براي نخستين بار در كشور داروي درمان انواع كم خوني ....

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3051
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

براي نخستين بار در كشور داروي درمان انواع كم خوني ....

پست توسط Dr.Akhavan »

  نخستين بار در كشور داروي درمان انواع كم خوني «اديتروپويتين» به توليد انبوه  دبير انجمن علمي داروسازان ايران از توليد داروي درمان انواع كم خوني به نام «اديتروپويتين» در داخل كشور خبر داد.

سيد حميد خويي در آيين گشايش پنجمين همايش سالانه انجمن علمي داروسازان ايران با اعلام اين خبر افزود:اين دارو در درمان انواع كم خوني،‌به ويژه كم خوني‌هاي ناشي از شيمي درماني براي مبتلايان به سرطان در كشور توليد شده كه اخيراً مجوز ورود به بازار نيز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور دريافت كرده است.
وي با اشاره به اين كه در گذشته مشابه‌ خارجي اين دارو از كشورهاي سويس و كوبا به ايران وارد مي‌شد، يادآور شد: توليد «اديتروپويتين» نيازمند فرايند بسيار پيچيده‌اي بوده كه در حال حاضر تعداد بسيار محدودي از كشورهاي جهان از اين فن‌آوري برخوردارند.
به گفته خويي، داروي فوق توسط يك شركت توليدكننده داروي داخلي با همكاري دانشكده داروسازي دانشگاه علوم پزشكي تهران به توليد رسيده است.
وي گفت: به زودي تعداد قابل توجهي از پروتئين‌هاي نوتركيب و داروهاي ضد سرطان كه در داخل كشور توليد شده‌اند، به بازار دارويي ايران عرضه خواهند شد.
دبير انجمن علمي داروسازان ايران با ابراز خرسندي از جايگاه مطلوب ايران در زمينه توليدات دارو در ميان كشورهاي در حال توسعه، تصريح كرد: ‌طي دو سال اخير ايران در زمينه توليد فرآورده‌هاي بيوتكنولوژي فعالانه عمل كرده و در حال حاضر جزو چهار يا پنج كشور توليد كننده اين فرآورده‌ها در جهان به شمار مي‌رود.
دبير علمي اين همايش نيز گفت: تازه‌هاي فارماكوتراپي بيماري‌هاي خون، پوست و همچنين ناباروري محورهاي سه گانه اين دوره از همايش سالانه انجمن علمي داروسازان را تشكيل مي‌دهند.
فريبرز فرساد اضافه كرد: در اين همايش 1400 نفر از داروسازان كشور شركت كرده‌اند كه با تازه‌هاي دارو و درمان آشنا مي‌شوند.
وي ادامه داد:‌ در نمايشگاه دارويي كه در جنب سالن همايش‌ها با حضور بيش از 30 شركت دارويي و آرايشي بهداشتي برپا شده، شركت‌ها به ارايه آخرين محصولات مربوط پرداخته‌اند.
فرساد اظهار داشت: داروهاي ناباروري و تازه‌هاي جلوگيري از بارداري از جمله مباحث اين همايش است كه توسط استادان فوق تخصص نازايي و اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي تهران، شهيد بهشتي و رويان مطرح مي‌شوند.
به گفته وي،‌داروهاي محرك تخمك گذاري به صورت‌هاي خوراكي و تزريقي، تازه‌هاي ناباروري مردان از زبان اورولوژيست هاي كشور، فرآوردهاي تزريقي و خوراكي جلوگيري از بارداري و همچنين تازه‌هاي وسايل جلوگيري از بارداري در داخل رحم، از جمله مواردي است كه طي روزهاي برپايي همايش مورد هم انديشي متخصصان قرار مي‌گيرد.
فرساد داروهاي پوست و كليات فارماكوتراپي، بيماي‌هاي پوست، تازه‌هاي درمان آكنه و ريزش مو در خانم‌ها و آقايان، پوست و لوازم آرايشي، تاثير كاربرد داروهاي كورتوني و روش مصرف آن‌ها،شايع‌ترين بيماري هاي پوستي و روش‌هاي درمان دارويي را از ديگر مباحثي برشمرد كه نتايج آخرين دستاوردهاي آن در اين همايش توسط متخصصان پوست ارايه مي‌شود.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”