روشهای استفاده بهتر از فایر فاکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 5 آذر 1385, 12:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

روشهای استفاده بهتر از فایر فاکس

پست توسط HASAN BARATY »

در حال حاضر اكثر كاربران اينترنت، نام فايرفاكس، مرورگر محبوب وب را شنيده‌اند و با يكبار استفاده آن را جايگزين اينترنت اكسپلورر كرده‌اند اين مرورگر فوق‌العاده كه از نظر سرعت و امنيت از هر جهت نسبت به IE برتر است ترفندهاي بسياري وجود دارد. در اين مطلب قصد داريم به معرفي 8 راهكار براي استفاده بهتر و بهينه‌تر از قسمت‌هاي مختلف فايرفاكس بپردازيم كه اين مرورگر را پيش از پيش كاربردي‌تر مي‌كند.
1- فضاي نمايش بيشتر
آيكون‌هاي موجود در نوار ابزار را كوچك‌تر كنيد.به اين آدرس برويد. View - Toolbars - Customize و "Use small icons " را تيك بزنيد.
2- كلمات كليدي هوشمند
به وسيله اين ترفند مي‌توانيد موتور جست‌وجوي دلخواه خود را به موتورهاي جست‌وجوي فايرفاكس اضافه كنيد. بر روي موتور جست‌وجوي دلخواهتان راست كليك و گزينه‌ي" Add a Keyword for this search " را انتخاب كنيد.
اكنون يك اسم و يك كلمه كليدي به آن بدهيد.
3- حركت در بين تب‌ها
به جاي استفاده از ماوس براي انتخاب تب‌ها، مي‌توانيد از صفحه كليد استفاده كنيد.
رفتن به تب بعدي (Ctrl+Tab) يا (Ctrl+ page down)
رفتن به تب قبلي (Ctrl+Shift+Tab) يا (Ctrl+page up)
رفتن به تب موردنظر بوسيله انتخاب شماره آن (Ctrl+1-9)
4- User chrome
اگر از ظاهر و امكانات فايرفاكس خود خسته شده‌ايد، مي‌توانيد بوسيله ساختن UserChrome.css، تغييراتي در فايرفاكس ايجاد كنيد. البته كار با آن كمي پيچيده است.
5- about:config
مكان اصلي براي ايجاد تغيير در فايرفاكس كه كار با آن خيلي هم پيچيده نيست. شما مي‌توانيد با تايپ about:config در نوار آدرس به اين صفحه برويد. اين قسمت تا حدودي شبيه ساختار رجيستري ويندوز مي‌باشد و از 4 شاخه تشكيل شده است:
Prefrence Name:اين قسمتهمان‌طور كه از ظاهرش پيداست نام دستور العمل رو يدك مي‌كشد.
Status: اينجا وضيعت دستور العمل را نشان مي‌دهد كه اگر بر روي Default تنظيم شده باشد به اين معناست كه در حالت پيش فرض قرار دارد و در صورتي كه بر روي User Set تنظيم شده باشد مشخص‌كننده اين است كه كاربر تغييري در آن ايجاد كرده است.
6- به سايتي دلخواه در بوكمارك يك كلمه‌كليدي اضافه كنيد
دسترسي به سايت‌هاي موجود در بوكمارك بوسيله اين ترفند سريع‌تر مي‌شود. بر روي سايتي در بوكماركتان راست كليك و Properties را انتخاب كنيد و در كادر باز شده، فيلد keyword را با يك كلمه كليدي پر كنيد. حالا شما مي‌توانيد اين كلمه كليدي را در نوار آدرس تايپ كنيد و به سرعت وارد سايت مورد نظر شويد.
7- ميزان استفاده از رم
اگر فايرفاكس قسمت زيادي از حافظه‌كامپيوتر را اشغال مي‌كند، مي‌توان آن را محدود كرد. به about:config برويد. "browser.cache" را در قسمت Filter تايپ و "browser.cache.disk.capacity" را انتخاب كنيد. به طور پيش‌فرض بر روي 50000 تنظيم شده است. اما شما مي‌توانيد آن‌را متناسب با مقدار حافظه كامپيوتر خود، كاهش دهيد. اگر حافظه رم شما بين 512MB تا 1GB است، 15000 را امتحان كنيد.
8- جابجايي يا حذف دكمه Close Tab
آيا شما به ندرت بر روي دكمه Close موجود بر روي تب‌هاي فايرفاكس كليك مي‌كنيد؟ شما مي‌توانيد آن‌ها را جابه‌جا و يا حذف كنيد. دوباره به about:config برويد. " browser.tabs.closeButtons " را جست‌وجو و باز كنيد. كاربرد مقدارها در زير آمده است.
* دكمه‌Close را فقط بر روي تب فعال نشان مي‌دهد.
* (پيش‌فرض) دكمه‌Close را بر روي تمام تب‌ها نشان مي‌دهد.
* دكمه Close را نشان نمي‌دهد.
* يك دكمه Close در انتهاي نوار تب‌ها نشان مي‌دهد. تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”