تهدید حجاج ایرانی از سوی عربستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

قفل شده
Major I
Major I
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

تهدید حجاج ایرانی از سوی عربستان

پست توسط FARSHAD.ADL »

عربستان سعودی سنت اعلام برائت از مشرکان در موسم حج را بر هم زدن امنیت حجاج خواند و هشدار داد که با هر اقدامی که امنیت و سلامت حجاج بیت‌الله الحرام را تهدید کند، بشدت مقابله می‌کند.

به گزارش «فارس» در ادامه هماهنگی سیاسی آمریکا و عربستان سعودی و اتهام‌زنی به ایران در خصوص طرحی موسوم به طرح ترور سفیر سعودی در آمریکا، عربستان سعودی در خصوص امنیت زائران و حجاج بیت‌الله الحرام هشدار داد.

به گزارش روزنامه الوطن عربستان، «خالد الفیصل» امیر منطقه مکه و رئیس کمیته مرکزی حج در کنفرانسی خبری اعلام کرد: ما هر سال می‌شنویم که کسانی مدعی برگزاری تظاهراتی در حج می‌شوند و این موضوعی تکراری است. این کشور(عربستان سعودی) برای رفاه و آرامش و امنیت حجاج تلاش می‌کند و اجازه نمی‌دهد چیزی آرامش حج را بر هم بزند یا آشوب یا اغتشاشی در موسم حج یاغیر آن ایجاد شود.

در حالی که عربستان سعودی در شرق خود با اعتراض روزانه مردم این کشور روبه‌روست، پایگاه خبری الجزیره قطر اعلام کرد که این هشدار در خصوص تشدید تنش اخیر عربستان و ایران است.

الجزیره بااعلام این خبر به اقدام زائران و حجاج ایرانی در اعلام برائت از مشرکان درموسم حج اشاره کرد و نوشت که این اقدامی است که مقامات سعودی با آن مخالفند.

هنوز کشتار حجاج ایرانی در ششم ذیحجه موسم حج سال 1366 از اذهان پاک نشده است که این مقام سعودی تلویحا به زائران ایرانی هشدار داد.

امیرمنطقه مکه که ریاست کمیته نظارت بر امور حج را نیز بر عهده دارد، اعلام کرد که «در خصوص چالش‌های امنیتی حج، پیش از این و اکنون در این سال، ازوزیر کشور شنیده‌ایم که مهم‌ترین مسئولان کشور حفظ امنیت و رفاه حجاج وآرامش آنان است... عربستان پیش از این نیز با این چالش روبه‌رو شده وهمیشه بر آن فائق آمده است».

تاکنون بیش از نیم میلیون زائربیت‌الله الحرام برای ادای فریضه حج وارد عربستان سعودی شده‌اند. سالانه بیش از یک و نیم میلیون زائر برای ادای این فریضه در موسم حج وارد این کشور می‌شوند.
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 414 بار
سپاس‌های دریافتی: 224 بار

Re: تهدید حجاج ایرانی از سوی عربستان

پست توسط arman F14 »

درود :

در یک جواب باید گفت شما عربها اگه یک روز آمریکا حمایتش رو از شما برداره باید برین تو صحرا شتر بچرونن
ولی من انتقاد تندی نسبت به مردم خودمون دارم چرا باید بعضی ها چند بار برن مکه بله یم دوبار عیبی نداره اما
بیشترش فقط لطف کردن به این عربهای ......... یک مشت پول هم برمی دارن میرند از اونجا اجناس میارن
آخرین ويرايش توسط 2 on CAPTAIN PILOT, ويرايش شده در 0.
دلیل: دوست عزیز لطفا" از ادبیات در شان محفل علمی استفاده نمائید. ویرایش شد.
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

پست توسط Qaher1406 »

arman F14 نوشته شده:درود :

در یک جواب باید گفت شما عربها اگه یک روز آمریکا حمایتش رو از شما برداره باید برین تو صحرا شتر بچرونن
ولی من انتقاد تندی نسبت به مردم خودمون دارم چرا باید بعضی ها چند بار برن مکه بله یم دوبار عیبی نداره اما
بیشترش فقط لطف کردن به این عربهای ......... یک مشت پول هم برمی دارن میرند از اونجا اجناس میارن

باسلام
برادرگرامی جناب آرمان تصویر
من نیز مانندشما از عملکرد سران مرتجع عرب ناخرسندم ولی برادرعزیز این نوع ادبیات درشان منزلت شما به عنوان یک ایرانی خصوصا مسلمان نیست متاسفانه سران عرب چون پایگاه مردمی ندارن برای بقای خودخواه یاناخواه مجبور به تبعیت ودادن امتیازبه امریکاوسایر دول زورگوی اروپایی هستند این تهدید نه نشانه قدرت بلکه نشانه ضعف واستیصال سران عربستان سعودی است درضمن همه ی مومنین باهم برادرن خداوند درقرآن کریم میفرماید انماالمومنون اخوه ممکن است میان دوبرادر اختلاف ودلخوری باشد میشوداین دلخوری را مطرح کرد ولی مودبانه باید مراقب بودکه دلخوری به بغض وکینه ودشمنی تبدیل نگرددچون ماچه بخواهیم چه نخواهیم با هم همسایه هستیم وتاقیامت بایدکنارهم زندگی کنیم

موفق باشید
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

پست توسط metal_korn »

من حاضرم برم جهنم ولی عربستان نرم (البته شاید بعضیها قبول نداشته باشن)
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 414 بار
سپاس‌های دریافتی: 224 بار

پست توسط arman F14 »

alibig نوشته شده:
arman F14 نوشته شده:درود :

باسلام
برادرگرامی جناب آرمان تصویر
من نیز مانندشما از عملکرد سران مرتجع عرب ناخرسندم ولی برادرعزیز این نوع ادبیات درشان منزلت شما به عنوان یک ایرانی خصوصا مسلمان نیست متاسفانه سران عرب چون پایگاه مردمی ندارن برای بقای خودخواه یاناخواه مجبور به تبعیت ودادن امتیازبه امریکاوسایر دول زورگوی اروپایی هستند این تهدید نه نشانه قدرت بلکه نشانه ضعف واستیصال سران عربستان سعودی است درضمن همه ی مومنین باهم برادرن خداوند درقرآن کریم میفرماید انماالمومنون اخوه ممکن است میان دوبرادر اختلاف ودلخوری باشد میشوداین دلخوری را مطرح کرد ولی مودبانه باید مراقب بودکه دلخوری به بغض وکینه ودشمنی تبدیل نگرددچون ماچه بخواهیم چه نخواهیم با هم همسایه هستیم وتاقیامت بایدکنارهم زندگی کنیم

موفق باشید

درود : ضمن تشکر ار توصییه ها ی شما همین طور من از همه دوستان وکاریران فروم عذر می خواهم ولی خواهشمندم کلمه مومن رو بر زبان نیاورید اینها مسلمان هستند اما مومن نیستند مومن کسی است که خدا و اهل بیت رسول خدا را قبول داشته باشد مگر پیغمبر خدا نگفت من دوچیز را درمیان امتم می گذارم کتاب اله و اهل البیتی ؟؟
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

پست توسط ramin-am »

متاسفم ببرای مسلمانان عالم که مقدسترین مکانشون دست یک عده جاهل هنوز مونده یاد سریال مختار نامه افتادم که زبیری ها چطور از مکه سو استفاده میکردن
من نه مجتهد هستم نه میتونم فتوا بدم ولی کاش یک بار یک همتی بشه و یک سال فقط یک سال به طور نمادین همه هزینه های سفر حج رو برای کمک به مستمندان صرف کنن تا همه مردم بدونن چقدر این اعراب میتونن از این موسم مقدس سود مالی ببرن
راستش این اعراب سرزمین عربستان هنوز تو دوران قبل از اسلامشون هنگ کردن
به رویاهایت بی اندیش ..........
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

پست توسط metal_korn »

الان مراجع ما خانواده تروریست آل سعودو خادم الحرمین میدونن
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

پست توسط mobile_nazari »

اگر واقعا عربها با ما دشمنی میکنن آب تو آسیاب دشمن میریزن . این چه کاریه سالانه غیر مستقیم خودمون هزینه این کارشونو تامین میکنیم . ..... كعبه يك سنگ نشاني است كه ره گم نکنی......
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

پست توسط shadro »

يا اباصالح(عج) پس كي ميايي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 177 بار
سپاس‌های دریافتی: 89 بار

پست توسط gh742 »

عربها هزاران سال است كه با ما دشمن هستند وقتي درصدر اسلام گفته ميشود كه هيچ عربي را بر عجم برتري نيست مشخص ميشود كه چقدر با ما دشمني داشته اند از قديم
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”