سهم ایرانیان ازدرآمد 30 میلیارددلاری عربستان ازحج

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

سهم ایرانیان ازدرآمد 30 میلیارددلاری عربستان ازحج

پست توسط Qaher1406 »

درآمد 30 میلیارد دلاری عربستان از حج/ سهم ایران 5 میلیارد دلار
براساس آمارهای بانک جهانی، عربستان سعودی سالیانه 30 میلیارد دلار از موسم حج درآمد کسب می‌کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به سرزمین وحی، کشور عربستان سعودی با بیش از 21 میلیون جمعیت که براساس برآورد صندوق بین المللی پول امسال بیش از 320 میلیارد دلار درآمد نفتی خواهد شد، سالانه از برگزاری موسم حج بیش از 30 میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند.

عربستان که هم اکنون به طور متوسط روزانه 9.5 میلیون بشکه نفت خام تولید و از این میزان حدود 6.2 میلیون بشکه آن را صادر می‌کند، سالیانه پذیرانی 22 میلیون زائر از کشورهای مختلف اسلامی است که از این تعداد، بیش از 2 میلیون زائر مربوط به حج تمتع است.

برآوردها نشان می‌دهد که سالانه ایرانیان در موسم حج به طور متوسط بیش از 5 میلیارد دلار در عربستان سعودی هزینه می‌کنند.

درسالجاری 97 هزار زائر ایرانی به موسم حج تمتع می‌روند، ضمن اینکه تعداد عمره گزاران در سال 90 به مرز 800 هزار نفر رسیده است.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
پست: 180
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 شهریور 1390, 12:24 am
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

Re: سهم ایرانیان ازدرآمد 30 میلیارددلاری عربستان ازحج

پست توسط Bystander »

یعنی کشور 27 میلیون نفری عربستان در سال نزدیک به 400 میلیارد دلار ناقابل درآمد داره؟ همین عربستانی که ما هر روز مسخرش میکنیم؟ یعنی باور کنم؟ تصویرتصویرتصویر رقم 800 هزار نفر ایرانی هم در نوع خودش جالبه یعنی اگر 200 هزار نفر هم به این تعداد اضافه بشه رسما یک میلیون عمره گذار خواهد شد.
New Member
پست: 9
تاریخ عضویت: جمعه 27 خرداد 1390, 7:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 93 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

Re: سهم ایرانیان ازدرآمد 30 میلیارددلاری عربستان ازحج

پست توسط reza13533 »

[HIGHLIGHT=#b2a2c7]به این میگن اب به اسیاب دشمن ریختن!!!!!!  :smile: :smile: :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
Novice Poster
Novice Poster
پست: 53
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 7 مهر 1390, 9:43 am
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 116 بار

Re: سهم ایرانیان ازدرآمد 30 میلیارددلاری عربستان ازحج

پست توسط رضا کلاه سبز »

اقا حج رو تحریم کنید :shock:
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه 8 خرداد 1389, 2:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: سهم ایرانیان ازدرآمد 30 میلیارددلاری عربستان ازحج

پست توسط metal_korn »

پارسال تو تاکسی نشسته بودم راننده داشت درمورد گرد و خاک که از عربستان میومد صحبت میکرد یهو زن که پشت نشسته بود گفت اشکال نداره چون از عربستان میاد تبرک میشه :lol:
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه 29 خرداد 1389, 5:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11867 بار

Re: سهم ایرانیان ازدرآمد 30 میلیارددلاری عربستان ازحج

پست توسط رونین »

 سلام تصویر

روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خاست

[COLOR=#7030a0]واندر طلب طعمه پر و بال بیاراست


بر راستی بال نظر کرد و چنین گفت:

«امروز همه روی زمین زیر پر ماست،

بـر اوج فلک چون بپرم -از نظـر تــیز-

می‌بینم اگر ذره‌ای اندر ته دریاست

گر بر سر خـاشاک یکی پشّه بجنبد

جنبیدن آن پشّه عیان در نظر ماست.»

بسیار منی کـرد و ز تقدیر نترسید

بنگر که از این چرخ جفا پیشه چه برخاست:

ناگـه ز کـمینگاه، یکی سـخت کمانی،

تیری ز قضا و قدر انداخت بر او راست،

بـر بـال عـقاب آمـد آن تیر جـگر دوز

وز ابر مر او را بسوی خاک فرو کاست،

بر خـاک بیفتاد و بغلـتید چو ماهی

وانگاه پر خویش گشاد از چپ و از راست،

گفتا: «عجب است! این که ز چوب است و ز آهن!

این تیزی و تندیّ و پریدنش کجا خاست؟!»

چون نیک نگه کرد و پر خویش بر او دید

گفتا: «ز که نالیم که   ماست که بر ماست.» 

نادانی نعمت  
 
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 5 آذر 1385, 12:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: سهم ایرانیان ازدرآمد 30 میلیارددلاری عربستان ازحج

پست توسط HASAN BARATY »

ظاهرا مردم یک کشور 21 میلیونی با حدود 400 میلیارد دلار درامد سالیانه باید بهترین شرایط زندگی را داشته باشند.همه در خانه های ویلایی زندگی کنند و احتمالا یک پورشه هم در خونشون پارک باشه ولی متاسفانه حکومت عتیقه این کشور شرایط دیگری را ایجاد کرده .که این پول یا صرف واردات 100 میلیاردی میشه(مقایسه کنید با کشور خودمون که با جمعیت 75 میلیونی حدود 80 میلیارد واردات داره) یا صرف خرید جنگ افزار هایی که واضح است در جنگ با یک قدرت نظامی واقعی کارایی ندارد یا حیف و میل توسط شاهزاده ها!!!!!!!!!!!

یک رسانه آمریکایی در روایتی از فقر در عربستان سعودی، اولین تولید کننده نفت در جهان، به شکایت یک زن سعودی اشاره کرد که زندگی وی در پایین‌ترین سطح ممکن است و مردی که به دلیل بدهکاری به دولت از کار خود اخراج شده است و اکنون با خانواده در چادری در کنار خیابان زندگی می‌کند.
خبرگزاری آمریکایی یونایتدپرس در گزارشی به روایت فقر در کشوری پرداخت که اولین تولید کننده نفت در جهان است و سالانه صدها هزار نفر زائر برای ادای مناسک حج وارد این کشور می‌شوند.
در این گزارش برای نمونه به یک خانواده عربستانی و روایت مختصری از زندگی یک زن ۳۵ ساله با چند فرزند پرداخته شده است که می‌گوید فرزندان وی شبها گرسنه سر بر بالین می‌گذارند.
در بخش دیگری این خبرگزاری آمریکایی اعلام کرد که یک شهروند سعودی در مکه در غرب عربستان، به دلیل نداشتن اجاره بهای منزل آواره خیابان شده است و در چادر زندگی می‌کند.
بنا بر این گزارش، یک زن ۳۵ ساله با بیان اینکه سرپرست و شوهر وی مدت‌هاست که بیکار است، تاکید کرد که فرزندان وی چیزی برای خوردن ندارند و شب با شکم گرسنه می‌خوابند.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که سال گذشته خبرگزاری رویترز در گزارشی از وضعیت هزینه شدن پول نفت در عربستان نوشت که اعضای ریز و درشت خاندان سعودی به دلیل انتساب به خانواده حاکم از بدو تولد ماهیانه حقوق دریافت می‌کنند و این مقدار با بزرگ شدن فرد بیشتر می‌شود و همین امر سبب شده است که خانواده‌های سعودی پر جمعیت باشند و علاوه بر این در آمد یک میلیون بشکه نفت از حدود ۸ میلیون بشکه نفت تولیدی این کشور میان فقط شش شاهزاده تقسیم می‌شود.
یونایتدپرس در این گزارش نوشت: این زن ۳۵ ساله اعلام کرد که وی و شوهرش اولیه‌ترین امکانات زندگی را نیز در اختیار ندارند و خانه‌ای ندارند که در آن پناه بگیرند.
این زن ۳۵ ساله به روزنامه سبق سعودی اعلام کرد که حتی مدارس فرزندان وی هشدار داده‌اند که به دلیل غیبت بیش از حد آنان، ممکن است از مدرسه اخراج شوند در حالی که فرزندان وی به دلیل نداشتن پول کرایه تاکسی نمی‌توانند به طور مداوم و مرتب به مدرسه بروند.
یونایتدپرس در بخشی دیگر اعلام کرد که یک خانواده سعودی در مکه به دلیل عدم توانایی در پرداخت اجاره بهای منزل مجبور شده است در چادر زندگی کند.
بنا بر این گزارش، عطاء الله الراشد صاحب این چادر اعلام کرد که چادر وی از دو لایه تشکیل شده است، لایه اول مجموعی از ظرف و ظروف است و لایه دیگر لباس‌های پاره و مندرس است. وی می‌گوید که این چادر با همه بضاعتش خانواده وی را نه تنها از تابش نور خورشید و گرمای آن حفظ می‌کند بلکه وی را از جسارت مالکان ساختمان‌های مسکونی نیز در امان نگاه می‌دارد.
عطاء الله تاکید کرد: من راننده دولت بودم ولی در دام وام‌های ۵۰ هزار ریالی افتادم در حالی که حقوق من از ۳ هزار ریال بیشتر نیست و به همین دلیل از کار خود اخراج شدم و دیگر نمی توانم اجاره‌بهای منزل را بپردازم که ناگهان خود و خانواده‌ام را در چادری در کنار خیابان یافتم.
این شهروند ساکن شهر مکه، شهری که سالانه چندین میلیون زائر بیت‌الله الحرام را به خود می‌بیند و از درآمد چندین میلیون دلاری برخوردار است، تصریح کرد: یک سال است که فرزندانم را نمی‌توانم به مدرسه بفرستم و نیاز آنان برای خرید ملزومات تحصیل را فراهم کنم.
اخیرا نیز مطبوعات سعودی گزارش‌های تصویری متعددی از مظاهر فقر در عربستان سعودی منتشر کرده‌اند و میزان فقر به جایی رسیده است که اخیرا یک شاهزاده سعودی از شاه سعودی خواست تا دستوری فراگیر برای مبارزه با فقر در این کشور صادر کند.

جالب اینجا است که این کشور 21 میلیونی با 400 میلیارد درامد نگران کسری بودجه هم هست!!!!!
بر اساس این گزارش کاهش قیمت نفت موجب کاهش درآمدهای صادراتی این کشور و در نتیجه کمبود بودجه برای اجرای پروژه های اجتماعی و رفاهی خواهد شد . میزان درآمدهای نفتی عربستان از 735 میلیارد ریال در سال 2010 به 843 میلیارد ریال در سال 2015 میلادی خواهد رسید و این رقم تا سال 2030 به بیش از 1120 میلیارد ریال خواهد رسید .
این گزارش می افزاید افزایش کسری مالی و بودجه عربستان می تواند موجب کاهش دارایی ها و ذخایر ارزی این کشور از 1985 میلیارد ریال در سال 2015 به کمتر از 1331 میلیارد ریال در سال 2020 شود . این رقم در سال 2030 به کمتر از 375 میلیارد ریال کاهش خواهد یافت .
بر اساس این گزارش میزان بدهی های عربستان طی سال 2010 به 167 میلیارد ریال رسیده است. این رقم تا سال 2030 به بیش از 5889 میلیارد ریال خواهد رسید .
موسسه جادوا در ادامه افزود عربستان تا سال 2017 میلادی به نفت 100 دلاری نیاز دارد تا به بودجع متعادل و متوازن دست یابد . عربستان تا سال 2025 میلادی به نفت 175 دلاری نیاز دارد تا بودجه خود را در حالت متعادل حفظ کند . قیمت نفت تا سال 2030 باید به بیش از 320 دلار برسد تا بودجه این کشور متعادل باشد .
تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”