پرونده گلوله های ایرانی کلاشینکف در دادستانی هامبورگ

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 53
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 7 مهر 1390, 9:43 am
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 116 بار

پرونده گلوله های ایرانی کلاشینکف در دادستانی هامبورگ

پست توسط رضا کلاه سبز »

عصر ایران- آلمان اعلام کرد که تحقیقات خود را درباره کشتی آلمانی حامل سلاح ایرانی که توسط آمریکا توقیف شده است، گسترش می دهد.

بهگزارش عصر ایران به نقل از ایلاف، دادستانی کل هامبورگ از اجرای تحقیقاتیدرباره شرکت " لیونهارت اند بلومبرگ" مالک کشتی حامل سلاح های ایرانیخبر داد.

دفتر مرکزی شرکت " لیونهارت اند بلومبرگ" در شهر هامبورگ آلمان است.

پیشاز این رسانه ها اعلام کردند که در اوایل ماه جاری میلادی نیروهایآمریکایی در خلیج سوئز یک فروند کشتی با نام "هانز اندیا" متعلق به یکشرکت آلمانی را به دلیل حمل سلاح های ایرانی توقیف کرده اند.

شرکت آلمانی اعلام کرده است که این کشتی از مدت ها پیش تاکنون در اجاره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

روزنامه"دی ولت" آلمان نیز در این باره نوشت: از آن جایی که براساس قطعنامه هایشورای امنیت سازمان ملل متحد تجارت سلاح با ایران ممنوع است، به احتمالبسیار دادستانی کل هامبورگ در این باره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایرانرا تحت تعقیب قرار خواهد داد.

نشریه آلمانی اشپیگل هم گزارش داد:این کشتی حامل هشت محموله سلاح ایرانی به مقصد سوریه بوده که هفت محمولهآن شامل گلوله های کلاشینکف بوده اند.

براساس این گزارش، دو فروندکشتی آمریکایی به کشتی آلمانی نزدیک شده، نظامیان آمریکایی وارد این کشتیشده و محموله های سلاح ایرانی را کشف و آنها را توقیف می کنند.

ایندر حالی است که روز گذشته وزارت خزانه داری انگلیس نیز به تمامی شرکت هایمالی این کشور دستور داد تا از هر گونه تعامل با شرکت کشتیرانی جمهوریاسلامی ایران خودداری کنند.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”