ارسال بزرگترین محموله ایرانی به سومالی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

ارسال بزرگترین محموله ایرانی به سومالی

پست توسط FARSHAD.ADL »

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر گفت: بزرگترین محموله کمک های انسان دوستانه کشورمان به مردم سومالی تا چند روز دیگر از بندرعباس با کشتی به این کشور ارسال می شود.

حاجیان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: این کمک ها شامل پنج هزار تن مواد غذایی است که بخش قابل توجه آن هدایای مردم است.

وی گفت: به مراکز جمعیت هلال احمر در استان ها ابلاغ شده است که کمک های مردمی شامل برنج ، آرد و حبوبات را پس از جمع آوری به بندرعباس بفرستند.

آقای حاجیان اضافه کرد: کمک های جمع آوری شده تا دوشنبه آینده به این بندر ارسال و پس از تفکیک و بسته بندی تاده روز آینده به سومالی ارسال می شود.

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر همچنین گفت: بهره برداری از ششمین اردوگاه جمعیت هلال احمر به عنوان مرکز فرماندهی عملیات امدادرسانی به مردم سومالی با ظرفیت پذیرش هزار نفر دیروز در منطقه مرکزی موگادیشو پایتخت این کشور به بهره برداری رسید.

وی افزود: در این اردوگاه ، بیمارستان سیاری ایجاد شده است وگروه های پزشکی کشورمان با استقرار در آن درحال خدمات رسانی به قحطی زدگان هستند.

آقای حاجیان گفت: در پنج اردوگاه دیگر ایران در این کشورنیز علاوه بر اسکان قحطی زدگان و عرضه مواد غذایی ، خدمات بهداشتی ودرمانی نیز عرضه می شود.

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمرافزود: استفاده از ظرفیت مراکز جمعیت هلال احمر در استان ها و اعزام گروه های امدادی ، پزشکی و پشتیبانی آنان به سومالی نیز در دستور کار قرارگرفته است.

وی ادامه داد: تاکنون فقط از ظرفیت ستادی جمعیت هلال احمر برای امداد رسانی به مردم سومالی استفاده می شد اما از این پس ، گروههای امدادی استانها پس از کسب آموزشهای لازم و آشنایی با ضوابط و اصول بین المللی به این کشور اعزام می شوند.

دیشب یازدهمین محموله کمک های بشردوستانه کشورمان با هواپیما به سومالی ارسال شد و مجموع این کمک ها به400 تن افزایش یافت.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”