مراسم تجلیل از شرکت کنندگان در عملیات کمان 99

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

مراسم تجلیل از شرکت کنندگان در عملیات کمان 99

پست توسط Shahbaz »

 تصویر 

مراسم تجلیل از پیشکسوتان و خلبانان شرکت کننده در عمیات غرور آفرین کمان 99 با حضور فرماندهان نیرو هوایی برگزار شد.


در مراسم تجلیل از پیشکسوتان و شرکت کنندگان در عملیات غرور آفرین کمان 99 (40 فروندی) که پیش از ظهر سه شنبه در مرکز آموزش هوایی شهید خضرایی برگزار شد از 60 پیشکسوت نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران و همچنین 25 خانواده شهدای این عملیات با اهدا بسته فرهنگی تجلیل به عمل آمد.
بنا بر این گزارش عملیات کمان99 اولین عملیات هوایی بود که توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از حمله عراق به ایران انجام گرفت.
این عملیات در تاریخ 1 مهر1359 انجام شد. در این عملیات 140 هواپیمای ایرانی شرکت داشتند که خلبانان ایرانی اهداف نظامی ارتش عراق فرودگاه‌ها و آشیانه‌های نظامی ارتش عراق در مناطق کرکوک، موصل، رشید، حبانیه، ناصریه، شعیبیه، کوت و المثنی را مورد هدف قرار دادند. با انجام این عملیات، نیروی هوایی عراق بخش اعظم توان خود را از دست داد .
 تصویر 


 تصویر  تصویر  تصویر  تصویر  تصویر  تصویر 


 تصویر 


[External Link Removed for Guests]
مهر
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”