لطفا جواب فوری

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با زبان انگليسي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3401 بار
سپاس‌های دریافتی: 5778 بار

لطفا جواب فوری

پست توسط shafagh »

چند ماهی است که من با یک سایت پارانورمال (ماوراءالطبیعه) انگلیسی زبان مکاتبه دارم تا به حال برای خداوند ضمیرهای He و Himself بکار می بردم اما امروز دیدم یک ویزیتور استرالیایی که که کاملا به زبان انگلیسی مسلط است و فعالیت زیادی در ارسال کامنت و سوال و جواب دارد ضمیرهای It و itself بکار برد خواستم بپرسم کدام صحیح است
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

Re: لطفا جواب فوری

پست توسط nima-rad »

ضمیرهای He همانطور که شما گفتید صحیح است. اگه تو ترجمه به زبان انگلیسی قرآن هم دقت کنید واسه خدا از He استفاده میشه :razz:
 [External Link Removed for Guests] 
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: Hell
سپاس‌های ارسالی: 1631 بار
سپاس‌های دریافتی: 1526 بار

پست توسط X.Nima »

سلام...

این مساله جالبیه!

بستگی به اعتقاد و دیدگاه انسانها از It یا He/he استفاده میشه. معمولا خدای دینی رو با He خطاب میکنند. و...

تصویرتصویرتصویرتصویرتصویر 
  ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT   نقطه. سر خط.... !...We'll Charge when Satan Laughs

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 »

سلام

با تشکر از دوستان عزیزم  . ,   ,

توجه داشته باشید که در خود قرآن خداوند با ضمیر "هو" معرفی شده."هو" ، <<ضمیر مذکر او>> است.پس باید از He استفاده کنیم
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

پست توسط metal_korn »

در غرب و مسیحیت خداوند رو پدر عیسی میدونن برای همین از (هی) استفاده میشه
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3401 بار
سپاس‌های دریافتی: 5778 بار

پست توسط shafagh »

البته خود من هم بر این نکته واقف بودم و ضمیر He بکار می بردم اما حالا که دوستان تایید کردند باید عرض کنم ضمیر " هو" در کلام الله یک قرار داد برای نامبردن خدا بصورت ضمیر است و حتی " هو" از اسماء معروفه ی خداوند است و فکر کنم خوانده و یا شنیده ام که ممکن است اسم اعظم خداوند سبحان باشد اما در هر حال این ضمیر یا اسم علاوه بر انکه از جانب خود خدا نازل شده است وجه تقدس و عظمت دارد اما در مورد خداوند عاری از معنای جنسیت است و فقط اشاره به وجود حضرتش دارد و یقینا شامل و حامل اسرار و انوار دیگری است که از افراد معمولی امثال بنده پوشیده است اما معنای جنسیت ندارد
ارسال پست

بازگشت به “زبان انگليسي”