اجراي پروژه‌هاي پارس جنوبي شبانه‌روزي می‌شود

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

اجراي پروژه‌هاي پارس جنوبي شبانه‌روزي می‌شود

پست توسط FARSHAD.ADL »

پول‌نیوز - رستم قاسمي وزير نفت در چهارمين دور بازديد از طرح هاي در دست اجراي ميدان گازي پارس جنوبي، از فازهاي 15 تا 18 اين ميدان بازديد و دستور شبانه روزي كردن اجراي پروژه هاي پارس جنوبي را داد.

به گزارش پول‌نیوز، قاسمي در بازديد از فازهاي 17 و 18 با مديران و كارشناسان فازهاي مذكور درباره پيشرفت پروژه به گفت و گو پرداخت و توضيحاتي در خصوص آخرين وضعيت تأمين كالا، مهندسي طرح و پيشرفت كارهاي اجرايي دريافت كرد.

وزير نفت در اين ديدار تاكيد كرد: در همه فازهاي پارس جنوبي بويژه فازهاي 12، 15،16و 17،18 كه طي سال جاري و سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد، لازم است كار به صورت جهادي و شبانه روزي در دو و يا سه نوبت كاري انجام شودو پيمانكاران موظفند طي يك ماه آينده كار را شبانه‌روزي كنند.

وي ضمن ابراز رضايت از پيشرفت فازهايي كه رشد عمليات آنها بيش از 2 درصد است تصريح كرد: پيشرفت ماهانه هر فاز پارس جنوبي بايد از ماه‌هاي آينده به بيش از 5/2 درصد برسد و چنانچه پيمانكاري نتواند به اين ميزان پيشرفت داشته باشد ، بخشي از كارهاي آن پيمانكار به ديگران سپرده خواهد شد.
قاسمي در خصوص آخرين وضعيت توليد گاز كشور از ميدان مشترك پارس جنوبي گفت: خوشبختانه با تلاش و كوشش مديران و كاركنان شايسته و متعهد صنعت نفت در بخش‌هاي توليد و بهره‌برداري پارس جنوبي در سال جاري تاكنون ظرفيت توليد به بيش از 275 ميليون مترمكعب در روز رسيد و تا پايان سال اين ظرفيت از 290 ميليون مترمكعب در روز عبور خواهد كرد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”