نگرانی اسرائیل: آمریکا از عراق می رود و سپاه وارد اردن میشود

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

نگرانی اسرائیل: آمریکا از عراق می رود و سپاه وارد اردن میشود

پست توسط FARSHAD.ADL »

یک روزنامه صهیونیستی درباره احتمال سقوط دولت اردن و حضور ایران در این کشور هشدار داد.

به گزارش [External Link Removed for Guests] ، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت نوشت: اردن و مصر تنها کشورهای عربی هستند که ضمن امضای قرارداد صلح با اسرائیل، این رژیم را به رسمیت می شناسند و با تل آویو روابط دیپلماتیک دارند.

در این مطلب با عنوان "اردن تنها مانع میان ایرانی ها و اسرائیلی ها" آمده است:" در آمریکای بسیار دور، باراک اوباما رئیس جمهور این کشور اعلام کرد قصد دارد در مدت زمان کوتاهی تمامی نظامیان خود را از عراق خارج کند. اگر این تصمیم درباره "عراق نزدیک" نبود اهمیت زیادی نداشت اما این تصمیم با زندگی تک تک اسرائیلی ها مرتبط است."

آمریکا قرار است قبل از پایان سال جاری میلادی تمامی نظامیان خود را از عراق خارج کند. هم اکنون کمتر از 50 هزار نظامی آمریکایی در عراق هستند.

مقاله نویس روزنامه یدیعوت آحارونت اضافه می کند: " خروج نیروهای آمریکایی از عراق در حالی که این کشور همچنان درگیر بی ثباتی است باعث می شود ایران هر آن چه را که در دست دارد برای کنترل و نفوذ عراق انجام دهد. امروزه در عراق دهها هزار ایرانی به دنبال نفوذ و کنترل این کشور بی ثبات هستند. تاثیر ایرانی ها در عراق و رهبران این کشور روز به روز بیشتر می شود. با این وضعیت ، کشور اردن تنها فاصله میان ایران و اسرائیل است.

در این وضعیت نابسامان، حساس و خطرناک، اسرائیل وظیفه مستقیم دارد تا از اردن و پادشاه این کشور حمایت کند. اسرائیل باید بر آمریکا اعمال فشار کند تا واشنگتن دوباره از صدها میلیون دلار بدهی اردن چشم پوشی کند.
اسرائیل باید با اردنی ها حرف بزند، باید با پادشاه اردن صحبت کند و روابط گسترده ای را با آنها ایجاد کند همانطور که اسحاق رابین (نخست وزیر پیشین اسرائیل) انجام داد.
باید به همسایگان اردن هم هشدار داد که چماق در دست اسرائیل است. این اقدامی است که اسرائیل باید انجام دهد. البته تعداد کافی از افراد احمق در اسرائیل وجود دارند که به صورت متوالی اعلام می کنند" اردن سرزمین فلسطینی هاست" و با این اقدام خشم پادشاه اردن و هواداران او را برمی انگیزند."

در ادامه این مطلب نوشته شده است: پادشاه اردن معتقد است چنین اظهاراتی بدون موافقت نتانیاهو صورت نمی گیرد زیرا نخست وزیر اسرائیل، در این موارد، سکوت می کند. چنین اظهاراتی باعث می شود کمک های سیاسی اقتصادی اسرائیل به اردن به تاخیر بیفتد. مقامات اردنی هم با سکوت خود پیام یأس را به اسرائیل می فرستند. هم اکنون شخص پادشاه در حداکثر خشم ، عصبانیت و ناامیدی قرار دارد.

نویسنده می افزاید: آیا ما خواهان بهار عربی در اردن هستیم؟ بهار عربی در اردن باعث حضور ایران در این کشور می شود. اگر این اتفاق روی دهد، سپاه پاسداران و ایران به راحتی و آزادانه از مناطق مختلف اردن به کرانه باختری فلسطین می آیند. در این صورت سپاه و ایرانی ها را در کنار خود در اسرائیل خواهیم دید. آیا این همان چیزی است که ما می خواهیم؟"

اردن همراه با آغاز انقلاب های عربی معروف به بهار عربی که از تونس آغاز و شمار دیگری از کشورهای عربی رسید شاهد اعتراضات گسترده و مطالبه اصلاحات سیاسی مردمی بود.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”