با آرزوی سلامی برای تمام شما عزیزان کامران
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     

Novice Poster
Novice Poster
محل اقامت: بلند آسمان جایگاه من است
سپاس‌های ارسالی: 293 بار
سپاس‌های دریافتی: 151 بار

پست توسط SORENA77 »

دوستان در یکی از تصاویر به نظر میاد که یکی از صاعقه ها رو تست میکنن !!
کسی می دونه چرا ؟
من او بدم من او شدم

با او بدم بی او شدم

در عشق او چون او شدم

زین رو چنین بیسو شدم
l
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

پست توسط chad »

عملیت در شب امروزه حرف اول رو توی بمبارانها میزنه.زبده ترین جنگنده هم برای این عملیات در ایران su24های ما هست که صابقه تمرین شبانه در سوریه را هم دارن.
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

پست توسط cheka »

victory67 نوشته شده:
noktehdaan نوشته شده:برای من یه سوال پیش اومده:

سلام به تمام دوستانتصویر.

چند وقت پیش در گفتگو خبری شبکه دو همین حرف شمارو مجری از فرمانده پدافند برسید ،فرمانده نیش خندی زد و گفت این سوال شمارو باید علمی جواب بدم اول اینکه در دنیای علمی چنین چیزی معنی نداره این مقام عالی رتبه گفتن اصلا این یک حرف بیش نیست که بشه کاری کرد که هوابیما اصلا از زمین بلند نشه،فقط یک جور میشه اون هم با فرار خلبان مثل جنگ آمریکا با عراق که جنگندهای عراقی از زمین بلند نشد این در مورد هواپیما که سخن یک مقام عالی رتبه نظامی و حتما از من شما و تمام اعضای سایت سواد و تجربه بیشتری دارند
البته ایشون تایید کردن که میشه اختلال در بخشی ایجاد کرد ولی نمیشه تمام منطقه اخلال ایجاد کرد چون دیگر خودشون هم نمی تونن در آن نتطه کاری کنند.

دوستان جملاتی رو که شنیدم خدمت شما دوستان عرض کردم کمی و کاستی رو به بزرگی خودتان ببخشید
با آرزوی سلامی برای تمام شما عزیزان کامران

البته این حرفهایی که سرتیپ اسماعیلی در اون مصاحبه زدند در پاسخ به یک جمله ی دیگه ی مجری بود (تا جایی که یادمه مجری گفت فرماندهان نظامی آمریکا ادعا کردند میتونن کاری کنند که تمام رادارهای زمینی ما رو از کار بندازند که اسماعیلی حرفهای بالا رو گفت و بعدش هم به گستره ی سامانه های راداری ایران که حتی در باند HF هم هستند ، اشاره کرد)

در مورد نکته ای که دوست عزیز "نکته دان" بهش اشاره داشتند . تاجایی که بنده اطلاع دارم ماهواره های راداری نظامی آمریکا توانایی همچین کاری رو ندارند ، این رادارها برای کشف موشکهای بالستیک در در لایه های بالای جو هست نه هواپیماهای نظامی . البته در حال حاضر پرواز شبانه مزیت تاکتیکی (در مقایسه با جنگی مثل ایران-عراق) چندانی به حساب نمیاد اما سکوت رادیویی مسلما توانایی رهگیری رادیویی جنگنده ها را از سامانه های مراقبتی دشمن سلب میکنه .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”