ازدواج‌هـای خـاص در کشــورمـان + تصـاویر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با خانواده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

ازدواج‌هـای خـاص در کشــورمـان + تصـاویر

پست توسط Qaher1406 » دو شنبه 2 آبان 1390, 7:52 pm

ا زدواج‌هـای خـاص در کشــورمـان + تصـاویر
احمد و فاطمه هر دو معلول هستند، احمد از هر دو دست و فاطمه از هر دو پا معلول است. احمد و فاطمه دو سالي است كه با هم ازدواج كرده‌اند و با تمام محدوديت‌ها يكديگر را پذيرفته‌اند. احمد پاي هرگز نداشته فاطمه را جبران مي‌كند و فاطمه دست هرگز نداشته احمد را.

به گزارش مشرق به نقل از خانواده سبز، پيوند آسماني – ازدواج دخت پيامبر(ص)، حضرت فاطمه(س) با علي‌بن‌ابيطالب امام علي(ع)، ازدواجي آسماني بود. امام خميني(ره) در صحيفه نور – جلد 16 – ص 192 فرموده‌اند: «فاطمه(س) زني بود كه در حجره‌اي كوچك و خانه‌اي محقر انسان‌هايي تربيت كرد كه نورشان از بسيط خاك تا آن سوي افلاك و از عالم ملك تا آن سوي ملكوت اعلي مي‌درخشد.» هفتم آبان‌ماه كه سالگرد ازدواج اين دو نور آسماني است روز «ازدواج و خانواده» نامگذاري شده است. به همين بهانه تصميم گرفتيم در اين دو صفحه به ازدواج‌هايي اشاره كنيم كه ويژگي‌هاي خاصي دارند.

شور عشق

با ديدن اين تصاوير كمي به خود مي‌آييم و براي چند لحظه‌اي تمام نداشته‌هايمان را فراموش مي‌كنيم.

ما هميشه به ديگران غبطه مي‌خوريم و تمام داشته‌هاي خود را ناديده مي‌گيريم، مگر اين‌كه گاهگاهي كسي را ببينيم كه از موهبتي محروم است آن موقع شايد كمي خدا را به خاطر داشته‌هايمان شكر كنيم.

ما فراموش مي‌كنيم كه نبايد به حال كسي غبطه بخوريم، از ياد مي‌بريم كه بايد از همان چيزي كه هستيم و داريم نهايت استفاده را بكنيم، شاد باشيم و خدا را شكر كنيم.

اين مقدمه‌اي بود براي تصاويري كه در زير آمده، تصاويري كه انسان را تكان مي‌دهد و باعث مي‌شود اگرچه براي چند لحظه اما به خود بياييم. با ديدن اين تصاوير افسرده مي‌شويم و احساس مي‌كنيم انسان‌هاي سالم چه دلايل محكمي براي شادي و خوشبختي دارند اما از آن بي‌خبرند!
احمد و فاطمه هر دو معلول هستند، احمد از هر دو دست و فاطمه از هر دو پا معلول است. احمد و فاطمه دو سالي است كه با هم ازدواج كرده‌اند و با تمام محدوديت‌ها يكديگر را پذيرفته‌اند. احمد پاي هرگز نداشته فاطمه را جبران مي‌كند و فاطمه دست هرگز نداشته احمد را.
تصویرتصویراين دو چه زيبا معني زندگي را درك كرده‌اند و با هم شاد و خوشبخت‌اند.

اين دو سال‌هاست كه در كهريزك زندگي مي‌كنند و مسئولين آنجا از اين دو به عنوان الگو هميشه نام مي‌برند... حتي براي آنان يك ازدواج مفصل هم برگزار كردند.
ازدواج دوقلوها

سنت الهي ازدواج، از زيباترين سنت‌هاي خداوند و شنيدن خبر ازدواج دوستان وآشنايان بسيار خوشايند است. يكي از جالب‌ترين ازدواج‌ها كه معمولا به ندرت شاهد آن در سطح جامعه هستيم، ازدواج‌هاي دوقلويي است كه در آن، برادران دوقلو با خواهران دوقلو پيوند زناشويي مي‌بندند و دو زوج خوشبخت، زندگي جديد دوقلويي خود را آغاز مي‌كنند. قطعا برخورد افراد با اين گونه زوج‌ها به نوبه خود جالب و ديدني است.

2 برادر، 2 باجناق، 2 خواهر، 2 جاري
مهدي و مهرداد خداپرست به همراه خانم‌ها فاطمه و فائزه آقايوسفي نام اين دو زوج دوقلو است... كه البته در اوايل سال 89 مجله خانواده‌سبز با آنها به گفتگو نشست...
تصویرتصویراين دو برادر مي‌گويند، از آن جا كه همواره در كنار هم بوديم، تصميم گرفتيم با خواهران دوقلو ازدواج كنيم تا در زندگي، موفق‌تر و پر انرژي‌تر باشيم. من و برادرم علاوه بر اين‌كه دوست و همكلاس و هم رشته يكديگريم اكنون نيز دو باجناق خوب براي هم هستيم.

خواستگاري از خواهران دوقلو با پا فشاري ما از سال 1384شروع شد و سرانجام در سال 1388 با معرفي يكي از اقوام، به خواسته قلبي خود نايل شديم. نكته جالب اين بود كه مادرمان همان اوايل به منزل اين دو خواهر رفته بودند و ما از آنجا بي‌خبر بوديم. تا اين‌كه به منزلشان رفتيم و بعد از چند جلسه آشنايي و تطابق معيارها به نتيجه رسيديم. بد نيست بگوييم بعضي‌ها ما را از ازدواج با دوقلو دور مي‌كردند و سعي در تغيير تصميممان داشتند ولي به هر حال خواستن توانستن است.

آنها در گوشه‌اي از صحبت‌هاي‌شان مي‌گفتند دوقلوها براي افراد معمولا جذاب هستند و اين جذابيت با ديدن دو زوج دوقلو دوچندان مي‌شود. هنگام خريد، فروشنده از ديدن ما شگفت زده مي‌شد وبه اين ترتيب تخفيف خوبي مي‌داد.

يك ماشين عروس داشتيم
حبيب و شهاب رحمانيان به همراه خانم‌ها مهرنوش و بهنوش عباس‌آبادي زوج دوقلوي ديگري هستند كه درباره‌شان مطالبي خواهيد خواند.
تصویرتصویر
دو برادر مي‌گويند، ازدواج ما كاملا سنتي بود. مراسم در يك شب برگزار شد و لباس هر دو زوج مشابه هم بود. يك ماشين عروس داشتيم من و برادرم در جلو و خانم‌ها در عقب نشستند. چهره مردم وقتي يك ماشين عروس را با دو عروس و داماد مي‌ديدند ديدني بود.

خانواده‌هايمان مايل بودند تا قل‌هاي بزرگتر با هم و قل‌هاي كوچك‌تر با هم ازدواج كنند اما بعد از صحبت و آشنايي بيشتر، عكس قضيه اتفاق افتاد.

زماني كه هر چهار نفر به خريد و يا رستوران مي‌رفتيم اكثرا فكر مي‌كردند ما چهار نفر چهار قلو هستيم يعني برادر و خواهريم نه اين‌كه دو زوج. اين موضوع به دليل عينكي بودن هر چهار نفرمان تشديد مي‌شد.

منزل‌مان در دو ساختمان جدا اما به هم چسبيده است و به طور اتفاقي هر دو در طبقه سوم و با متراژ يكسان مي‌باشد. شماره تلفن‌هايمان هم به غيراز شماره آخر كه پشت سر هم است، يكي است.

هميشه با هم هستیم
محمدحسن و محمد حسين عبدا...زاده به همراه خانم‌ها زهرا و مرضيه ملكي سودمند زوج ديگر دوقلو مي‌باشند.
تصویرتصویرمحمدحسن مي‌گويد: ما برادران دوقلو به سال 1340 در تبريز به دنيا آمديم، بعد از 25 سال زندگي مشترك با همسرانمان از اين اتفاق زيبا، بسيار راضي هستيم. محصول اين زندگي براي ما، دختري به نام هليا بيست ساله و براي محمدحسين دو دختر به نام‌هاي الميرا بيست و سه ساله متاهل و ايلارسيزده ساله است.

از ابتدا قصد ازدواج دوقلويي نداشتيم واين كاملا اتفاقي بود. خواهرمان در مجلس ختمي حضور داشت و در آن جا بستگان، خانم‌ها را معرفي كردند. به اين ترتيب اولين و آخرين تجربه خواستگاري به زندگي مشترك تبديل شد.

محمدحسين مي‌گويد: ما تا قبل از ازدواج دختر برادرم با هم در يك خانه زندگي مي‌كرديم و اين موضوع براي بچه‌ها خيلي خوب بود. گويا داراي دو پدر و مادر بودند.

مثل تمامي دوقلوها ما هم براي مردم خيلي جالب هستيم. اين قضيه حتي در مسافرت‌هاي خارج از كشور نيز نمود دارد و افراد تمايل دارند باما عكس يادگاري داشته باشند.

نظر دختران آقايان عبدا...زاده را هم در مورد دوقلو بودن پدر و مادرشان بخوانيد.

هليا خانم مي‌گويد: از اين كه پدر و عمو و مادر و خاله‌ام دوقلو هستند بسيار خوشحالم. حتي هنوز بعد از اين همه سال نمي‌توانم پدر و عمويم را از پشت سر تشخيص دهم.

الميراخانم هم مي‌گويد: همسرم هنوز تعجب مي‌كند كه چرا رنگ كادوهاي پدر و عمويم نبايد متفاوت باشد. به ياد ندارم مسافرتي رفته باشيم كه عمو و خاله‌ام در آن همراه ما نباشند.

عشق زميني يا؟

در برنامه ماه عسل امسال يك زن و شوهر دعوت شدند كه عشق آنها داستان و فيلمنامه نبود. عشقشون زميني هم نبود. نمي‌‌دونم ميشه گفت يه عشق آسموني؟

حاج غلام قصه ما طواف خانه خدا نكرده بود طواف خانه دل كرده بود. حاجي قصه ما واقعا حاجي بود. عاشق همسرش بود همسري كه ۲۰ سال تحمل كرد. همسري كه ۲۰ سال تا دم مرگ رفتن و آمدن شوهرش را ديد. همسري كه ۲۰ سال ديوانه‌وار عاشق مردي بود كه حتي از زور مواد مخدر نمي‌‌دانست دل دارد يا نه. چه برسد به اين كه عشقش را درك كند.

تيك زمانه حاجي ما يادگاري از نه سال پيشش است. يادگاري كه با بوسيدن دست همسر پاك نمي‌‌شود ولي زيبا مي‌‌شود. رنگ عشق به خودش مي‌‌گيرد.

جواب چراهاي غلام كاردي رو توي زندان هيچ كس نتونست بده. هيچ كس نتونست رنگ چشاي عاشق همسرش رو بفهمه. كسي نفهميد ۲۰ سال سر كردن با اين نوع زندگي چه حسي داره اما اگه ايمان به خداي اين زن و شوهر نبود. اگه دكتر اصلي جوابشون كرده بود. اون وقت غلام يا گوشه زندان مي‌‌مرد يا گوشه خيابون. اون وقت حاجي ما هيچ وقت نمي‌‌تونست عشق همسر و فرزندانش رو روي قلبش خالكوبي كنه اون وقت...

در برنامه ماه عسل يه زن و شوهري رو آورده بودن يه سي سالي بود كه ازدواج كرده بودن! آقاهه 20 سال يه معتاد و دزد و خلافكار تمام عيار بوده! 18 سال توي زندان بوده! از بس شر و اوباش بوده همه ازش مي‌‌ترسيدن حتي خلافكاراي تو زندان! اما مي‌‌گفت حالا 9 ساله كه پاكه پاكم! مكه هم رفته بود!!!! حاج غلام بهش مي‌‌گفتن! زنش را مي‌پرستيد.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

Re: ازدواج‌هـای خـاص در کشــورمـان + تصـاویر

پست توسط Qaher1406 » دو شنبه 2 آبان 1390, 8:30 pm

شاید اینی روکه میذازم بااسم پست ارتباط چندانی نداشته باشه ولی برا ی اینکه توغم وشادی یاد برادران مظلوم فلسطینی هم کرده باشیم این روگذاشتم البته این هم به نوعی ازدواج جالبیست امیدوارم بپسندین
'نزار' و 'احلام' دو جوان فلسطيني از دو جريان مختلف سياسي هستند كه به رغم زنداني بودن در بند رژيم صهيونيستي، در خلال ايام اسارت به عقد يكديگر درآمدند.

به گزارش مشرق به نقل از ايرنا، نزار از اعضاي جنبش فتح و متولد روستاي نبي صالح در كرانه رود باختري است كه مقامات رژيم صهيونيستي وي را به خاطر همكاري در عمليات كشتن يك شهروند اسرائيلي در دهه 90 به حبس ابد محكوم كرده بودند. احلام نيز از جنبش اسلامي حماس است كه به خاطر همكاري با يك فلسطيني در اجراي عمليات شهادت طلبانه در يكي از رستوران هاي رژيم صهيونيستي در سال 2001 ميلادي به 16 سال حبس محكوم شده بود.

نزار (38ساله) و احلام (31ساله) از خانواده تميمي در انتظار آزادي از زندان هاي رژيم صهيونيستي هستند تا زندگي مشترك خود را ادامه دهند ولي رژيم صهيونيستي احلام را براي آزادي به اردن فرستاد؛ در نتيجه خانواده آنها در اردن و كرانه رود غربي براي استقبال از آنها پراكنده شدند.

'محمود تميمي' برادر نزار مي گويد كه من قبل از اينكه احلام زنداني شود وي را در اردن ديده بودم و او از من در سال 1998ميلادي خواست تا براي وي از دانشگاه 'بيرزيت' نابلس واقع در كرانه غربي رود اردن پذيرش بگيرم؛ من نيز اين كار را انجام دادم و احلام براي ادامه تحصيل وارد اراضي فلسطين شد. در همان سالها محمود دستگير و به 4 سال زنداني محكوم شد و احلام نيز در سال سوم دانشگاه بازداشت شد كه او نيز به 16سال زندان محكوم شد.

محمود در زندان برادرش نزار را مي بيند و از خوبي ها و روحيه مقاوم احلام سخن مي گويد؛ نزار نيز از طريق صليب سرخ نامه هايي درخصوص شرايط خود براي احلام مي فرستد و پس از يك جلسه ديدار مشترك، نهايتا نزار با ارسال نامه اي از خانواده خود خواست تا از خانواده احلام خواستگاري كنند؛ در حالي كه هر دوي آنها در زندان به سر مي بردند ولي هرگز براي رسيدن به يكديگر نااميد نشدند.

5 سال پيش خانواده نزار از خانواده احلام خواستگاري كرد ولي طبق گفته ' افتخار عارف' برادر احلام اميدواري براي آزادي آنها نبود ولي در حال حاضر شاهديم كه اسامي آنها در ليست آزادي اسيران قرار دارد و ما نيز تصميم گرفتيم در اردن و منطقه نبي صالح براي آنها مراسم عقد برگزار كنيم و بعد از آن نيز مراسم ازدواج آنها را برگزار خواهيم كرد.

خانواده احلام توانستند كارت شناسايي فلسطيني براي وي ترتيب دهند تا احلام كه قبل از آن كارت فلسطيني نداشت به راحتي بتواند بعد از آزادي در اردن به فلسطين برگردد.

'حلمي تميمي' خواهر زاده احلام نيز كه در كميته مبارزه با شهرك سازي در روستاي نبي صالح كار مي كند، مي گويد كه نزار هم بدون درنظر گرفتن اقدامات امنيتي مي تواند به اردن برود تا بتواند در آنجا احلام و خانواده اش را ببيند.

هرچند چنين مواردي از پايان خوش و شادماني اين اسيران وجود دارد ولي اندوه برخي از خانواده هاي فلسطين به رغم ديدن اسيران آزاد شده آنها پاياني ندارد؛ از جمله آنها مي توان به وضعيت خانواده فخري برغوثي اشاره نمود كه پدر از زندان آزاد شده ولي فرزند وي كه به 27 سال زندان محكوم شده همچنان در زندان بسر مي برد.

'فخري برغوثي' بعد از 33 سال زندان در حالي كه بيشتر افراد خانواده وي درگذشتند به آغوش خانواده اش برمي گردد و 'هادي' فرزند دومش كه در زمان زنداني شدن وي هنوز به دنيا نيامده بود به گرمي از پدرش استقبال مي كند.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “خانواده”