ناجا: ماهواره‌ها با جدیت جمع‌آوری می‌شود

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

قفل شده
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 875
تاریخ عضویت: جمعه 4 بهمن 1387, 7:36 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

ناجا: ماهواره‌ها با جدیت جمع‌آوری می‌شود

پست توسط sayeh_roshan_1988 »

  ناجا گفت: بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای به عنوان پایگاه و اتاق عملیاتی علیه کشور ما فعالیت دارند و اهدافشان سیاه‌نمایی، شایعه و دروغ‌پراکنی، تهمت، برچسب‌ اغتشاش و ایجاد معضلات اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه اجرای برنامه نظارت و ارزیابی استان‌ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت:ماهواره بنیان خانواده را فاسد و آن را فرو می‌ریزد و الگوی زندگی را تغییر داده و حیا را در خانواده کم‌رنگ می‌کند و به همین دلیل است که الگوهای رفتاری تحت تأثیر قرار گرفته و مذهب کم‌رنگ می‌شود و این امری است که حتی خانواده‌هایی که از ماهواره استفاده می‌کنند نیز خود به مشکلات حاصل از آن اذعان دارند.

وی افزود: در بعد سیاسی نیز امروز بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای به عنوان پایگاه و اتاق عملیاتی علیه کشور ما فعالیت دارند و اهدافشان سیاه‌نمایی، شایعه و دروغ‌پراکنی، تهمت، برچسب‌ اغتشاش و ایجاد معضلات اجتماعی است که البته ملت ایران آگاه است.

احمدی‌مقدم بیان کرد: کشور ما آسیب‌پذیری کمی در مقابل رفتار سیاسی شبکه‌های ماهواره‌ای دارد و بیشتر بعد اخلاقی این امر است که بسیار مخرب بوده و در جمع‌آوری ماهوره نیز به علت آمار پایین استفاده مردم همدان از این دستگاه، این استان دارای کم‌ترین آمار جمع‌آوری ماهواره در کشور است.

وی ادامه داد: امنیت یک حوزه پویا بوده و روزانه حوزه‌های جدیدی مانند حوزه فتا ایجاد می‌شود که موظفیم حوزه‌های جدید را شناسایی کرده و پیش‌بینی‌های لازم انجام دهیم و حوزه‌ها را از نظر جغرافیایی و موضوع جرم تفکیک کرده و همواره برای برخورد با جرائم و مجرمین به‌روز باشیم.

فرماندهی نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری در دهه گذشته مسیر به خوبی پیموده شده و امید می‌رود در انتهای برنامه پنجم بسیار مؤثرتر و به روزتر حرکت کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبتنی بر تعرفه جدید جرایم و تخلفات راهنمایی و رانندگی اظهار کرد: در کمیسیون اجتماعی دولت آن بخشی که به نرخ تخلفات واگذار شده بود به همراه آیین‌نامه‌های مورد نیاز، در کمیسیون اجتماعی تقریباً به پایان رسیده و در نخستین فرصت امید می‌رود که در هیئت دولت مطرح شده و تا یک ماه دیگر ابلاغ شود.

احمدی‌مقدم عنوان کرد: با توجه به موضوع هدفمند شدن یارانه‌ها و قانون جدید تخلفات راهنمایی و رانندگی و همکاری مردم به همراه درک صحیح آنها شاهد کاهش تصادفات و تلفات بودیم و از آنجا که سالانه 1.5 تا 2 میلیون خودرو به اتومبیل‌های کشور اظافه می‌شود امسال در پنج ‌ماه نخست سال جاری شاهد کاهش بیش از هزار و 300 نفر تلفات بودیم که امید می‌رود برای نیمه دوم سال این رقم به کاهش ‌هزار و 500 نفر برسد.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا این روند را تا پایان سال حفظ کرده و اگر بخش‌های دیگر قانون ابلاغ شود می‌توانیم خسارات و تلفات را کاهش دهیم.

احمدی‌مقدم گفت: با مجموع تمهیدات انجام شده بحث قانون برخورد با حمل سلاح‌های سرد در حال طرح در مجلس است که امید می‌رود به زودی مورد تصویب قرار گیرد و با قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با مجرمان، امسال شاهد کاهش قتل و نزاع با سلاح سرد هستیم.

وی افزود: طبق آمار پزشک قانونی امسال شاهد کاهش 33 درصدی قتل با سلاح سرد هستیم و امیدواریم این امر ادامه یافته و به نتایج مطلوب‌تری در این خصوص دست یابیم.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین گفت:همدان آخرین استان کشور در زمینه ارزیابی نظارت عمومی بر مأموریت‌های محول شده بود که مورد نظارت و ارزیابی قرار گرفت و شاهد بودیم که این استان در مقایسه با دو سال گذشته ارتقای بسیار خوبی در حوزه زیرساخت‌ها داشته است.

وی افزود: ارزیابی‌های انجام شده در استان بسیار مطلوب بوده و ما شاهدیم که در زمینه‌های مختلف از جمله ساختمان، اماکن و پاسگاه‌ها ارتقای جشمگیری ایجاد شده و ساخت ‌و سازها متناسب با نوع کاربری مورد نظر تنظیم شده است.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: کاهش جرائم امنیت اجتماعی و کاهش تصادفات و خسارات ناشی از آن در استانی که چهار راه ترافیکی کشور محسوب می‌شود بسیار حائز اهمیت است و دستاورد خوبی در عملکرد انتظامی استان محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر این که آیا نیروی انتظامی در خصوص مبارزه با آدم‌ربایی و سرقت برنامه خاصی دارد، گفت: خوشبختانه با یاری خداوند و تلاش مأمورین نیروی انتظامی آدم‌ربایی و گروگان‌گیری در استان مشاهده نشده و تمام جرائم امنیت اجتماعی از جمله قتل، سرقت مسلحانه و شرارت از کاهش چشمگیری برخوردار است و مأموران برخورد بسیار جدی در این امور با اشرار داشته‌اند.

احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: در خصوص اعتیاد نیز با تلاش مسئولان استان و پیگیری‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر اردوگاهی در همدان برپا می‌شود که می‌تواند مرکز نگهداری بسیاری از افراد معتاد و ولگردی باشد که در خیابان‌ها پرسه‌زده ‌یا زندان‌ها را بی‌جهت شلوغ می‌کنند.

وی تصریح کرد: امید می‌رود با احداث به موقع و سریع این اردوگاه افراد مذکور در آن بستری شده و تحت درمان قرار‌گیرند تا شاهد عملکرد مثبت مبارزه با بحث مواد مخدر باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی کشور ادامه داد: کشفیات مواد مخدر استان نیز در همه جهات با رشد مواجه بوده و در مجموع امسال در همدان و کل کشور شاهد کاهش جرائم امنیت اجتماعی هستیم.

وی عنوان کرد: پایه اساسی امنیت در استان همدان مردم، فرهنگ و تدین آنهاست و این استان همواره در طول تاریخ دارای مردمی فعال و صبور در راستای حفظ ارزش‌های اسلامی و انسانی بوده است.

وی اظهار کرد: نیروی انتظامی در تلاش است تا کمبودهای خود را به سرعت تأمین کرده و توسعه مستمر استان در حوزه دانشگاه، گردشگری، ترانزیت و گذشتن از موقعیت چهارراهی استان به چندراهی، توزیع ترافیک کشوری، ملی و منطقه‌ای در هر جهتی امنیت بیشتری را می‌طلبد.

احمدی‌مقدم بیان کرد: در این سفر مقرر شد تا هیئتی، طرح باز آمایش انتظامی را در استان اجرا کند و بدین وسیله حوزه‌های پرترافیک، حوزه‌های جرم‌خیز و گلوگاه‌های مورد نیاز در محورهای مهم ارزیابی و خلاء‌ها تأمین شود.

وی ادامه داد: استان همدان از پایین‌ترین سطح استفاده ماهواره در کشور برخوردار بوده و به همین دلیل شاید یکی از دلایل کاهش جرائم امنیت اجتماعی و حوزه امنیت اخلاقی در همدان نداشتن ماهواره محسوب است. 
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال
قفل شده

بازگشت به “ساير گفتگوها”