در سکوت غذا بخورید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: بزقوش?؟قافلانکوه
سپاس‌های ارسالی: 2945 بار
سپاس‌های دریافتی: 2310 بار

در سکوت غذا بخورید

پست توسط achachi98 »

به ‌صورت یک رسم و آئین شخصی یا خانوادگی، گهگاه در سکوت غذا بخورید

فشارهای زندگی روزمره اغلب می‌‌تواند غذا خوردن را به آداب و رسومی فشارآور تبدیل کند. یا شاید چنان درگیر رویدادهای روزانه شویم که از یاد ببریم سرفرصت از غذایمان لذت ببریم. گرایش اکثر مردم این است که شتابزده شام خود را تمام کنند تا به سایر فعالیت‌های شبانه بپردازند.همگی اعضاء خانواده گرد هم آئید تا ببینید چگونه به بهترین شکل می‌توانید در سکوت غذا بخورید

مجسم کنید که همه با حرمت سرمیز ناهارخوری می‌آئید و در حالی‌که همگی در سطحی درونی به یکدیگر متصل شده‌اید، لحظاتی ارام می‌نشینید. حیرت‌انگیز است که وقتی هیچ‌کس حرف نمی‌زند، چه‌ بسیار می‌توانید بشنوید.
به‌ جای این ‌که بی‌هیچ تأملی به‌سوی غذا بشتابید، هر یک می‌‌توانید در سکوت برای غذای خود سپاس بگذارید و فوایدی را که برای جسم و روحتان دارد پذیرا باشید. آنگاه آگاهانه غذا را به دهان بگذارید و از هر لقمه‌اش محظوظ شوید

اغلب چنان شتابزده غذا می‌خوریم یا به‌هنگام غذا خوردن حرافی می‌کنیم، که بعداً نمی‌توانیم به‌خاطر آوریم که چه خورده‌ایم یا طعم آن‌چه خورده‌ایم چه بوده است

طبیعتاً در این هنگام، تلویزیون یا رادیو یا ویدئو یا هیچ‌ گونه دستگاه صوتی روشن نخواهد بود. همچنین مطالعه در این هنگام ممنوع است. فقط از خوردن غذایتان و اتحاد راستین خانوادگی خود خرسند باشید

اگر صاحب فرزندان خردسالید، آئین مداوم غذاخوردن در سکوت می‌تواند درس مهمی برای اتحاد خانوادگی باشد. و از همان اوان کودکی، قدردانی از ارزش راستین غذا را به فرزندانتان بیاموزد
[External Link Removed for Guests]

Atlantis اگر اومدی به من pm بده منتظرتمتصویر
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

پست توسط Kingman_62 »

من يک مشکل بزرگ دارم غذا خوردنم ماکسيمم 2 دقيقه طول ميکشد حالا من چيکار کنم با اين عادت ؟!! :?
 تصویر

تصویر

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan »

Kingman_62, جان
عجله كار شيطون است
ارام تر غذا بخوري بهنره - مطمئن باش همه غذا براي خودت است و كسي نمي خورد !!!

شوخي كردم
ولي بهتره ارام و با ارامش غذا بخوري و اين كار با تمرين ميسر مي شود و نه يك شبه :-)
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

پست توسط Kingman_62 »

akhavan_a نوشته شده:Kingman_62, جان
عجله كار شيطون است
ارام تر غذا بخوري بهنره - مطمئن باش همه غذا براي خودت است و كسي نمي خورد !!!

شوخي كردم
ولي بهتره ارام و با ارامش غذا بخوري و اين كار با تمرين ميسر مي شود و نه يك شبه :-)

آخه حقیقتش موقع غذا خوردن حوصلم سر میره برای همین میخوام زود بخورم تموم بشه :?
 تصویر

تصویر

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”