یک قوطی هوشمند از سوزوکی+عکس

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

یک قوطی هوشمند از سوزوکی+عکس

پست توسط Qaher1406 »

اولین چیزی که با دیدن این خودرو به ذهن می رسد، یک قوطی شیشه ای زیبا با چهار چرخ در زیر آن است.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، محصول جدید سوزوکی یک طرح تلفیقی از خودرو و موتور سیکلت است که دو سال پیش در توکیو به صورت طرح اولیه مطرح و روز گذشته به طور رسمی معرفی شد.
تصویرتصویر


کیو (Q) نام انتخابی برای این خودرو الکتریکی است که شاید دلیل نامگذاری آن شباهت زیاد ماشین به حرف Q باشد. طول این ماشین یک نفره، تنها دو متر و سی سانت و عرض آن حدود یک متر می باشد. بنابراین برای پارک کردن Q هیچ مشکلی نخواهید داشت. این محصول جدید سوزوکی همچنین یکی از سبکترین خودرهای جهان است.وزن 730 کیلو گرمی این خودرو نقش عمده ای در افزایش شتاب آن دارد.
تصویرتصویر


در نقاط مختلف این ماشین، دوربین های کوچکی کار گذاشته شده که با احتمال زیاد، مربوط به سیستم هدایت خودکار آن است. از طرفی کمپانی سازنده اعلام کرده که قصد همکاری با یکی از شرکت های تولید تلفن همراه، جهت تعبیه سسیتم جدیدی برای کنترل،خودرو از طریق تلفن همراه را دارد.
تصویرتصویر


در حال حاظر، سوخت سالم اتومبیل ها، جزو مشخصه های اصلی تولیدات آینده است. کیو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کاملا بر پایه انرژی برق و الکتریسته طراحی شده است. فعلا تاریخ دقیق تولید این خوردو مشخص نبوده و همین طور اطلاعات کاملی از امکانات فنی و داخلی آن در دست نیست. باید منتظر ماند و دید سوزوکی با این قوطی فانتزی چه خواهد کرد.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”