آشنایی با انواع پنیر( البته 2 تا)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هنر آشپزي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: achachi98, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1045
تاریخ عضویت: شنبه 31 تیر 1385, 12:05 pm
محل اقامت: بزقوش?؟قافلانکوه
سپاس‌های ارسالی: 2945 بار
سپاس‌های دریافتی: 2310 بار

آشنایی با انواع پنیر( البته 2 تا)

پست توسط achachi98 »

مهمترین مواد معدنی پنیر، کلسیم و فسفر می باشد. بسیاری از انواع پنیر به دلیل داشتن کلسیم دارای پتاسیم نیز می باشند.ویتامین های قابل حل در چربی پنیر عبارتند از: A.D.K.E و ویتامین های قابل حل در آب ، ویتامین های گروه B را شامل می شوند.
پنیر گودا:
پنیر گودا یکی از معروفترین، مغذی ترین و موفق ترین پنیر های هلند است. یک کیلو پنیر گودا معادل 14 لیتر شیز تازه گاو ارزش غذایی دارد. پنیر گودا از نظر زمان نگهداری که در اصطلاح به آن سن پنیر می گویند، به 3 دسته طبقه بندی می شود:
1- گودای جوان که 2 ماهه است، دارای حالات پلاستیکی و نرم است و بهتر می توان آن را برش داد و یا رنده نمود و یا بصورت مکعب آن را ذوب کرد.
2- گودای نیمه مسن کمتر 6 ماهه است، اندکی سخت است و به صورت برش های درشت یا رنده شده استفاده می کنند. این نوع پنیر برای هر نوع غذایی که داخل فر یا به صورت معمولی پخته شود، قابل استفاده است.
3- گودای مسن که بیش از 8 ماهه است، بافتی سخت، طعمی تند و نوعی از آن دارای ادویه می باشد، این پنیر باید به صورت ریز خرد شود و یا رنده شود. لازم به یادآوری است که این نوع پنیر یکی از بهترین پنیرهایی است که قابلیت رنده شدن را دارد.
پنیر بوتوکیزه:
این نوع پنیر توسط ایتالیایی ها ابداع شده است. پنیر بوتوکیزه با سایر پنیر ها بسیار متفاوت است. بوتوکیزه طعم ملایمی دارد و فاقد بوی معمولی پنیر می باشد. در مجموع می توان گفت مطلوب هر نوع ذائقه ای است. به علت طعم کره ای که دارد آن را بوتوکیزه یا پنیر کره ای نام نهاده اند. نگهداری این پنیر در یخپال باعث می شود بافت نرم و طعم لطیف آن حفظ شود، به دلیل عطر و بوی خاص آن، نمی توان این پنیر را به هنگام پخت با پنیر دیگری مخلوط کرد و یا همراه پنیر دیگری مصرف نمود. زیرا ممکن است که طعم و عطر هر کدام از پنیر ها متفاوت باشد.
[External Link Removed for Guests]

Atlantis اگر اومدی به من pm بده منتظرتمتصویر
ارسال پست

بازگشت به “هنر آشپزي”