دلیل روشن نشدن مانیتور؟؟؟؟؟

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

New Member

Re: دلیل روشن نشدن مانیتور؟؟؟؟؟

پست توسط Alizgol »

سلام وخسته نباشید به استادان محترم.مشکل من اینه که کیس روشن میشه کاملا طبیعی.اما مانیتور کاملا خاموشه حتی چراغشم خاموشه.عرض کنم ک سیستمو کلا جمع کرده بودم وقتی بعد چندماه هاردوگرافیکشو وصل کردم فقط کیس روشن میشه.کابل مانیتورو با کابل کیس عوض کردم سالمه.اگ میشع بازبون ساده تر کمکم کنین.اگ رمش نباشع ممکنه مانیتور روشن نشه.؟؟؟مانیتورمم ال جی.فک کنم ال ای دی باشع.
New Member

پست توسط pooya. rezaei »

سلام... من هم کامپیوترم روشن نمیشه کیسم کار میکنه ولی مانیتورم چراغ چشمک زنش خاموش روشن میشه... طبق راهنمایی های داخل نظرات، اتصال مانیتور و کیس رو قطع کردم(کابل آبی رنگ) و مستقیم مانیتور رو به برق وصل کردم... روشن شد و گیام no Signal رو نمایش داد پس مانیتورم مشکلی نداره... حالا باید چیکارش کنم
New Member

پست توسط Hamid2546 »

سلام خسته نباشید کامپیوتر روشن میشود ولی تصویر ندارد ومانیتور شروع به چشمک زدن میکنه و چراغ های پاور هم روشن نمیشه و بوق استارتم نمیزنه وقتی کارت گرافیک رو در اوردم درست شد و بوق استارت و چراغ های پاور در جلوی کیس روشن میشد اما وقتی گذاشتم جای خودش دوباره حالت اول برگشت. دلیلش چیه؟؟؟
New Member

پست توسط Amir mmd »

سلام
من وقتی کیسم رو روشن میکنم مانیتور روشن نمیشه و کیبوردم هم روشن نمیشه ( کیبوردم گیمینگه و نه چراغ های خود کیبورد نه چراغ num lock روشن نمیشه ) مشکل چی میتونه باشه
ولی چراغ موس و هدفونم روشن میشه
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 141 بار
سپاس‌های دریافتی: 335 بار

پست توسط mbxbox »

Yegane.m نوشته شده: پنج‌شنبه 7 شهریور 1398, 1:10 pm سلام خسته نباشید من امروز صبح کامپیوترمو روشن کردم و حتی مانیتور هم روشن شد اما چون کاری پیش اومد گذاشتم همونطوری موند و چن دقیقه بعد اومدم سراغش ک دیدم کیس روشن میشه و کار میکنه اما مانیتور ب هیچ عنوان روشن نمیشه البته مانیتورم کابلش کمی مشکل داشت از قبل وقتی جا ب جاش میکردم باید یکم کابلو اینور اونور میکردم(صبحم کمی جا ب جاش کردم)تا صفحه بیاد ولی الان چند بار این کارو کردم حتی قطعات دیگرو از برق کشیدم و خود مانیتورو روشن کردم اما نشد بنظرتون مشکل از کابله یا کلا سوخته مانیتور؟

سلام
برای اطلاع از اینکه قطعات داخل مانیتور آسیب دیدن یا مشکل از کابله، می بایست با یک کابل (سالم) دیگر مانیتور را چک کنید. اگر با کابل جدید روشن نشد به احتمال زیاد به قطعات داخل مانیتور آسیب رسیده است.
MY FIRST UPCOMING VIDEO GAME

[External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox »

Alizgol نوشته شده: پنج‌شنبه 16 آبان 1398, 12:09 am سلام وخسته نباشید به استادان محترم.مشکل من اینه که کیس روشن میشه کاملا طبیعی.اما مانیتور کاملا خاموشه حتی چراغشم خاموشه.عرض کنم ک سیستمو کلا جمع کرده بودم وقتی بعد چندماه هاردوگرافیکشو وصل کردم فقط کیس روشن میشه.کابل مانیتورو با کابل کیس عوض کردم سالمه.اگ میشع بازبون ساده تر کمکم کنین.اگ رمش نباشع ممکنه مانیتور روشن نشه.؟؟؟مانیتورمم ال جی.فک کنم ال ای دی باشع.

سلام
ببینید من درست متوجه نشدم. الان سیستم شما کامل نیست؟ یعنی تعدادی قطعات کم داره؟(مثل رم یا cpu و...)
برای اینکه سیستم بالا بیاد شما به تمامی قطعات داخل کیس نیاز دارید: مادربورد، cpu ، رم ، گرافیک (در صورت نداشتن گرافیک آنبورد) ، هارد دیسک ، پاور
اینها حداقل قطعاتی هستند که شما برای بالا آوردن سیستم نیاز دارید. حتی اگه یدونه از اینها رو هم نداشته باشید سیستم شما بالا نمیاد. حالا اینکه شما میگید بدون رم بالا نمیاد یعنی شما یکی از اون قطعات حیاتی رو ندارید پس جواب خیر هست.
معمولا کلید پاور کیس رو که می زنید خود سیستم تمامی قطعات رو چک میکنه که هست و اگ هست سالمه یا نه! معمولا رم که نباشه تصویر ندارید یا مثلا یه بوق از داخل خود کیس به نشانه اخطار زده میشه.

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox »

pooya. rezaei نوشته شده: یک‌شنبه 19 آبان 1398, 9:39 am سلام... من هم کامپیوترم روشن نمیشه کیسم کار میکنه ولی مانیتورم چراغ چشمک زنش خاموش روشن میشه... طبق راهنمایی های داخل نظرات، اتصال مانیتور و کیس رو قطع کردم(کابل آبی رنگ) و مستقیم مانیتور رو به برق وصل کردم... روشن شد و گیام no Signal رو نمایش داد پس مانیتورم مشکلی نداره... حالا باید چیکارش کنم
سلام
چک کنید ببنید گزینه خاصی مثل energy saving  یا امثال این ها در مانیتور فعال نیست.اگه فعال خاموش کنید
ببنید کارت گرافیک درست در اسلات مربوطه جا رفته.(گاهی در میاد)
بقیه اتصالات داخل کیس رو هم چک کنید. مثل رم ها

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox »

Hamid2546 نوشته شده: چهارشنبه 22 آبان 1398, 2:26 am سلام خسته نباشید کامپیوتر روشن میشود ولی تصویر ندارد ومانیتور شروع به چشمک زدن میکنه و چراغ های پاور هم روشن نمیشه و بوق استارتم نمیزنه وقتی کارت گرافیک رو در اوردم درست شد و بوق استارت و چراغ های پاور در جلوی کیس روشن میشد اما وقتی گذاشتم جای خودش دوباره حالت اول برگشت. دلیلش چیه؟؟؟
سلام
به احتمال زیاد مشکل شما مربوط به همون گرافیک تون میشه. اگه سیستم تون گرافیک آنبورد داره کابل مانیتور تون رو به گرافیک آنبورد وصل کنید و با اون هم تست کنید.
اگه گرافیک آنبورد ندارید. گرافیک رو از اسلاتش بیرون بیارید سعی کنید بدون اینکه چیزی رو داخل اسلات گرافیک بکنید اون رو تمیز کنید. (با فوت کردن یا همچین چیزی)
لبه ی گرافیک تون اون  قسمتی که درون اسلات قرار میگیره با پارچه نرمی تمیز کنید.
ببینید وقتی گرافیک در اسلاتش هست اون فن روی گرافیک تکون میخوره.
در آخر گرافیک تون روی کیس دیگری تست کنید و یا کارت گرافیک دیگری رو روی سیستم خودتون تست کنید.

New Member

پست توسط ممد.ممدی »

سلام منم کامپیوترم صفجه خاموشه مانیتور روشنه ولی تصویر نمیده یه فلش آوردم زدم کامپیوتر وقتی از کامپیوتر جدا کردم یهو کامپیوترم صفحه اش سیاه شد میشه راهنمایی کنید
New Member

پست توسط Jabersaebi »

سلام خسته نباشید
تقریبا بعد یک سال اومدم ک pcرو روشن کنم ولی دیدم فقط چراغش یک لحظه سبز شد و دوباره ب رنگ قبلی نارنجی در اومد
و کلا صفحه سیاهه
مدل مانیتور LGهست و وقتی هم که چراغش سبز میشه روی مانیتور مینویسه POWER SAVE MODE و بعد باز نارنجی میشه
همه کابل ها رو هم چک کردم ولی نشد
مشکل کجاست ؟؟؟
Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox »

ممد.ممدی نوشته شده: شنبه 23 فروردین 1399, 12:41 pm سلام منم کامپیوترم صفجه خاموشه مانیتور روشنه ولی تصویر نمیده یه فلش آوردم زدم کامپیوتر وقتی از کامپیوتر جدا کردم یهو کامپیوترم صفحه اش سیاه شد میشه راهنمایی کنید

سلام
متاسفانه اطلاعات تون نامفهومه!
منظورتون از اینکه "کامپیوترم صفجه خاموشه مانیتور روشنه ولی تصویر نمیده" یعنی وقتی در ابتدا که دکمه روشن شدن کیس تون رو میزنید صفحه سیاه هست یا اصلا مانیتور تصویری رو نشون نمیده؟
در حالت کلی کابل ها رو چک کنید ببینید مشکلی در اونا نیست.

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox »

Jabersaebi نوشته شده: شنبه 23 فروردین 1399, 12:58 pm سلام خسته نباشید
تقریبا بعد یک سال اومدم ک pcرو روشن کنم ولی دیدم فقط چراغش یک لحظه سبز شد و دوباره ب رنگ قبلی نارنجی در اومد
و کلا صفحه سیاهه
مدل مانیتور LGهست و وقتی هم که چراغش سبز میشه روی مانیتور مینویسه POWER SAVE MODE و بعد باز نارنجی میشه
همه کابل ها رو هم چک کردم ولی نشد
مشکل کجاست ؟؟؟
سلام
گزینه "power saving energy " یا گزینه های مشابه این رو از تنظیمات داخل خود مانیتور خاموش کنید.

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”